MŚ w Rosji. Francja w półfinale! Wielki błąd i łzy Urugwaju [ZAPIS RELACJI]

0 : 2

• piątek, 06 lipca 2018

Nos nam podpowiadał, że nieznacznie wygra Francja, a wygrała jednak przekonująco. Kto wie, jakby ten mecz wyglądał, gdyby mógł zagrać Cavani. No ale nie ma co gdybać, nie zagrał, Urugwaj jedzie do domu, a Francja jest coraz bliżej mistrzostwa globu.

Mistrzostwa świata 2018. Urugwaj - Francja. Varane i Griezmann dają Francji półfinał! Muslera... ależ klops

To miały być ćwierćfinały bramkarzy. Od nich miało zależeć bowiem najwięcej. I w pierwszym piątkowym spotkaniu rzeczywiście tak było, ale w negatywnym sensie, bo fatalny błąd Fernando Muslery, przypominający wpadkę Lorisa Kariusa w finale Ligi Mistrzów, przekreślił szanse Urugwaju na awans do półfinału mistrzostw świata. 32-latek nie poradził sobie z uderzeniem z dystansu Antoine Griezmanna, w pierwszej połowie nie zatrzymał też strzału Raphaela Varane`a. Wraz ze swoim zespołem nie powstrzymał również Francuzów, którzy awansowali do półfinału.

Sędzia doliczył pięć minut. Pięć minut nadziei dla Urugwajczyków, że rywale znikną.

• 88. min.

Griezmann się zlitował, uderzył nad bramką. Ale jak miał się nie zlitować, jak rywale już płaczą. Zrobiło się naprawdę smutno. Gimenez kompletnie się rozkleił.

• 88. min.

Pogba faulowany przed polem karnym. Będzie trzeci gol?

• 88. min.

Dembele wchodzi na boisko za Mbappe.

• 85. min.

Kto wie, być może oglądamy przyszłych mistrzów świata. Urugwajczycy nie mają żadnego pomysłu, jak im zagrozić.

• 80. min.

Jeśli Urugwajczycy chcą wyrównać to muszą pomyśleć o innych sposobach rozwiązywania akcji niż dośrodkowania poza boisko.

• 77. min.

Pierwsza zmiana u Francuzów. N'zonzi wchodzi za Tolisso. Urugwajczycy już żadnej zmiany nie mają, a Cavani wciąż siedzi.

• 77. min.

Urugwajczycy poszli do roboty (czyt. atakują).

• 73. min.

Mbappe trochę się pobawił w polu karnym w zamienianie przeciwników w tyczki, ostatecznie piłka trafiła do Giroud, który ładnym technicznie wolejem skierował piłkę w bandę.

• 73. min.

Urugwajczycy mogli być na dnie, ale Tolisso w doskonalej sytuacji zdecydował się na efektowność kosztem efektywności. Uderzył wewnętrzną częścią stopy, a piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.

• 70. min.

Tak, to tłumaczenie kupujemy.

• 70. min.

Miał piłkę na rękach. Niesamowity błąd Muslery.

• 68. min.

Duże przepychanki między zawodnikami. Mbappe i Rodriguez dostali po żółtej kartce.

• 61. min.

Radość Griezmanna po golu była bardzo stonowana. Opowiadał wcześniej, że bardzo lubi Urugwaj i ma w tym kraju wielu przyjaciół - choćby Godina.

• 61. min.

CO TU SIĘ ODKARIUSOWAŁO? Muslera zrobił to samo, co Karius w finale Ligi Mistrzów. Po strzale Griezmanna nie złapał piłki, tylko wygięło mu palce i piłka wpadła do siatki. Nieprawdopodobne. To jakaś moda na takie gole?

• GOOOOOOL

61. min.

GOL DLA FRANCJI! 2:0!

• 60. min.

Gwizdy na trybunach, bo przez dłuższą chwilę leżał na murawie Tolisso. Zgadujemy, że gwizdali kibice Urugwaju.

• 55. min.

A teraz strzelał Caceres. Zdecydowanie przesadził z siłą, zdecydowanie nie przesadził z celnością.

• 55. min.

Umtiti zakręcił się we własnym polu karnym i podał do Bentancura. Ten nie spodziewał się takiego prezentu i skiksował. Piłka przeturlała się daleko bramki.

