Katar znowu fatalny. Pewna wygrana Holandii [ZAPIS RELACJI]

• wtorek, 29 listopada 2022
  • 90. min. + 20
    Holandia nawet się nie wysiliła. Katar najgorszy w historii

Holandia nawet nie musiała wrzucić trzeciego biegu, a i tak gładko pokonała Katar 2:0, który został najgorszym gospodarzem w historii mistrzostw świata.

• 90. min. + 2

Steven Berghuis! Ładny techniczny strzał! Poprzeczka ratuje Katar!

• 88. min.

Pedro Miguel uderzał z dystansu, ale lepiej przemilczeć ten strzał

• 83. min.

Kolejne zmiany. Alaa i Kheder zmieniają Mohammada i Khoukhiego

• 81. min.

Koopmeiners i Weghorst wchodzą, a Gakpo i De Roon schodzą

• 78. min.

Wreszcie jakaś szybka, składna akcja Katarczyków! Noppert broni strzał z ostrego kąta i dokłada cegiełkę do wygranej Holandii

• 75. min.

Barsham broni strzał Dumfriesa z ostrego kąta

• 74. min.

Holandia cały czas prowadzi po golach Gakpo i Depaya. Dla zmiennika Roberta Lewandowskiego była to pierwsza bramka na mundialu i 43. w kadrze, dzięki czemu wyprzedził w klasyfikacji historycznej Klaasa-Jana Huntelaara. Przed nim już tylko Robin van Persie - 50 trafień.

• 72. min.

Zbyt mocne podanie zagrane w kierunku Janssena

• 70. min.

Ręka! Nie ma gola!

• 69. min.

Berghuis strzelił na pustą bramkę, bo tuż przed bramkarzem dostał podanie od Janssena. Problem w tym, że Gakpo zagrał piłkę ręką wcześniej. Arbiter sprawdza VAR

• GOOOOOOL

67. min.

GOOOOOL! KATAR ROZKLEPANY! PIĘKNA AKCJA HOLENDRÓW!

• 64. min.

Potrójna zmiana w Katarze. Assadalla, Muntari i Boudiaf wchodzą, a Al-Haydosa, Alego i Madibo schodzą

• 62. min.

W drugim meczu tej grupy Senegal prowadzi z Ekwadorem 1:0. Na ten moment Holandia i Senegal wychodzą z grupy

• 59. min.

W środku pola fulowany był Mohammad

• 58. min.

Dumfries znowu przegrywa pojedynek w tym meczu

• 56. min.

Kolejna chaotyczna wrzutka Katarczyków

• 54. min.

Katar przy piłce, ale za dużo podań jest w szerz boiska. Tak trudno zdobyć bramkę

• 52. min.

Ake ukarany żółtą kartką po faulu na Mohammadzie

• 50. min.

Czy Katar się jeszcze podniesie?

• GOOOOOOL

48. min.

GOOOOOOOOOOL! DE JONG! SKUTECZNIE DOBIŁ STRZAŁ MEMPHISA DEPAYA

Nowa połowa, stary Dumfries. Kolejna strata piłkarza Interu

Wracamy na stadion

• PRZERWA

Koniec pierwszej połowy, w której przeważała Holandia, ale i tak niczego wielkiego nie pokazała. Jedynego gola w meczu strzelił Gapko. To jego trzecia bramka na tym turnieju

• 45. min. + 3

- Oj, Holandia nie wygląda dobrze. Gra na stojąco - komentuje Sebastian Mila na antenie TVP Sport.

- Grają po bułgarsku, czyli na "Stojanova" - dopowiada Maciej Iwański.

• 45. min. + 2

Kolejna strata Depaya. Która to już dziś strata zmiennika Lewandowskiego?

• 45. min.

Dumfries urwał się na prawym skrzydle, ale ostatecznie stracił piłkę

• 43. min.

Kolejny zepsuty atak pozycyjny Kataru

• 40. min.

Gakpo świetnie przyjął piłkę, obrócił się i huknął nad poprzeczką! A jednak był spalony

• 37. min.

