Ronaldo przeszedł do historii. Portugalia wygrała z Ghaną. Wielkie emocje [ZAPIS RELACJI]

• czwartek, 24 listopada 2022
  • 90. min. + 10

A my dziękujemy Państwu za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na kolejne.

To był najlepszy mecz MŚ w Katarze. Pojedynek Portugalia - Ghana stanie się legendą

Portugalia dominowała większość meczu, ale ostatnie pół godziny to była prawdziwa przejażdżka rollcercoasterem. Byli mistrzowie Europy nie utrzymali kontroli nad meczem, ale wymęczyli wygraną 3:2.

Portugalia zostaje liderem grupy H mistrzostw świata dzięki wygranej 3:2 z Ghaną, która jest ostatnia. Urugwaj i Korea Południowa mają po punkcie.

KONIEC! Portugalia wygrywa z Ghaną po fenomenalnej drugiej połowie 3:2.

NIEPRAWDOPODOBNA AKCJA. Costa popełnił fatalny błąd. Nie udało się tego jednak wykorzystać Ghańczykom.

• 90. min. + 9

Wyglądało to groźnie! Diogo Costa wyłapał dośrodkowanie z lewego skrzydła Ghany.

Druga połowa nabrała rumieńców. Zrobiło się emocjonująco i ciekawie, ale czasu coraz mniej dla Ghany.

• 90. min. + 8

Ajajaj. Szkoda... Niecelny strzał z dystansu oddał Osman Bukari

• 90. min. + 7

Nic z tego rzutu wolnego nie wyszło, bo dobrze interweniował bramkarz.

Dużo tu emocji. Ghańczycy faulują w pobliżu swojego pola karnego.

• 90. min. + 6

Dramatyczna końcówka. Ghana walczy, Portugalia jeszcze chce to zamknąć golem.

• 90. min. + 5

Bruno Fernandes z żółtą kartką.

Rafael Leao chciał wyłożyć futbolówkę Joao Mario, lecz przejęli ją Ghańczycy.

• 90. min. + 4

Portugalczycy mieli rzut wolny, do którego im się nie spieszyło. Po nim szybko stracili piłkę na połowie rywala.

• 90. min. + 3

Niecelny strzał z dystansu Tariqa Lampteya. A może to było dośrodkowanie?

• 90. min. + 2

Zmiany w Ghanie. Schodzą Salis Abdul Samed i Mohammed Salisu. A za nich Daniel-Kofi Kyereh i Antoine Semenyo.

• 90. min. + 1

9 minut doliczone do gry.

Ojojoj. Zamieszanie w polu karnym. A to po po starciu Inakiego Williamsa z Danilo. Obaj dostali żółtą kartkę.

• 89. min.

BRAMKA KONTAKTOWA DLA GHANY! Ależ zaspali defensorzy Portugalii! Osman Bukari kapitalnie wpakował główką piłkę do siatki!

• 88. min.

Potrójna zmiana w zespole Portugalii. Schodzą: Bernardo Silva, Cristiano Ronaldo i Joao Felix. Wchodzą: Joao Palhinha, Goncalo Ramos, Joao Mario.

• 86. min.

Portugalia cofnęła się i czyha na okazję do wyprowadzenia szybkiej kontry. Mają bezpieczny wynik.

• 85. min.

Felix leży na murawie blisko pola kargnego Ghany. Oberwał łokciem, ale sędzia nie uznał tego za przewinienie. Chwila przerwy.

• 84. min.

Ronaldo wybiegł na sytuację sam na sam z bramkarzem. Ten powstrzymał jego strzał kapitalną interwencją. Chwilę później sędzia sygnalizował spalonego.

• 82. min.

Wydawało się, że Ghana przejmuje inicjatywę, a tu Portugalia w moment odrobiła straty i dobiła rywali.

• GOOOOOOL

80. min.

NIEBYWAŁE! PORTUGALIA DOBIJA GHANĘ! 3:1! Dwie bramki w zaledwie dwóch minut. Strzelił Rafael Leao, a asystował mu znowu Bruno Fernandes.

