Mistrzostwa świata 2018. Francja po kosmicznym meczu wygrała z Argentyną [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

• sobota, 30 czerwca 2018
  • Mistrzostwa świata 2018. Francja - Argentyna. Fantastyczny Kylian Mbappe! Argentyna wyrzucona z mundialu!

"1998 to wspaniały rok dla francuskiego futbolu. Właśnie wtedy urodził się przecież Kylian Mbappe" - zdjęcie bilbordu z takim napisem pojawiło się w sieci podczas pierwszego meczu 1/8 finału mundialu w Rosji. Pojawiło się nieprzypadkowo, bo to właśnie niespełna 20-latek poprowadził Francuzów do zwycięstwa w starciu z Argentyną (4:3). Choć do remisu było blisko, bo Kun Aguero w końcówce pobudził Argentyńczyków do walki o remis.

• KONIEC

Koniec tego fantastycznego meczu! Francja wygrywa z Argentyną 4:3!

• 90. min. + 5

ALEŻ BYŁO BLISKO!!! W OSTATNIEJ AKCJI MECZU AGUERO UDERZAŁ NA BRAMKĘ LLORISA. PIŁKA JESZCZE PO DRODZE TRAFIŁA W MEZĘ I PRZESZŁA NAD POPRZECZKĄ!

• 90. min. + 3

Podanie 'ciasteczko' od Messiego wprost na głowę Aguero, a napastnik Manchesteru City uderza tuż przy słupku bramki Llorisa!! Totalnie szalony mecz!!

• GOOOOOOL

90. min. + 2

GOOOOOOOOOOOL!!! SERGIO AUGERO DAJE JESZCZE RESZTKI NADZIEI ARGENTYNIE!!! 4:3!!!

4 minuty doliczone przez arbitra.

• 88. min.

Ostatnia zmiana w meczu. Boisko opuszcza bohater Francuzów Kylian Mbappe. W jego miejsce wchodzi Thauvin.

• 87. min.

Dwukrotnie fatalnie dośrodkował w pole karne Di Maria. Najpierw piłka zatrzymała się na głowie obrońcy. Druga piłka poleciała wysoooooko nad piłkarzami zgromadzonymi w polu karnym.

• 85. min.

Powinno być 4:3! Messi wziął sprawy w swoje nogi. Szybkim rajdem minął dwóch piłkarzy, wbiegł w pole karne, ale strzelał dość lekko prawą nogą wprost w Llorisa.

• 84. min.

Aguero szaleje w polu karnym Francuzów, ale najlepszym lekarstwem na to szaleństwo jest Pavard.

• 83. min.

Druga zmiana we Francji. Fekir wchodzi za zmęczonego Griezmanna.

• 81. min.

Doskonale ogląda się to spotkanie. Najlepszy mecz turnieju.

• 80. min.

Messi na prawo do Mezy. Ten uderza od razu na bramkę Llorisa, ale piłka jeszcze odbiła się od Hernandeza i wytraciła prędkość. Francuski bramkarz łapie piłkę do 'koszyczka'.

• 80. min.

Argentyńczycy muszą się jeszcze pokusił o zryw w końcówce spotkania. Zostało im jeszcze 10 minut plus czas doliczony. Czy są jeszcze w stanie odrobić straty?

• 77. min.

Dobra akcja Pavarda prawą stroną boiska. Mascherano zmuszony do faulu na prawym obrońcy Francji.

• 75. min.

Na zmianę zdecydował się też Didier Deschamps. Tolisso wchodzi za Matuidiego.

• 75. min.

Ostatnia zmiana w ekipie Argentyny. Za Pavona wchodzi Meza.

• 73. min.

Francuzi zmarnowali doskonałą okazję na podwyższenie wyniku! Kante i Mbappe ruszyli z kontrą, naprzeciw był tylko Mascherano. Świetny powrót Aguero zmusił Kante do podania do Mbappe, który skiksował i piłka wpadła w ręce Armaniego.

• 72. min.

