Mundial 2018. Chorwacja z trzecim grupowym zwycięstwem [ZAPIS RELACJI]

• To już wszystko na dziś. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na kolejne!

• Chorwacja - Dania i Argentyna - Francja to mecze 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata

• Koniec meczu! Chorwacja wygrywa z Islandią 2:1 i kończy grupę z 9 punktami na koncie

• 90. min. + 1

Sędzia doliczył cztery minuty

Perisić znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i się nie pomylił. Piłka trafiła w prawy górny róg bramki. Chorwacja zakończy grupę najprawdopodobniej z kompletem zwycięstw.

• GOOOOOOL

89. min.

GOOOOOOOL!!! Chorwacja strzela w 90. minucie!

• 88. min.

Tym razem strzelał Rakitić. Ale tak samo - nad bramką

• 86. min.

Chorwacja w natarciu. Rakitić faulowany na skraju pola karnego i będzie szansa na strzał

• 84. min.

Perisić strzela z rzutu wolnego minimalnie nad poprzeczką. Ale Halldorsson i tak by to obronił, bo był na miejscu

• 83. min.

I żółta też dla Saevarssona, który nieprzepisowo zatrzymał kontrę Chorwacji. Będzie rzut wolny

• 81. min.

Gudmundsson faulowany przy linii bocznej przez Jedvaja. Żółta kartka dla Chorwata

• 81. min.

Zmiana w Chorwacji. I to nie byle jaka, bo na boisku melduje się Ivan Rakitić. Za Mateo Kovacicia

• 79. min.

Islandia poczuła krew. Piłkarze przeszli do ofensywy i wierzą, że uda im się trafić po raz kolejny

• GOOOOOOL

76. min.

Pomylił się z Nigerią, nie pomylił się z Chorwacją! Gylfi Sigurdsson strzałem pod poprzeczkę wykorzystuje rzut karny!

• PILNE

75. min.

Rzut karny dla Islandii! Ręka Lovrena!

• 74. min.

Odetchnęli teraz kibice Islandii. Perisić zagrał podanio-strzał, a piłka minęła słupek bramki Kalinicia. Nie sięgnął piłki Kramarić

• 73. min.

Ależ okazję zmarnował Bjarnason! Islandczyk miał przed sobą tylko Kalinicia, ale nie trafił w pełnym biegu dobrze w piłkę i uderzył obok bramki! To była zdecydowanie najlepsza sytuacja Islandii

• 71. min.

A teraz Islandia: Sigurdarson za Sigurdssona

• 70. min.

Najpierw Chorwacja: Lovren za Pjacę

• 68. min.

Rzut rożny krótko wykonany, bez rezultatów. Trenerzy szykują zmiany

• 66. min.

Kramarić oddał strzał sprzed pola karnego, ale trafił w obrońcę. Będzie rzut rożny

• 65. min.

Zmiana u Chorwatów. Bradarić wchodzi za Modricia

• 64. min.

Finnbogason otrzymał trochę za mocne podanie, ale wierzył, że dojdzie do piłki. Sfaulował przez to Kalinicia, który wyszedł z bramki

• 62. min.

Rzut wolny nie przyniósł Chorwacji żadnej korzyści. Dośrodkowanie Modricia dość słabe, Halldorsson wychodzi z bramki i piąstkuje piłkę

• 59. min.

Zasłużona żółta kartka dla Halfredssona. Za faul na Pjacy

• 55. min.

Ale szansa Islandii na wyrównanie! Ingason uderza piłkę głową i trafia w poprzeczkę! O krok od wyrównania

• 53. min.

Pogubiła się defensywa Islandii. Piłka spadła pod nogi Badelja, a ten uderzył na bramkę. I trafił, Chorwacja prowadzi 1:0!

• GOOOOOOL

52. min.

GOOOOOOOLL!!! Chorwacja prowadzi!

• 51. min.

Kapitalny strzał z dystansu Badelja! Piłka z atomową prędkością obiła poprzeczkę. Powtórki pokazały jednak, że był to rykoszet

• 50. min.

Ależ doskonały odbiór piłki Hallfredssona! Islandczyk na wślizgu zatrzymał Mateo Kovacicia. To jak na razie jedno z najlepszych zagrań meczu

• 47. min.

Pierwsza akcja drugiej połowy. Sigurdsson dośrodkowuje w pole karne, a piłka ląduje w rękach Kalinicia

• PILNE

46. min.

Zaczynamy drugą połowę!

• PRZERWA

Islandczycy lekko przeważają, szanują piłkę i stworzyli już kilka dobrych okazji. Ale Chorwaci są bardzo skuteczni w defensywie, czego nie można powiedzieć o ich ofensywie. Zobaczymy, co będzie nas czekać w drugiej połowie, na którą wracamy za kilkanaście minut!

