MŚ 2010. Mecze towarzyskie: Hiszpanie pokonali Koreę Południową

Komentarze
Od?wie?
41
Zobacz bramkę Navasa na Z czuba.tv »

Hiszpanie rozpoczęli mecz w dość eksperymentalnym składzie. Na ławce rezerowych usiedli m.in Xabi Alonso, Xavi czy David Villa. Od pierwszej minuty wystąpił Cesc Fabregas.

Przez pierwsze czterdzieści pięć minut gra toczyła się w wolnym tempie. Hiszpanie spokojnie wyminiali piłkę w środku pola, ale nie potrafili otworzyć sobie drogi do bramki skutecznym podaniem. Swoich szans nie wykorzystali Navas i Fabregas, który z linii pola karnego trafił w poprzeczkę. Koreańczycy groźnie kontratakowali i w gruncie rzeczy stworzyli groźniejsze okazje od Hiszpanów. W ostatniej minucie przed stratą bramki mistrzów Europy uchronił Reina, który dwukrotnie fenomenalnie interweniował.

W drugiej połowie dobrze grającego Reinę zmienił debiutujący w reprezentacji Valdes. Del Bosque zdecydował się na powrót do bardziej optymalnego składu w 59. minucie, kiedy to na boisku pojawili się Xavi, Xabi Alonso, Pedro i Villa. Gra Hiszpanów szybko się poprawiła. Groźnie zrobiło się szczególnie w środku pola, które przejął rozgrywający Barcelony. Problemem nadal była skuteczność - ani Villa ani Pedro nie wykorzystali swoich okazji. Nieporadność kolegów zdenerwowała Navasa, który w 86. minucue z ponad 25 metrów mocno strzelił na bramkę - trafił idealnie w okienko. Bramka na 1-0 uspokoiła Hiszpanów, którzy do końca meczu nie stworzyli już groźniej okazji.

Kolejnym rywalem mistrzów Europy będzie reprezentacja Polski. Biało-czerwoni sprawdzą formę mistrzów Europy na stadionie w Murcji, tuż przed wylotem kadry del Bosque do RPA.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

90. min. Koniec meczu. Hiszpanie, po dobrej drugiej połowie wygrywają z Koreą Południową, tym samym rewanżują się za pamiętny ćwierćfinał mistrzostw świata z 2002 roku.

88. min. Hiszpanie mogą już grać zdecydowanie spokojniej. Plan już prawie wykonali. Do końca meczu pozostały 2 minuty.

86. min. Gol dla Hiszpanii! Najpierw bardzo blisko był Villa, ale bramkarz obronił jego strzał z najbliższej odległości. 30 sekund później nie mia już szans przy pęknym strzale z 25 metrów Navasa. Wspaniała bramka Hiszpana!

79. min. Za Martineza na boisku pojawia się Silva.

78. min. Hiszpanie nacierają na bramkę Junga. W ostatnich pięciu minutach stworzyli kilka bardzo groźnych okazji.

77. min. Znowu blisko był Villa. Ponownie minimalnie chybił

76. min. Szansa Villi! Jednak wprost w ręce bramkarza.

76. min. Z lewej strony czarował Pedro, ale zgubił się w swoim dryblingu. Hiszpania nadal na koncie bramkowym ma 0

72. min. Idywidualna akcja Navasa prawą stroną i mocny strzał po ziemi na bramkę! Broni koreański bramkarz

70. min. Mecz lekko się ożywił. Widać, że obie drużyny nie chcą kończyć spotkania z zerowym dorobkiem bramkowym na koncie.

68. min. Natychmiastowa odpowiedź Hiszpanii, ale Xabi Alonso z dziesięciu metrów nie trafia w bramkę.

67. min. Potężnie zza pola karnego strzelał Jung-Woo , ale trafił w... Chu-Younga. Zdaje się, że piłka leciała w światło bramki. Valdes miałby problemy.

64. min. Wydaje się, że mistrzowie Europy grają coraz szybciej. Prawą stroną pomknął Pedro, ale piłka ląduje w rękach koreańskiego bramkarza.