Pavard sfaulował Di Marię przy linii końcowej boiska. Żółta kartka dla Francuza.

• 71. min.

Ależ są w gazie Francuzi. Tym razem mocno uderzał z lewej strony Giroud, ale trafił tylko w boczną siatkę.

• 70. min.

To 3 gol w 4 meczu młodego Francuza na tym mundialu.

• 68. min.

Giroud wypuścił Mbappe, który wbiegł z prawej strony w pole karne i w sytuacji sam na sam strzelił w długi róg bramki Armaniego!

• GOOOOOOL

68. min.

PO ZAWODACH!!! KOLEJNY GOL MBAPPE!!! TRZY GOLE FRANCUZÓW W 10 MINUT!!!

• 66. min.

Messi uderzał z rzutu wolnego, ale prosto w mur. Poprawka również zatrzymana przez obrońców Les Bleus.

• 66. min.

Sampaoli szybko reaguje. Za Pereza wchodzi na boisko Sergio Aguero.

• 63. min.

Błysk geniuszu Mbappe, który jednym wypuszczeniem piłki minął 3 piłkarzy Argentyny i od razu uderzył na bramkę Armaniego. Mimo strzału w środek, bramkarz nie miał możliwości skutecznie interweniować!

• GOOOOOOL

63. min.

CO TU SIĘ WYPRAWIA?!?!?! GOOOOL DLA FRANCJI!!! KYLIAN MBAPPE STRZELA NA 3:2!!!

• 57. min.

Hernandez zagrał przed pole karne, a tam nabiegający Pavard od razu uderzył. Piłka nabrała niesamowitej rotacji i nabierając wysokości trafiła prosto w okienko bramki Armaniego! Coś niesamowitego!

• GOOOOOOL

57. min.

CO!!!! ZA!!!! GOL!!!! PAVARD PRZEBIJA TRAFIENIE DI MARII!!! ZDECYDOWANIE GOL TURNIEJU!!!! FRANCJA - ARGENTYNA 2:2

• 56. min.

Ależ błąd Fazio! Fatalnie podał do bramkarza, który minął się z piłką! Griezmann dopadł do futbolówki, ale w ostatniej chwili Fazio wytrącił z rytmu Francuza i napastnik Atletico skiksował. Nadal Argentyńczycy prowadzą.

• 55. min.

Szybkie rozegranie rzutu wolnego przez Messiego, piłka na prawe skrzydło do Pavona, ale dośrodkowanie prosto w kibiców.

• 54. min.

Dobre dośrodkowanie Mbappe na wysokiego Pogbę, ale dobrze wybijają piłkę Argentyńczycy.

• 53. min.

Perez fauluje Kante i będzie okazja dla Francuzów z rzutu wolnego.

• 52. min.

Jeszcze kilka fotek z gola Di Marii.

• 50. min.

Żółta kartka dla Banegi za faul na Mbappe.

• 48. min.

Uderzał Lionel Messi, piłka jeszcze odbiła się od Mercado i wpadła do bramki obok bezradnego Llorisa! Co za mecz!

• GOOOOOOL

48. min.

GOOOOOOOOOLLL!!!!! ARGENTYNA PROWADZI 2:1!!!! MERCADO DAJE PROWADZENIE ALBICELESTES!!!!

• 47. min.

Świetny drybling Di Marii, założył siatkę Pavardowi i za chwilę został powalony na murawę. Rzut wolny dla Argentyny z lewej strony na wysokości pola karnego.

Zmiana w zespole Argentyny. Za Rojo wchodzi Fazio.

Gramy!

• PRZERWA

Obie drużyny już na boisku. Za chwilę rozpocznie się druga połowa.

• PRZERWA

Gol Di Marii padł z 30,2 jarda, czyli z ok. 27,5 metra.

• PRZERWA

Po golu Griezmanna z rzutu karnego i cudownym trafieniu Di Marii, Francja remisuje do przerwy z Argentyną 1:1. Miejmy nadzieję, że druga połowa będzie co najmniej tak dobra jak pierwsza. Świetne widowisko.