• 55. min.

Urugwaj nie rzucił się do szalonych ataków, gra jakoś tak spokojnie. Ale czasu jeszcze dużo.

• 50. min.

Druga próba dryblingu Mbappe w polu karnym. Druga nie przyniosła strzału, ale dała rzut rożny.

• 50. min.

Rzut wolny dla Francuzów i znowu Urugwaj w ukropie. Wrzucał Mbappe i Muslera musiał staranować Pogbę, żeby nie dopuścić go do strzału. Ale wszystko zgodnie z przepisami.

• 47. min.

Muslera za długo trzymał piłkę przy nodze i zdążył podbiec do niego Griezmann. Francuz odbił wykopaną futbolówkę, ale nie udało mu się tak ustawić nogi, żeby po odbiciu piłka wpadła do bramki. Uderzyła tylko w bandę reklamową.

• 47. min.

Rzut wolny wykonuje Griezmann, ale nie ma powtórki z gola. Muslera łapie piłkę.

Zaczynamy drugą połowę. Obie drużyny bez zmian.

• A cieszący się Francuzi wyglądają tak.

• PRZERWA

Ważny dowód w kwestii "nie ilość, a jakość". Francuzi oddali jeden celny strzał a Urugwajczycy cztery.

• PRZERWA

Koniec pierwszej połowy. Francuzi prowadzą 1:0 w golach, na dodatek prowadzą w rozrywaniu rywalom koszulek (też 1:0) i testowaniu wytrzymałości ich spodenek (też 1:0).

• 43. min.

Ale było blisko... Bentancur strzelił wspaniale, ale Lloris wyciągnął się jak długi i zastopował piłkę. Znakomity strzał i znakomita obrona. A wynik bez zmian.

• 40. min.

Czyli w tym turnieju strzelają Urugwajczykom gole tylko głową i tylko byli lub obecni piłkarze Realu Madryt. Teraz Varane, a wcześniej Pepe w meczu z Portugalią.

• 40. min.

Nie opłacało się faulować. Griezmann z rzutu wolnego zagrał w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Varane, musnął piłkę głową i skierował ją w dolny róg bramki. Francuzi na prowadzeniu.

• GOOOOOOL

40. min.

GOL DLA FRANCJI! 1:0!

• 37. min.

Bentancur brutalnie zaatakował prawą nogę Tolissa. Aż się wygięła. Jest żółta kartka i rzut wolny.

• 36. min.

W takiej koszulce grać sędzia nie pozwala.

Ciekawe co by było, jakby Francuzi porwali Urugwajczykom wszystkie komplety strojów?

• 33. min.

Trochę fauli, robi się ostro. Nandez uciekł Hernandezowi, za co Hernandez porwał mu koszulkę! Sędzia jednak nie zapomniał kartoników i wyciągnął żółty.

• 28. min.

Znowu groźnie po dośrodkowaniu Pavarda. Mbappe przedłużył podanie, ale pech chciał, że żaden z Francuzów nie zamknął akcji.

• 28. min.

Urugwaj próbował ataku pozycyjnego, ale słabo to wyglądało. Poszła kontra zakończona wrzutką piłki w ręce Muslery.

• 25. min.

Taką szansę zmarnował Mbappe.

• 22. min.

Coraz bardziej wyraźna przewaga Francuzów. Urugwajczycy po obiecującym początku oklapli w ofensywie.

• 19. min.

Pytanie brzmi: jak to możliwe, że Urusi zrobili tak ogromny błąd w obronie. Jeden z najpoważniejszych w tym turnieju. Nerwy?

• 13. min.

Był to pierwszy niecelny strzał Mbappe w tym turnieju. Do meczu z Urugwajem miał pięć strzałów, pięć celnych i trzy gole.

• 13. min.

Kapitalna akcja Francuzów! Pavard zagrał w pole karne, Giroud cudownie zgrał piłkę głową do niepilnowanego Mbappe (jak to możliwe?!), a ten uderzył głową tak, że szkoda gadać. Piłka wysokim lobem spadła na górną siatkę. A mógł pogłówkować i nie główkować, poczekać aż piłką spadnie i kopnąć piłkę nogą.

• 13. min.