• 45. min. + 2

Gunnarsson ładnie strzelił na bramkę, ale Kalinić popisał się kolejną znakomitą interwencją. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę

• 45. min. + 1

Kolejna znakomita szansa Islandii! Bjarnason uderzył na bramkę, ale trafił prosto w Kalinicia

• 44. min.

Hallfredsson spróbował swoich sił zza pola karnego. Pomysł dobry - wolne pole, dużo czasu. Wykonanie dużo gorsze, piłka poszybowała wysoko nad bramką

• 41. min.

Ajjjj... Ależ to była szansa dla Islandii! Badelj stracił piłkę na własnej połowie, Islandczycy wymienili kilka podań i strzał oddał Finnbogason. Minimalnie obok bramki, ma czego żałować

• 39. min.

Podają, podają i podają Chorwaci. Aż w końcu stracili piłkę. Chwilę później ją odzyskali i znowu to samo

• 36. min.

Chorwaci przez dłuższy czas utrzymywali się przy piłce. Akcję zakończył strzał Perisicia. Bardzo nieudany strzał

• 33. min.

Ivan Rakitić wygląda na zaniepokojonego grą swoich kolegów

• 32. min.

Sigurdsson oddał bezpośredni strzał na bramkę Kalinicia! Chorwacki bramkarz popisuje się skuteczną interwencją

• 30. min.

Hallfredsson faulowany przed polem karnym rywali. Sigurdsson będzie dośrodkowywał, kolejna szansa dla Islandii

• 28. min.

Rzut rożny dla Islandii, dośrodkowanie w pole karne, najwyżej wyskakuje Magnusson i uderza głową obok bramki. Wznowi Kalinić

• 27. min.

Typowy dla Islandii rzut z autu w pole karne, ale piłka mija wszystkich zawodników i wychodzi poza plac gry

• 26. min.

Doskonała interwencja Corluki, będzie rzut z autu dla Islandii

• 24. min.

Islandczycy wciąż przy piłce, bardzo ją szanują. A Chorwaci zbytnio się nie spieszą z odbiorem. To może być kolejne pasjonujące starcie...

• 21. min.

Bjarnason wraca na boisko

• 19. min.

Perisić pognał prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne. Obrońcy Islandii wybijają, będzie rzut rożny

• 18. min.

Teraz to Islandczycy wymieniają podania. Spotkanie jak na razie nie zachwyca, oby było choć trochę ciekawsze od meczu Dania - Francja...

• 12. min.

Bjarnason leży na murawie i chwyta się za twarz. Powtórki pokazały, że został uderzony łokciem przez Pjacę. Żółta kartka dla Chorwata

• 9. min.

Pjaca przewraca się na skraju pola karnego po starciu z Gunnarssonem. Gwizdek sędziego milczy

• 8. min.

Pierwsza okazja Islandczyków, ale za mocne podanie do Bjarnasona. Kalinić łapie piłkę

• 6. min.

Rakitić i Mandzukić obserwują zmagania swoich kolegów na boisku. Ich miny wykazują lekkie znużenie, bo póki co niewiele się dzieje

• 3. min.

Chorwaci spokojnie rozgrywają piłkę na swojej połowie, Islandczycy stosują wysoki pressing. Dość oczekiwany początek spotkania, czekamy na pierwsze akcje

• PILNE

Grają!

• Piłkarze obu drużyn już na murawie, czekamy na hymny

• Tak wyglądają składy obu drużyn na dzisiejsze spotkanie:

Islandia: Halldorson - Magnusson, Sigurdsson, Ingason, Saevarson - Hallfredsson, Gunnarsson - Bjarnason, Sigurdsson, Gudmundsson - Finnbogason

Chorwacja: Kalinić - Pivarić, Caleta-Car, Corluka, Jedvaj - Badelj, Modrić - Perisić, Kovacić, Pjaca - Kramarić

• Islandczycy są jeszcze w walce o drugie miejsce. Po remisie 1:1 z Argentyną i porażce 0:2 z Nigerią dziś potrzebują jednak wysokiego zwycięstwa z Chorwacją. I jednocześnie korzystnego wyniku w spotkaniu równoległym.

• Chorwaci znakomicie radzą sobie na tym mundialu. Najpierw pokonali 2:0 Nigerię, a następnie 3:0 Argentynę. Tylko kataklizm może im zabrać awans z pierwszego miejsca w grupie.

• Dobry wieczór! Zapraszamy na relację ze spotkania grupy D piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. Chorwacja zmierzy się z Islandią. Początek spotkania o godzinie 20:00.