El. M¦ 2018. Polska - Armenia. Lewandowski uratował Polaków w 95. minucie! - to jest twój LIVE [ZAPIS RELACJI]

2 : 1

• wtorek, 11 paĽdziernika 2016
  • KONIEC

Paweł Wilkowicz i Michał Zachodny na żywo ze Stadionu Narodowego:

• KONIEC

Reprezentacja Polski wygrała z Armeni± 2:1 w trzecim meczu eliminacyjnym do mistrzostw ¶wiata. Na zwycięskiego gola przyszło nam czekać aż do 95. minuty. Wygrana osi±gnięta w męczarniach, ale te trzy punkty mog± na końcu eliminacji okazać się kluczowe w kontek¶cie awansu. Po tej kolejce Polacy awansowali z 3. na 2. miejsce w tabeli grupy E. Prowadzi Czarnogóra (7 pkt), przed biało-czerwonymi (7 pkt), Rumuni± (5 pkt), Dani± (3 pkt), Kazachstanem (2 pkt) i Armeni± (0 pkt).

• KONIEC MECZU

90. min. + 5

Koniec!

• 90. min. + 5

Rzut wolny, ostatnia szansa na bramkę w tym meczu. Błaszczykowski do¶rodkowuje na długi słupek, tam pojedynek główkowy wygrywa Robert Lewandowski i umieszcza piłkę w siatce! Wygramy ten mecz!

• GOOOOOOL

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 2:1 dla Polski!!!

• 90. min. + 3

To mogło być 2:1 dla Armenii! Kolejna kontra i znowu sytuacja na sam na sam z Fabiańskim. Bramkarz Swansea skrócił dobrze k±t, a rywal uderzył obok bramki.

Fauluje w ataku Wilczek. Ormianie długo zabieraj± się do wznowienia gry.

• 90. min. + 1

Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

Kolejna kontra Ormian, która mogła zakończyć się sytuacj± sam na sam, gdyby nie przytomne wyj¶cie z bramki Fabiańskiego.

• 89. min.

Atakujemy cał± drużyn±! Walczymy, panowie, walczymy!

• 88. min.

Strzał głow± Wilczka broni Beglaryan.

• 85. min.

Bijemy głow± w mur, ale wci±ż pozostało kilka minut.

• 83. min.

Kolejnej zmiany dokonuje Adam Nawałka: Wilczek za Teodorczyka.

• 80. min.

Obrazek mówi±cy więcej niż tysi±c słów.

• 77. min.

Dwójkow± akcj± Lewandowski z Zielińskim rozmontowali defensywę rywali. Ten pierwszy kończył atak, ale strzelił prosto w bramkarza. ¬le to wygl±da. Czas ucieka, a wynik bez zmian.

• 75. min.

Mamy ogromne problemy z przebiciem się przez Ormiański mur. Widzi to Kapustka i wzorem Krychowiaka strzela z około dwudziestu metrów. Niestety za wzór wzi±ł sobie również celno¶ć tego zagrania. Piłka znacznie mija słupek bramki Beglaryana.

• 73. min.

Kontra Armenii, długie prostopadłe podanie i Ozbiliz jest w sytuacji sam na sam z Fabiańskim! Strzela podcink±, ale czujny jest Polak i broni. Uff, mieli¶my teraz masę szczę¶cia.

• 71. min.

Pierwsza zmiana dokonana przez Adama Nawałkę: Kapustka za Grosickiego.

• 70. min.

Zakotłowało się w polu karnym Armenii, piłka wycofana na piętnasty metr do Grosickiego, który strzela z pierwszej piłki. Obok bramki.

• 68. min.

Do¶rodkowanie sprzed linii końcowej, z bliska główkuje Lewandowski, ale za lekko i broni pewnie Beglaryan.

• 66. min.

Rzut rożny dla Polaków, centra na pi±ty metr i czyszcz± stoperzy Armenii. Jak nie idzie, to nie idzie.

• 64. min.

Łatwo dał się ograć w naszym polu karnym Rybus, ale na szczę¶cie jego bł±d naprawił Łukasz Fabiański.

• 62. min.

Grzegorz Krychowiak decyduje się na strzał z dystansu. Wysoko nad bramk±.

• 60. min.

Cała drużyna Armenii we własnym polu karnym.

• 57. min.

I jeszcze raz Lewandowski! Zastawił się z piłk± w polu karnym, podbił j± na wysoko¶ć głowy i próbował uderzyć przewrotk±. Nie wyszło, a piłka trafiła do Teodorczyka, który inspiruj±c się Lewandowskim, również zdecydował się na przewrotkę. W futbolówkę trafił, ale w bramkę już nie.