• 45. min. + 2

Ostatni gwizdek w pierwszej połowie.

• 45. min. + 1

Alireza Faghani doliczył 2 minuty do pierwszej połowy.

• 45. min.

Pogba fauluje Di Marię. Lekkie przepychanki Francuzów z Argentyńczykami. Zainterweniował sędzia liniowy.

• 41. min.

Przez nikogo nieatakowany Di Maria potężnie uderzył z trzydziestu metrów wprost w okienko bramki Llorisa! Główny kandydat do gola turnieju!

• GOOOOOOL

41. min.

CO ZA GOOOOOOOOOOLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ANGEL DI MARIA!!!!! ALEŻ BOMBA!!!!!!!!!!!!!!!!! 1:1!!!!

• 39. min.

Dobra centra Pavarda, ale Giroud zabrakło kilku centymetrów do uderzenia piłki głową.

• 38. min.

Dwa groźne dośrodkowania Pavona z prawej strony w ciągu ostatnich 2 minut. Mogłoby coś z tego być, gdyby którykolwiek z Argentyńczyków pokwapił się w pole karne Llorisa.

• 37. min.

Messi przewrócony w polu karnym! Piłkarze i kibice Argentyny domagają się jedenastki. Sędzia nie reaguje.

• 35. min.

Wymyślna cieszynka Griezmanna po zdobyciu gola

• 33. min.

Walka w narożniku boiska Matuidiego i Otamendiego. Zwycięsko z tego pojedynku wychodzi Argentyńczyk.

• 31. min.

Kolejny raz kłopoty z Mbappe mają argentyńscy obrońcy. Francuz jednak przekombinował i stracił piłkę. Mimo to piłkarz PSG jest dzisiaj w fenomenalnej formie.

• 30. min.

Kilka obrazków z meczu

• 27. min.

Mercado wparował w pole karne i zagrał lekko do środka. Piłka jeszcze otarła się o Umtitiego i trafiła pod nogi Pavarda. Argentyńczycy domagali się odgwizdania karnego za zagranie ręką. Sędzia nakazuje grać dalej.

• 26. min.

Griezmann groźnie atakował prawą stroną, dośrodkował płaską piłkę, ale pewnie wyłapał ją Armani.

• 26. min.

Posiadanie piłki:

Francja 31%25 - 69%25 Argentyna

• 25. min.

Mascherano zaskakująco dobrze zagrał prostopadłą piłkę do Pereza. Ten wbiegł w pole karne, ale faulował Umtitiego. Piłka dla Francuzów.

• 22. min.

Pierwszy strzał Argentyny. Uderzał Banega, ale po rykoszecie piłka przeleciała nad bramką Llorisa. Rzut rożny.

• 21. min.

Ależ to popsuł Pogba! Wysoko nad poprzeczką. Zdecydowanie więcej z tego wolnego zrobiłby Griezmann.

• 19. min.

Co jest grane? Mbappe jest po prostu nie do zatrzymania! Tym razem przed polem karnym sfaulował go Tagliafico, za co dostał żółtą kartkę. Kolejna doskonała szansa dla Francji!

• 17. min.

Argentyńczycy utrzymują się przy piłce, ale nie potrafią przedrzeć się przez dobrze ustawionych Francuzów. Mało widoczny Lionel Messi.

• 16. min.

Strzał Griezmanna z rzutu karnego.

• GOOOOOOL

13. min.

GOOOOOLLLL!!!!!!!!!!! ANTOINE GRIEZMANN WYKORZYSTAŁ RZUT KARNY!!! FRANCJA PROWADZI 1:0!!!

• 12. min.

Antoine Griezmann staje naprzeciw Armaniego.

• 11. min.

Kapitalny rajd Mbappe, który przebiegł 70 metrów boiska i został sfaulowany przez Rojo w polu karnym! Żółta kartka dla Argentyńczyka.

• PILNE

11. min.