• 78. min.

To była znakomita kontra. Bruno Fernandes podał prostopadle do Joao Félixa, a ten nie pomylił się w sytuacji sam na sam.

• 78. min.

Strzelił Joao Felix. Asystował mu Bruno Fernandes.

• GOOOOOOL

78. min.

GOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Portugalia szybko odrabia!!

• 77. min.

Mohammed Kudus zawiedziony schodzi z boiska. Za niego zagra Osman Bukari. Druga zmiana w Ghanie braterska Jordan Ayew za Andre Ayewa. I jeszcze trzecia zmiana. Rafael Leao za Rubena Nevesa.

• 75. min.

Strata gola przebudziła Portugalczyków, którzy obudzili się ofensywnie. Zasnął zegar w transmisji, który zatrzymał się na 73. minucie.

• 74. min.

To pierwszy gol dla Afryki w piątym meczu tego mundialu. Dopiero pierwszy.

• 73. min.

Mohammed Kudus zagrał piłkę wzdłuż linii końcowej boiska, zaś piłkę z bliska do siatki wpakował Andre Ayew.

• GOOOOOOL

73. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! GHANA WYRÓWNUJE! NIESAMOWITE! AndrW Ayew wyrównuje. Tylko siedem minut cieszyli się Portugalczycy z prowadzenia.

• 72. min.

Ależ piękny strzał! I pierwszy celny w wykonaniu Ghany. Mohammed Kudus jednak wprost w ręce bramkarza!

• 70. min.

Cristiano Ronaldo chciał prostopadłym podaniem uruchomić rozpędzonego Jo?o Félixa, lecz zabrakło precyzji w tym zagraniu.

• 70. min.

A tu historyczny gol Cristiano Ronaldo!

• 70. min.

Ghana przy piłce, a Portugalia jakby chciała odpocząć.

• 68. min.

Za wysoko zza pola karnego uderzył Thomas Partey.

• 68. min.

"Karny dla Portugalczyków to abstrakcja"

• 67. min.

Alidu Seidu zszedzł. Za niego Tariq Lamptey.

• 65. min.

A w sieci wrze... czy ten karny był słuszny?!

• GOOOOOOL

65. min.

CRISTIANO RONALDO GOOOOOOOOOOOL! Portugalia - Ghana 1:0!! Ronaldo pierwszym w historii, który strzelił przynajmniej jednego gola na pięciu mundialach

• 64. min.

Rzut karny zatwierdzony. Cristiano Ronaldo za chwilę może przejść do historii!

• PILNE

62. min.

KARNY?! Sędzia uważa, że Ronaldo był faulowany w polu karnym!!

• 62. min.

Tak wyglądała ta sytuacja z Seido, który za chwilę chyba zostanie zmieniony.

• 60. min.

Godzina gry za nimi, a tu wciąż remis. Druga połowa na razie przeciętna w wykonaniu Portugalii.

• 60. min.

Skończyło się na upomnieniu po żółtej kartce. Jeszcze jeden krzywy ruch i Ghańczyk może wylecieć z boiska.

• 57. min.

I jeszcze dyskusje, zamieszanie... Portugalczycy domagają się czerwoną kartką. Seidu uderzył głową rywala. Ruch był jednak bardzo prowokujący.

• 57. min.

Alidu Seidu ukarany żółtą kartką za faul w środku boiska. Felix leży na murawie.

• 57. min.

Otavio potrzebuje pomocy medycznej i dlatego schodzi z boiska. Zastąpi go doświadczony Carvalho.

• 56. min.

Znakomita kontra Ghany! Mohammed Kudus dobiegł do pola karnego rywali i oddał delikatnie niecelny strzał. Wyglądało to nieźle.

• 55. min.

Znakomity przechwyt Otavio, który szybko podał do Ronaldo. Ten próbował w swoim stylu zwieść obrońców, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.

• 54. min.

Wybili dośrodkowanie Portugalczycy, a chwilę później Ghańczyk strzelał zza pola karnego, ale bardzo niecelnie.