Kante zdecydował się na strzał, ale zablokowało go trzech obrońców. Czyli Urugwajczycy na razie dali Francuzom dwa przekazy: jeśli za odważnie zaatakujecie skrzydłami to się wam odwiniemy, a jak spróbujecie strzału z dystansu to nic nie zdziałacie.

• 13. min.

Rzut wolny wykonany. Tyle możemy powiedzieć o ostatniej akcji Francuzów. Muslera wprowadza piłkę do gry.

• 10. min.

Hernandez poturbowany przez Nandeza. Czy sędzia zapomniał kartoników z kanciapy? Należała się żółta kartka.

• 7. min.

No to Urugwajczycy pokazali Francuzom, że potrafią groźnie zaatakować i Francuzi stali się bardziej ostrożni.

• 4. min.

Jest pierwsza próba Stuaniego. Piłkarz, który ma zastąpić dzisiaj Cavaniego uderzył mocno po długim rogu i mocno niecelnie.

• 3. min.

Suarez zagrał ładnie do skrzydła, gdzie biegł ile sił Laxalt. Wrzucił piłkę w pole karne, było groźnie, ale strzału nie było.

• 2. min.

Francuzi aktywniejsi, próbują grać bardzo szybko, ale tempo spadło po urazie Giroud. Źle stanął, coś go boli, będzie żył, ale minuta uciekła.

• 1. min.

Suarez kopnął piłkę, czyli GRAMY!

• Rzut monetą wygrali Francuzi, Lloris wybrał bramkę, Godin dostał piłkę. Co z tego wyniknie?

• Jeśli historia lubi się powtarzać (a chyba lubi skoro wszyscy tak lubią o tym powtarzać) to dziś padnie remis 0:0. Czyli będą karne.

Mistrzostwa świata 2018. Urugwaj -  Francja. Miła historia mundialu z fatum w tle. Nawet Mbappe może być bezradny

Mistrzostwa świata 2018. Urugwaj - Francja. Miła historia mundialu z fatum w tle. Nawet Mbappe może być bezradny

Losy Urugwaju i Francji przeplatały się od początku mistrzostw świata. Obie reprezentacje miały na mundialu swoje sukcesy. Jednak ilekroć spotykały się ze sobą na boisku, tyle razy kibice czuli niedosyt. Gwiazdy futbolu nie były gwarantem goli, a "Trójkolorowi" w rywalizacji z tym rywalem mogą mówić nawet o pewnej traumie.

• Minuty do pierwszego gwizdka. Emocje już się wszystkim udzielają.

• Dzień dobry! Po dwudniowym odpoczynku od mundialowych niesamowitości wracamy i oglądamy pierwsze starcie o półfinał mistrzostw świata. Na początek los zestawił dwie niepokonane dotąd drużyny - Francję i Urugwaj. Urugwajczycy wygrali na razie wszystkie mecze i stracili tylko jedną bramkę, ale dziś mecz zaczną bez jednej ze swoich dwóch największych gwiazd - Edinsona Cavaniego (ma uraz, jest na ławce). Francuzi nie wszystkie mecze wygrali - zremisowali z Danią - ale w 1/8 finału odprawili Argentynę w wielkim stylu i dziś zagrają w najmocniejszym składzie, z typowanym na nowego Pelego Kylianem Mbappe na czele. Nie mamy pojęcia co się wydarzy w tym meczu - nos nam podpowiada kolejne karne lub nieznaczne zwycięstwo Francji, ale ten mundial już nie raz nam zrobił psikusa, dlatego po prostu, siadamy, oglądamy i zachwycamy się. A, i oczywiście serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo.

Urugwaj
Składy: Muslera - Caceres, J. Gimenez, Godin (C), Laxalt - Nandez (73. Urreta), Torreira, Vecino, Bentancur (Rodriguez) - L. Suarez, Stuani (59. Gomez) Żółte kartki: 38`Bentancur 68`Rodriguez
Francja
Składy: Lloris (C) - Pavard, Varane, Umtiti, Hernandez - P. Pogba, Kanta - Mbappe (87. Dembele), Griezmann, Tolisso (80. Nzonzi) - Giroud Bramki: 40`Varane 62`Griezmann Żółte kartki: 33`Lucas Hernandez 69`Mbappe