Centra Abdelkarima Hassana! Van Dijk oddala zagrożenie

• 35. min.

Katar się nieco ożywił po stracie gola, ale czasu do końca pierwszej połowy coraz mniej

• 33. min.

A teraz Marten de Roon, pomocnik Atalanty, staranował Khoukhiego w środku pola

• 31. min.

Dumfries przekroczył przepisy w starciu z Al-Haydosem

• 29. min.
  • 27. min.

I wszystko wskazuje, że Katar może zakończyć mundial bez choćby punktu! Przecież nawet Polacy, gdy odpadali, wygrywali "mecz o honor"

• GOOOOOOL

26. min.

GAPKO! GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! ZNOWU ON! TRZECI MECZ I TRZECI GOLA ZAWODNIKA PSV! WBIEGŁ W POLE KARNE I STRZAŁEM Z OKOŁO 15. METRA POKONAŁ BRAMKARZA! PRECYZYJNE UDERZENIE PRZY SŁUPKU!

• 25. min.

Blind zagrywa do Depaya, który ładnie ominął obrońcę, ale jego strzał został zablokowany

• 24. min.

Van Dijk główkuje! Katar ma kolejny rzut rożny

• 23. min.

Lepszy moment Kataru. Wywalczyli rzut rożny

• 21. min.

Ahmed zagrał piłkę ręką w środku boiska. Chwilę później gospodarze podeszli pod pole karne Holendrów, ale tam zabrakło już precyzji

• 19. min.

Katar nie potrafi nawet opuścić swojej połowy

• 17. min.

Zagrożenia jednak nie bylo. Holandia dalej utrzymuje się przy piłce

• 15. min.

Rzut rożny dla Holandii

• 14. min.

Depay uderzał nożycami, ale skiksował. Pełna dominacja Holandii

• 11. min.

Ależ bilard w polu karnym Kataru! Piłka ląduje jednak w rękach Barshama

• 9. min.

Już trzy razy doszło do zderzenia głowami piłkarzy obu druzyn. To chyba jakiś rekord

• 8. min.

Dumfries strzela z dystansu! Piłka poleciała wysoko nad bramką. Wcześniej jednak sędzia odgwizdał faul w polu karnym Kataru

• 7. min.

Van Dijk stracił piłkę przy rozegraniu, ale Katarczycy nie potrafili tego wykorzystać

• 6. min.

Mohammad mocno odczuł pojedynek siłowy z Ake

• 4. min.

Okazja Holendrów! Blind strzela z ostrego kąta, jednak Barsham wybija piłkę

• 2. min.

Holandia spokojnie buduje atak pozycyjny. Katarczycy są ustawieni bardzo, bardzo nisko

• 1. min.

GRAMY!

• No i zobaczymy, czy Katarczycy będą w stanie zdobyć honorowy punkt

• Czas na hymny. Zaczynamy od Holandii

• Holandia musi wygrać, żeby mieć pewność, że zwycięży w grupie A, przez co może trafić na teoretycznie słabszego rywala, czyli na drugi zespół w grupie B (Anglia, USA, Iran i Walia)

• Holandia: Noppert, Ake, van Dijk, Timber, Dumfries, de Roon, de Jong, Blind, Klaassen, Gakpo, Depay.

Katar: Barsham, Mohammad, Pedro Miguel, Khoukhi, Hassan, Ahmed, Al Haydos, Madibo, Hatem, Almoez Ali, Afif.

• Co się musi stać, aby Holandia odpadła?

Pierwszy scenariusz: Ekwador remisuje z Senegalem, a Holandia przegrywa dwoma lub trzema golami

Drugi scenariusz: Senegal wygrywa, a Holandia przegrywa tak, by mieć gorszy bilans bramek niż Ekwador

• Dzień dobry!

W grupie A wciąż może się wiele wydarzyć. Katar przegrał dwa mecze, więc nie ma już szans na awans, ale Holandia, pomimo czterech punktów, dalej nie jest pewna gry w fazie pucharowej. Szanse na to są jednak minimalne.