• 54. min.

Ghańczycy próbowali zbudować akcję. Dośrodkowanie z lewej strony zostało jednak wybite za linię końcową przez obrońców przeciwników. I mają rzut rożny.

• 52. min.

Alidu Seidu faulował Cristiano Ronaldo.

• 50. min.

Na razie żadna z drużyn nie zdecydowała się na wysoki pressing.

• 48. min.

A chwilę później faulował w środku pola Andra Ayew. Ghańczyk ukarany żółtą kartką.

• 48. min.

Alidu Seidu próbował wyjścia z szybkim atakiem. Faulem zatrzymał go Raphaël Guerreiro.

Gra wznowiona!

• Za chwilę ruszy druga połowa. W pierwszej Portugalia przeważała, ale do bramki rywali nie trafiła.

• 45. min. + 2

A tu jeszcze możecie zobaczyć sytuację, w której sędzia odgwizdał faul, a Ronaldo trafił do siatki.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Miał szansę Ronaldo, ale nie trafił. I to właściwie była najklarowniejsza sytuacja Portugalii w tej połowie. Wracamy po przerwie.

• 45. min. + 1

Teraz przewinienie Joao Félixa na połowie rywala. Rzut wolny mają teraz piłkarze z Afryki.

Dwie minuty doliczone.

Mohammed Kudus ukarany żółtą kartką za atak nakładką na Joao Cancelo.

• 44. min.

Joao Cancelo dośrodkowywał w pole karne Ghany, ale jego koledzy nie dobiegli do piłki.

• 43. min.

Joao Felix upadł przed polem karnym rywali, lecz milczy gwizdek arbitra.

• 42. min.

Cristiano Ronaldo próbował strzelać, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• 42. min.

Ghana próbowała coś zdziałać na połowie rywala, ale szybko straciła piłkę.

• 40. min.

Czterdziesta minuta, Portugalia przeważa, ale wciąż nie ma gola.

• 39. min.

Po drugim kornerze rzut wolny dla Portugalii. Faulował w polu karnym jeden z Ghańczyków.

• 37. min.

Rzut rożny numer jeden dla Ghany. Portugalczycy wybili dośrodkowanie za linię końcową. I czas na kolejny korner.

• 37. min.

Otavio oddał strzał, a może nawet półstrzał, bo był tak słaby, że bramkarz Ghany tylko czekał, aż piłka wpadnie w jego ręce.

• 35. min.

Uuuu... teraz Ghańczycy łatwo odebrali piłkę Ronaldo i próbują coś zbudować.

• 34. min.

Krótko rzut rożny rozegrali Portugalczycy. Dośrodkowanie wyłapał Lawrence Ati-Zigi.

• 34. min.

I znów Ayew odczytał wrzutkę Portugalczyków i tylko rzut rożny.

• 33. min.

Ronaldo wziął sprawy w swoje ręce i próbował indywidualnej akcji, ale został sfaulowany nieopodal pola karnego rywala. Rzut wolny.

• 31. min.

Cristiano Ronaldo wściekły, bo wpakował piłkę do siatki, ale chwilę wcześniej sędzie odgwizdał jego faul w ataku.

• 31. min.

Bardzo słaba próba wrzucenia piłki w pole karne z rzutu wolnego. Piłkę wybijają Ghańczycy.

• 30. min.

Fernandez faulowany przy próbie kontrataku Portugalii. Sędzia podyktował rzut wolny.

• 29. min.

Silva wystawił świetną piłkę do Felixa, a ten niestety nie trafił dobrze w piłkę. Ta zamiast w światło bramki, poleciała znacznie nad nią.

• 28. min.

Cały czas próbują Portugalczycy, ale defensywa przeciwników działa. Teraz wybite zostało dośrodkowanie Raphaela Guerreiro.

• 26. min.

I ponownie za mocno w pole karne wrzucał Otavio do Bruno Fernandesa.

• 24. min.

Faulowany był w środku pola André Ayew.

• 23. min.