61. min. Hiszpanie grają słabo, del Bosque w końcu decyduje się na wprowadzenie kluczowych piłkarzy. Czy Xavi ożywi grę w środku pola?

59. min. Poczwórna zmiana w zespole Hiszpanii. na boisku pojawiają się Xabi Alonso, Xavi, Villa i Pedro.

56. min. Z prawej strony podawał Navas, ale Llorente nie doszedł do piłki.

54. min. Koreańczycy od początku drugiej połowy grają zdecydowanie żwawiej. Vincente del Bosque zdenerwowany gestykuluje przy linii bocznej. Hiszpanie na razie rozczarowują.

52. min. Strzał Fabregasa zablokowany.

47. min. Pierwszą doskonałą szansę w tej połowie mieli Koreańczycy, ale Chu-Young nieczysto trafia w piłkę.

46. min. Od początku drugiej połowy w bramce Hiszpanii stoi Victor Valdes. To jego debiut w reprezentacji del Bosque.

46. min. Koreańczycy rozpoczynają od środka boiska. Rozpoczynamy drugą połowę.

Obie drużyny już na boisku stadionu w Innsrucku.

Pierwsza połowa:

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy. Wracamy po przerwie.

45. min. Tym razem Koreańczycy byli bardzo blisko! Reina dwukrotnie ratuje swoją drużynę przed utratą pierwszej bramki. Hiszpanie zawdzięczają bramkarzowi Liverpoolu, że nie przegrywają do przerwy 0-1.

43. min. Rajd Navasa prawą stroną. Pomocnik Hiszpanii zdecydował się na strzał, ale nie trafił w światło bramki.

39. min. Swoją szansę miał Llorente. Będąc na linii pola karnego, w gąszczu nóg znalazł miejsce, ale nie trafił w światło bramki.

35. min. Fabregas bardzo blisko! Hiszpan dostał piłkę z prawej strony boiska, ale będąc na szesnastym metrze na wprost bramki Lee Woon-Jae trafił w poprzeczkę. To była najlepsza okazja Hiszpanów w tym meczu.

32. min. Piłkarze del Bosque często grają piłki do skrzydła - albo do Navasa, albo do Maty. Na razie nie widzimy klasycznej hiszpańskiej gry w środku pola.

30. min. Navas próbował dośrodkować w pole karne, ale zrobił do niedokładnie. To słowo doskonale określa dotyczasową grę Hiszpanów - dochodzą do pola karnego, ale źle podają.

25. min. Zdaje się, że Hiszpanie zaczynają przejmować inicjatywę. Na razie ograniczaja się do spokojnego rozgrywania piłki w środku pola. Nie przekłada się to na sytuacje bramkowe.

19. min. Swoją szansę miała Mata, ale w ostatniej chwili Koreańczycy wybili mu piłkę spod nóg.

16. min. Hiszpanie nie mogą złapać rytmu gry. Z drugiej strony Koreańczycy zaczęli bardzo odważnie i od początku meczu straszą Reinę.

15. min. Błąd Fabregasa, Koreańczycy byli bardzo blisko dobrej dojścia do piłki, ale Reina łapie piłkę.

13. min. Kim Jung Moo zza pola karnego! Koreańczycy byli bardzo blisko prowadzenia. Reina nie miałby szans

8. min. Rzut wolny dla Hiszpanów, ale Koreańczycy momentalie ruszają do przodu, zostawiając rywali na spalonym.

6. min. Pierwsza groźna akcja Hiszpanów, ale Navas niedokładnie podaje. Piłkę ma koreański bramkarz.

2. min. Hiszpanie już na początku meczu narzekają na piłkę, do ktorej pretnesję mieli już wcześniej Casillas i Xavi. Tym razem futbolówka jest za słabo napompowana. Z auto Korea.

1. min. Rozpoczęli.

Przed meczem: Reprezentacja Hiszpanii, przed wylotem na mundial zagra jeszcze dwa mecze towarzyskie - z także występującą w RPA Koreą Południową oraz z Polakami.

Hiszpanie zagrają na mundialu w grupie H ze Szwacjarią, Hondurasem i Chile. Ich dzisiejsi przeciwnicy zmierzą się w grupie B z Argentyną, Nigerią i Grecją.