Mistrzostwa świata 2018. Brazylia wygrywa z Kostaryką po dwóch golach w doliczonym czasie [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

0 : 2

• piątek, 22 czerwca 2018
  • Mundial 2018. Brazylia - Kostaryka. "Canarinhos" wygrywa w dramacie

Mundial 2018. Brazylia - Kostaryka. "Canarinhos" wygrywa w dramacie

W pierwszym piątkowym meczu reprezentacja Brazylii wygrała z Kostaryką 2:0. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelili w doliczonym czasie gry Philippe Coutinho oraz Neymar, który po końcowym gwizdku rozpłakał się.

• Po ostatnim gwizdku z Neymara wreszcie zeszło ciśnienie i Brazylijczyk utonął we łzach wzruszenia

• KONIEC

Brazylia wygrywa po dwóch golach w doliczonym czasie gry i przynajmniej do końca meczu Serbia - Szwajcaria będzie liderem grupy E. Wzruszony Neymar padł na boisko ze łzami w oczach.

• KONIEC

Koniec meczu!

• GOOOOOOL

90. min. + 7

GOOOLLL!!!!!!!!!! NEYMAR STRZELA NA 2:0!!!! DOUGLAS COSTA ZAGRYWA DO NEYMARA, KTÓRY WBIJA PIŁKĘ DO PUSTEJ BRAMKI!!!

• 90. min. + 4

Firmino bliski podwyższenia wyniku. Znalazł się w dobrej pozycji do oddania strzału, ale przy uderzeniu piłka zeszła mu z nogi.

• 90. min. + 3

Ostatnia zmiana Canarinhos. Fernandinho wchodzi za Gabriela Jesusa.

• 90. min. + 2

Tak Coutinho pokonał Navasa.

• 90. min. + 1

ROBERTO FIRMINO ZGRYWA GŁOWĄ PIŁKĘ DO NEYMARA, TEN PRZEDŁUŻA DO COUTINHO, A PIŁKARZA BARCELONY STRZELA MIĘDZY NOGAMI NAVASA! BRAZYLIA PROWADZI Z KOSTARYKĄ 1:0!!!

• GOOOOOOL

90. min. + 1

GOOOOL!!!!!!!! COUTINHO DAJE PROWADZENIE BRAZYLII!!

Sędzia Kuipers doliczył aż 6 minut.

• 88. min.

Dwóch piłkarzy Kostaryki leży na murawie. Chwila przerwy.

• 87. min.

Tym razem próbuje zza pola karnego Casemiro. I znowu bardzo dobrze ustawiony Navas. Bramkarz Kostaryka dzisiaj stoi dokładnie tam, gdzie strzelają Brazylijczycy.

• 85. min.

Coutinho uderza zza pola karnego, ale bardzo lekko. Bez problemów łapie piłkę Navas.

• 84. min.

Ostatnia zmiana w ekipie Los Ticos. Za Guzmana wchodzi Tejeda.

• 81. min.

I kartka również dla Coutinho za niesportowe zachowanie.

• 81. min.

Oj, mocno już sfrustrowany jest Neymar. Cisnał piłką w murawę za co otrzymał żółtą kartkę.

• 79. min.

NIE MA KARNEGO!! SĘDZIA ZMIENIA DECYZJĘ! Wydaje się, że Neymar za dużo dodał od siebie i sędzia po obejrzeniu powtórki postanowił jednak nie dyktować rzutu karnego! Nadal 0:0!

• PILNE

78. min.

KARNY DLA BRAZYLII! NEYMAR PRZEWRACANY PRZEZ GONZALEZA! Sędzia jeszcze korzysta z systemu VAR.

• 75. min.

Za Gamboę wszedł Calvo.

• 76. min.

Uderzenie Neymara, piłka jeszcze obiła nogi obrońcy. To mogło zmylić Navasa, ale mamy rzut rożny.

• 73. min.

Fatalny błąd Gonzaleza, który podał wprost do Neymara. Ten ruszył na bramkę i potężnie uderzył. Piłka minimalnie przeszła obok słupka.

• 71. min.

Wreszcie Brazylia gra jak Brazylia

• 70. min.

Casemiro uderza głową po rzucie rożny. Jednak zbyt lekko i prosto w Navasa.

• 68. min.

Druga zmiana reprezentacji Brazylii. Za Paulinho wszedł Roberto Firmino. Trener Tite stosuje bardziej ofensywny wariant.