• 54. min.

Polacy podrażnieni. Wpadł teraz w pole karne Lewandowski, ale błyskawicznie otoczyli go rywale. Wycofał futbolówkę przed szesnastkę, ale tam też jakby Ormian o kilku więcej. Mnoż± się w oczach.

• 52. min.

Pizelli do¶rodkował w okolice krótkiego słupka, idealnie na głowę Haroyana. Ormiański stoper strzałem głow± pokonał z bliska Łukasza Fabiańskiego.

• GOOOOOOL

51. min.

GOL! Niestety, Ormianie wyrównuj±.

• 49. min.

Do¶rodkował z rzutu wolnego Rybus, Mkyoan próbował wybić piłkę, ale zrobił to tak niefortunnie, że kolanem wbił j± do własnej bramki.

• GOOOOOOL

48. min.

GOOOOOOOOOOOOL!!! Samobójcze trafienie Mkyoana!

Wracamy na Stadion Narodowy! Rozpoczęła się druga połowa.

• PRZERWA

Michał Zachodny liczy, że w drugiej połowie Polacy się przebudz±.

• LIVE w przerwie:

• PRZERWA

Po 45 minutach na Stadionie Narodowym w Warszawie bezbramkowy remis. Podopieczni Adama Nawałki zdecydowanie dominuj±, ale raż± niestety nieskuteczno¶ci±. Oby po przerwie nastawili celowniki i rozwi±zali worek z golami.

• 45. min. + 3

Koniec pierwszej połowy!

• 45. min. + 2

Grosicki dopada do wybitej z pola karnego piłki, Ľle j± przyjmuje, ta ucieka do tyłu, ale na strzał "Grosik" i tak się decyduje. Lekko i w sam ¶rodek bramki.

• 45. min.

Trzy minuty dłużej potrwa ta pierwsza połowa.

• 43. min.

Komentarz Pawła Wilkowicza do ostatniej sytuacji Roberta Lewandowskiego.

• 40. min.

Lewandowski!!! Potężna bomba z linii szesnastego metra mija minimalnie bramkę Beglaryana. W¶ciekły jest Polak, piłka podskoczyła mu na kępce trawy.

• 37. min.

Walczy, stara się Robert Lewandowski, ale wynik bez zmian: 0:0.

• 35. min.

Dwa rzuty rożne w krótkim odstępie czasu zdołali wywalczyć go¶cie. Najpierw gór± byli nasi stoperzy, potem Fabiański.

• 33. min.

Zmiana taktyczna w ekipie Armenii: Muradyan opuszcza boisko, na placu gry melduje się Voskanyan. Ormianie wzmacniaj± obronę.

• 32. min.

Artur Jędrzejczyk nie jest w stanie kontynuować gry. Adam Nawałka dokonuje pierwszej zmiany: "Jędzę" zastępuje Wszołek.

• 30. min.

Andonian równo z traw± wyci±ł Teodorczyka. Druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona. Armenia od 30. minuty gra w dziesi±tkę.

• 28. min.

Jędrzejczyk kopnięty w kolano przez Andoniana. "Jędza", kulej±c, opuszcza boisko, a Ormianin dostaje żółt± kartkę.

• 26. min.

Piłka dograna z narożnika boiska, w szesnastce najwyżej wyskakuje Lewandowski i uderza głow±. Z linii bramkowej futbolówkę wybija Airapetian. Mieli mnóstwo szczę¶cia go¶cie.

• 24. min.

Lewandowski wycofuje przed bramkę, ale obrońcy Armenii przecinaj± podanie. Piłka wraca po chwili do "Lewego", którego próba do¶rodkowania również zostaje zablokowana. Biało-czerwoni wywalczyli jednak rzut rożny.

• 21. min.

Zakręcił obrońcami Lewandowski, ale w ostatniej chwili zdołali go zablokować.

• 19. min.

Spokojniejszy fragment gry. Polacy, cierpliwie rozgrywaj±c, szukaj± luk w obronie rywala.

• 17. min.

Rybus ¶wietnym prostopadłym podaniem obsłużył na prawej stronie podł±czaj±cego się Jakuba Błaszczykowskiego. Ten do¶rodkował przed bramkę, gdzie ponownie pozbawiony krycia był Teodorczyk. Znowu napastnikowi zabrakło centymetrów, bo nie sięgn±ł piłki.

• 15. min.

Zamknęli biało-czerwoni w hokejowym zamku Ormian.