Otavio przesadził z siłą dośrodkowania. Od bramki zaczyna Ghana.

• 22. min.

Salisu odebrał piłkę przeciwnikowi, ale drugi z Portugalczyków wybił ją na aut.

• 21. min.

Portugalia ma 70%25 posiadania piłki.

• 19. min.

Nie istnieją ofensywnie Ghańczycy, ale w defensywie wszystko czytają doskonale.

• 16. min.

Nie zdołał opanować dalekiego podania Inaki Williams.

• 15. min.

Portugalia jest faworytem i zdecydowanie to widać. A to nie jest częste na tym mundialu. Ghańczycy przejmują piłkę i zaraz ją tracą.

• 13. min.

I już Ronaldo wyskoczył do dośrodkowania. Ale główkował tuż obok bramki.

• 13. min.

Tutaj pachnie golem dla mistrzów Europy 2016. Alexander Djiku na rzut rożny wybił dośrodkowanie z lewej strony.

• 12. min.

Ghana w posiadaniu, ale nie potrafi wyjść z własnej połowy.

• 11. min.

Ronaldo wbiegł w pole karne i mało brakowało, a mógłby oddać strzał. W porę odważnie interweniował bramkarz Ghany, który wybiegł do piłki, ratując sytuację. Wpadł przy tym na Portugalczyka.

• 9. min.

Ghana w natarciu, ale dośrodkowanie było nieudane i złapał piłkę Diogo Costa.

• 8. min.

Szarży lewą stroną spróbował Jo?o Félix. Po wbiegnięciu w pole karne rywale zdołali odebrać mu piłkę.

• 7. min.

Portugalczycy cały czas przy piłce i próbują budować atak.

• 5. min.

Po wybiciu piłki z pola karnego, niecelny strzał z dystansu oddał Otávio. Wcześniej nie doszedł do piłki Ronaldo.

• 3. min.

Sędzia odgwizdał rzut wolny dla reprezentacji Ghany. Po kontakcie z Cristiano Ronaldo.

• 2. min.

Od pierwszego gwizdka Portugalia przy piłce, ale jeszcze bez zbliżenia się do bramki.

• 1. min.

Sędzia dał znak i ruszyli!

• 1. min.

Spotkanie poprowadzi amerykański sędzia Ismail Elfath.

• Wcześniej dokonali tego tylko Meksykanie Antonio Carbajal, Rafael Márquez oraz Niemiec Lothar Matthaeus.

• Cristiano Ronaldo tym meczem rozpoczyna swój piąty mundial, dzięki czemu wpisuje się do elitarnego grona.

• Hymny!

• Na stadionie już tradycyjny pokaz ogniowy. Piłkarz czekają na wyjście.

• Cristiano Ronaldo przystępuje do tego meczu jako "bezrobotny". Na dniach gruchnęła wiadomość o jego odejściu z Manchesteru United.

Nowe informacje ws. odejścia Cristiano Ronaldo. Weźmie zero funtów

Informacja o rozwiązaniu umowy Cristiano Ronaldo z Manchesterem United gruchnęła na piłkarski świat w najbardziej niespodziewanym momencie. Dla kibiców "Czerwonych Diabłów" mamy jednak dobrą informację. Portugalczyk zgodził się opuścić klub bez odszkodowania.

• Oto składy obu ekip na to starcie.

• Ghana z kolei była jedną z rewelacji mistrzostw świata w RPA w 2010 roku. Tam dotarli do ćwierćfinału.

• Sama Portugalia nigdy nie sięgnęła po tytuł. Najwyżej byli na 3. miejscu i było to w 1966 roku.

• Portugalia ze sporymi nadziejami przystępuje do tego mundialu. Zwłaszcza Cristiano Ronaldo, który ostatni raz występuje na mistrzostwach świata. I marzy o złotym medalu.

• Witamy ponownie! Czas na kolejny mecz mundialu w Katarze. Od 17:00 w szranki staną Portugalia i Ghana. To drugi mecz w grupie H. W pierwszym Urugwaj bezbramkowo zremisował z Koreą Południową.