• 68. min.

Groźna akcja w pod bramką Alissona. Borges zgrał głową w środek do Venegasa, ale w ostatniej chwili Miranda wybił piłkę. Było blisko.

• 65. min.

Paulinho chciał wykończyć dośrodkowanie w pole karne, ale ciosem karate zaatakował obrońcę rywali.

• 64. min.

Mocne uderzenie Neymara lewą nogą i z kłopotami broni Navas.

• 59. min.

Wejście Bolanosa trochę rozruszało grę Kostarykan w akcjach ofensywnych. Rezerwowy wywalczył pierwszy w tym meczu rzut rożny dla swojej reprezentacji.

• 58. min.

Ładna koronkowa akcja Brazylii. Costa zagrywa w pole karne do Paulinho, ten wystawia przed 'szesnastkę' do Coutinho, który mocno uderza na bramkę. Trafił jednak prosto w Navasa, który na raty łapie piłkę.

• 56. min.

Paulinho do Neymara i kolejna 'setka' Brazylijczyków! Tym razem kapitalną interwencją popisał się Navas. Coraz bliżej gola Canarinhos. Ale ciągle brakuje wykończenia.

• 54. min.

Zmiana w ekipie Kostaryki. Za Urenę wszedł Bolanos.

• 52. min.

Jednak to nie Navas obronił strzał Coutinho. Sprzed linii bramkowej piłkę wybił Gamboa

• PILNE

50. min.

Jak to nie weszło?! Najpierw Gabriel Jesus uderza głową, a piłka trafia w poprzeczkę! Za chwilę Coutinho mocno strzela i w ostatniej chwili Navas kapitalnie broni. To powinna być bramka!

• 48. min.

Aj aj aj! Brazylia powinna prowadzić 1:0! Neymar bliski wbicia piłki do bramki Navasa, ale nie trafił dobrze w futbolówkę. Za chwilę wpadł na bramkarza Kostaryki i mamy chwilę przerwy.

Jedna zmiana w reprezentacji Brazylii. Za Williana wszedł Douglas Costa.

Zaczynamy drugą połowę.

• 45. min. + 1

KONIEC I POŁOWY SPOTKANIA

Ostatnia okazja w I połowie dla Los Ticos. Z prawej strony z rzutu wolnego dośrodkował Urena, ale zdecydowanie za mocno.

• 45. min.

Kolejny raz Neymar leży na murawie. Kostarykanie domagają się żółtej kartki dla Brazylijczyka za symulowanie.

• 42. min.

Statystyka strzałów:

Kostaryka: 3 strzały - 0 celnych

Brazylia: 7 strzałów - 1 celny

• 41. min.

W 41. minucie jesteśmy świadkami pierwszego celnego strzału w tym meczu. Marcelo po ziemi w krótki róg bramki, ale świetnie łapie piłkę jego klubowy kolega.

• 39. min.

Willian dośrodkował z rzutu rożnego. W polu karnym przewrócił się Paulinho, który domagał się rzutu karnego. Sędzia nakazuje grać dalej i z kontrą rusza Ruiz. Podaje jednak do Urreni, który jest na spalonym.

• 36. min.

Los Ticos chcieli wyjść z kontratakiem, ale do nikogo piłkę zagrał Bryan Ruiz i piłka dla Canarinhos.

• 34. min.

Strzał Williana tym razem bardzo niecelny. Kostaryka opanowała nieco sytuację po kilku świetnych akcjach Brazylijczyków.

• 31. min.

I kolejna szansa! Neymar zwiódł prawego obrońcę i dośrodkował na głowę Jesusa. W ostatniej chwili piłkę na róg wybija głową Duarte.

• 30. min.

Rozochocili się Canarinhos. Tym razem w swoim stylu Coutinho uderzał na długi słupek, ale minimalnie niecelnie.

• 29. min.

Ach ten Marcelo! Potężne uderzenie lewego obrońcy zza pola karnego. Piłka o metr mija bramkę Navasa.

• 27. min.

Wreszcie Brazylijczycy się przebudzili! Neymar ruszył lewym skrzydłem i wyszedł sam na sam z Navasem. Tym razem jednak górą bramkarz Realu Madryt.

• 26. min.

GOOOOLLLAAAA NIE MA! Gabriel Jesus huknął jak z armaty na bramkę Navasa, ale był na spalonym. Sędzia nie uznaje gola.