• 13. min.

Teodorczyk główkuje w ¶wiatło bramki, a piłkę łokciem zatrzymuje Haroyan. Polacy protestuj± i domagaj± się podyktowania rzutu karnego. Niewzruszony pozostaje pan Kruzliak, sędziuj±cy te zawody. Arbiter nie ma jednak racji, bo jedenastka była ewidentna.

• 11. min.

Jak to się stało, że nie ma bramki! Do¶rodkowanie z prawego skrzydła, a na pi±tym metrze zupełnie niepilnowany był Łukasz Teodorczyk. Piłkarz Anderlechtu min±ł się jednak z piłk±. Próbował jeszcze akcję zamykać Lewandowski, ale nieskutecznie.

• 9. min.

Długa piłka w pole karne do Lewandowskiego, napastnik Bayernu ¶wietnie przyjmuje futbolówkę na klatkę piersiow± i odgrywa do Teodorczyka. Ten potkn±ł się i nie doszedł do piłki.

• 8. min.

Ponownie biało-czerwoni w ataku pozycyjnym.

• 6. min.

Lewandowski wdał się w drybling w polu karnym, stracił piłkę, po chwili odzyskał i od razu uderzył. Obok bramki.

• 5. min.

Ładna akcja Polaków. Lewandowski urwał się obrońcom na prawym skrzydle i popędził z futbolówk± przy nodze pod linię końcow±, sk±d dograł miękko na krótki słupek. Rybus strzelił głow±, ale tylko w boczn± siatkę.

• 3. min.

Długo biało-czerwoni rozgrywaj± piłkę na połowie Armenii. Spokój, kontrola, tak to będzie pewnie dzi¶ wygl±dało.

• 1. min.

Nie minęła jeszcze minuta, a Ormianie już mogli prowadzić. Stratę w ¶rodku boiska zanotował Piotr Zieliński, piłka szybko powędrowała w nasze pole karne, ale na szczę¶cie Hovhannisyan w sytuacji sam na sam z Fabiańskim nieczysto trafił w futbolówkę.

• 1. min.

GRAMY!

• A my przypominamy, że jeden mecz grupy E już dzi¶ się odbył. Rumunia, dotychczasowy lider grupy, straciła punkty w meczu z Kazachstanem.

El. M¦ 2018. Rumunia również traci punkty z Kazachstanem. Korzystny wynik dla Polski

Astana, gdzie Polacy zremisowali w pierwszym meczu eliminacyjnym do mistrzostw ¶wiata w 2018 roku, okazała się twierdz± nie do zdobycia także dla Rumunii. Dotychczasowy lider grupy E tylko zremisował z Kazachstanem 0:0 i prawdopodobnie straci we wtorek 1. miejsce w tabeli.

• Mazurek D±browskiego również za nami.

• Obie drużyny już na murawie Stadionu Narodowego w Warszawie. Czas na hymn Armenii.

• Stawk± meczu z Armeni± może być pozycja lidera grupy E. Je¶li Polacy pokonaj± Ormian, a Czarnogóra nie zdoła wygrać z Dani±, wtedy biało-czerwoni obejm± prowadzenie w tabeli.

• 00:00

W takich składach oba zespoły rozpoczn± dzisiejsze spotkanie.

Polska: Fabiański - Błaszczykowski, Glik, Cionek, Jędrzejczyk - Grosicki, Krychowiak, Zieliński, Rybus - Lewandowski, Teodorczyk

Armenia: Beglarian - Minasian, Harojan, Mkojan, Andonian, Hajrapetian - Howhannisian, Muradian, Grigorian, Manojan - Pizzelli

• 20:32

Paweł Wilkowicz i Michał Zachodny nadaj± dla was ze Stadionu Narodowego w Warszawie.

Polska
Bramki: Mkojan (48. - sam.), Lewandowski (90.) Kartki: Cionek, Błaszczykowski - żółta Skład: Fabiański - Błaszczykowski, Glik, Cionek, Jędrzejczyk (34. Wszołek) - Grosicki (70. Kapustka), Krychowiak, Zieliński, Rybus - Lewandowski, Teodorczyk (85. Wilczek)
Armenia
Bramki: Pizzelli (51.) Kartki: Andonian, Beglarian - żółta; Andonian - czerwona (za drug± żółt±) Skład: Beglarian - Minasian, Harojan, Mkojan, Andonian, Hajrapetian - Howhannisian (60. Ozbiliz), Muradian (35. Woskanian), Grigorian, Manojan - Pizzelli (85. Hakobian)