RZUT KARNY DLA FRANCJI!!!

• 9. min.

Ależ uderzenie Griezmanna z rzutu wolnego! Poprzeczka ratuje Argentyńczyków!

• 8. min.

Griezmann i Pogba stoją przy piłce.

• 8. min.

Do głosu doszli Francuzi. Mascherano fauluje Mbappe przed polem karnym. Będzie doskonała okazja do pokonania Armaniego.

• 5. min.

Świetnie Banega uruchomił na lewym skrzydle Di Marię, ale lewoskrzydłowy nie miał kompletnie komu zagrać i dośrodkował na aut bramkowy.

• 5. min.

Złe przyjęcie Messiego i Francuzi przejmują piłkę we własnym polu karnym.

• 4. min.

Rzut wolny dla Albicelestes z prawej strony boiska. Banega będzie dośrodkowywał.

• 2. min.

Długie rozgrywanie piłki przez obrońców pod własną bramką i laga na Messiego. Coś nam przypomina gra Argentyńczyków.

• 1. min.

W pierwszych sekundach na boisku leży Tagliafico po zderzeniu z Giroud.

• 1. min.

No to jedziemy! Pierwszy gwizdek Alirezy Faghaniego i rozpoczynają Francuzi!

• Doping Argentyńczyków robi wrażenie.

• Czas na hymny!

• Obok Messiego głównym reżyserem gry Argentyny ma być dzisiaj Ever Banega.

Mundial 2018. Argentyna - Francja. Czy Ever Banega znów wyszuka dla Messiego drogę do bramki?

Potrafi się sam uszkodzić tankując benzynę, potrafi wrzucić do internetu seks wideo z samym sobą. Ale tylko Ever Banega potrafi od czasu do czasu być Xavim, którego Argentyna tak szuka dla Messiego.

• W ostatnich trzech meczach Argentyny rozgrywanych 30 czerwca na mistrzostwach świata spotkania kończyły się w rzutach karnych. Czy dzisiaj będzie podobnie? Przekonamy się za ok. 2 godziny.

• W Kazaniu powstał wielki mural z podobizną Leo Messiego.

Mundial 2018. Francja - Argentyna. Mer Kazania kazał zrobić graffiti dla Leo Messiego

Mer Kazania Ilsur Metszyn kazał zrobić graffiti z podobizną kapitana Argentynczyków Leo Messiego. Dlaczego? Bo w mieście jest już mural z Cristiano Ronaldo. W sobotę w Kazaniu Argentyna zagra z Francją o ćwierćfinał MŚ (godz. 16)

• Francuzi co drugi turniej mają fatalny. Może w tym roku uda im się przerwać złą passę?

• Czy Lionel Messi strzeli dzisiaj gola? Jeszcze mu się to nigdy nie udało w fazie pucharowej mistrzostw świata.

Mundial 2018. Francja - Argentyna. Leo Messi jeszcze nigdy nie strzelił gola w fazie pucharowej MŚ

Już w sobotę o godz. 16:00 Francja zmierzy się z Argentyną w 1/8 finału MŚ. Czy Lionel Messi wreszcie się przełamie i strzeli gola podczas fazy pucharowej mundialu?

• Składy obu drużyn:

Francja: Lloris - Pavard, Varane, Umtiti, Hernandez - Kante, Pogba - Mbappe, Griezmann, Matuidi - Giroud

Argentyna: Armani - Mercado, Otamendi, Rojo, Tagliafico - Perez, Mascherano, Banega - Pavon, Messi, Di Maria

• Francja wygrała grupę C wyprzedzając Danię, Peru i Australię.

• Argentyńczycy awansowali do 1/8 finału z drugiego miejsca grupy D. Wyprzedzili Nigerię i Islandię, ale musieli uznać wyższość Chorwacji.

• Dzień dobry! Po dniu przerwy mundialowe emocje powracają! O godzinie 16 rozpocznie się pierwszy mecz 1/8 finału i od razu wielki hit Francja - Argentyna.