• 25. min.

Celownik Neymara wyraźnie rozregulowany w tym meczu. Kolejne dośrodkowanie na długi słupek bramki Navasa, ale mocno je przeciągnął i piłka wychodzi na aut bramkowy.

• 21. min.

Groźnie po raz kolejny z prawej strony Los Ticos. Gamboa dośrodkował w pole karne, piłka trafia do jego kolegi, ale brazylijscy obrońcy skutecznie wypychają ataki przeciwników.

• 18. min.

Zaczyna się koszmar Neymara. Gracz PSG przeżywa déj? vu z meczu ze Szwajcarią. Brazylijczyk sfaulowany leży na murawie.

• 15. min.

Kostarykanie coraz pewniej sobie radzą. Tym razem Urena w indywidualnej akcji, ale dobrze czyści Thiago Silva.

• PILNE

13. min.

Kostaryka bliska objęcia prowadzenia! Borges dostał podanie z prawej strony i zdecydował się na strzał z pierwszej piłki. Futbolówka minęła jednak bramkę Alissona dobre 2 metry.

• 10. min.

Neymar dośrodkował z wolnego prosto na głowę przeciwnika. Kostaryka jeszcze ruszyła z kontrą, jednak za chwilę została ona powstrzymana.

• 9. min.

Willian groźnie dośrodkowuje z prawej strony, ale dobrze wybijają Kostarykanie. Za chwilę jednak Brazylijczyk faulowany przy prawym rogu pola karnego i będzie dobra szansa dla Canarinhos.

• 7. min.

Posiadanie piłki zdecydowanie na korzyść Brazylijczyków, ale 5-krotni mistrzowie świata nie kwapią się do ataków na bramkę Navasa.

• 4. min.

Fagner zagrał do Jesusa, ale napastnik City nie zdołał opanować. Znalazł się tam jeszcze Coutinho, który oddał niecelny strzał.

• 2. min.

Od pierwszych sekund Brazylia spokojnie rozgrywa piłkę. Oscar Ramirez ewidentnie zafrasowany.

• 1. min.

Pierwszy gwizdek Kuipersa! Gramy!

• Na prawej obronie z Brazylii od pierwszych minut zagra Fagner. Tak zareagował na informację, że jedzie na mundial:

• Sędzią spotkania jest Holender Bjorn Kuipers.

• W pierwszej kolejce Brazylia po zaciętym meczu zremisowała ze Szwajcarią 1:1. To spotkanie na długo zapamięta Neymar, który był przez Helwetów niemiłosiernie kopany.

Kostaryka w swoim pierwszym pojedynku przegrała z Serbią 0:1 po kapitalnym golu Kolarova z rzutu wolnego.

• Składy na mecz:

Kostaryka: Navas - Duarte, Gonzalez, Acosta - Gamboa, Borges, Guzman, Oviedo - Ruiz, Venegas - Urena

Brazylia: Alisson - Fagner, Silva, Miranda, Marcelo - Paulinho, Casemiro, Coutinho - Willian, Gabriel Jesus, Neymar

• Sytuacja w grupie E przed pierwszym dzisiejszy spotkanie prezentuje się tak:

1. Serbia - 3 pkt

2. Szwajcaria - 1 pkt

3. Brazylia - 1 pkt

4. Kostaryka - 0 pkt

• Na początek Brazylia zagra z Kostaryką. O 17 odbędzie się mecz grupy D: Nigeria - Islandia. O godzinie 20 Serbowie zagrają ze Szwajcarami.

• Dzień dobry! Zapraszamy na kolejny dzień zmagań na mistrzostwach świata. Dzisiaj swoje mecze rozgrywają drużyny w grupach D i E.

Kostaryka
Kartki: Acosta - żółta Skład: Navas - Duarte, Gonzalez, Acosta - Gamboa (75. Calvo), Borges, Guzman (83. Tejeda), Oviedo - Ruiz, Venegas - Urena (54. Bolanos)
Brazylia
Bramki: Coutinho (90.), Neymar (90.) Kartki: Neymar, Coutinho - żółta Skład: Alisson - Fagner, Silva, Miranda, Marcelo - Paulinho (68. Firmino), Casemiro, Coutinho - Willian (46. Costa), Gabriel Jesus (90. Fernandinho), Neymar