Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018. Egipt - Urugwaj. Gol w końcówce uratował Urugwaj, Egipt grał bez Salaha - to jest Twój LIVE [ZAPIS RELACJI]

0 : 1

• piątek, 15 czerwca 2018
  • Bądź na bieżąco z informacjami sportowymi. Wszystko o mundialu i nie tylko. Zapisz się do newslettera TUTAJ.

• KONIEC

Urugwaj pokonał Egipt 1:0 w drugim meczu grupy A na mistrzostwach świata w Rosji. Gola na wagę trzech punktów dla Urusów zdobył w 90. minucie Jose Gimenez. Faraonowie musieli radzić sobie bez kontuzjowanego Mohameda Salaha, który całe spotkanie obejrzał z ławki. Mimo wszystko zespół Hectora Cupera pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie i jeśli tylko gwiazda Liverpoolu wróci do gry na następną serię gier, Egipcjanie z pewnością powalczą o awans do fazy pucharowej.

• 90. min. + 5

Koniec meczu!

• 90. min. + 4

Hegazy zaciekle próbował odzyskać piłkę od Suareza, ale przesadził. Faul i żółta kartka dla reprezentanta Egiptu.

• 90. min. + 3

Jeszcze walczą Egipcjanie. Seria wrzutek, ale bronią się skutecznie rywale.

• 90. min. + 1

Pięć minut doliczonych do regulaminowego czasu gry.

Kolejny rzut wolny, centra Sancheza przed bramkę, a tam najwyżej wyskakuje Gimenez i posyła piłkę do siatki przy samym słupku!

• GOOOOOOL

90. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Urugwaj na prowadzeniu!!!

• 88. min.

Słupek ratuje Egipcjan po uderzeniu z rzutu wolnego przez Cavaniego! Jeszcze była szansa na dobitkę, ale przeszkodzili sobie Urusi.

• 87. min.

Cavani faulowany przez Fathego tuż przed szesnastką. Idealna okazja do strzelenia bramki.

• 85. min.

Cavani! Piękne uderzenie z powietrza i równie piękna parada El Shenawego!

• 83. min.

Bije brawo kolegom Salah. Może być dziś dumny z postawy swojej reprezentacji.

• 81. min.

Długo rozgrywali piłkę przed szesnastką rywali Egipcjanie, nie mogąc znaleźć sobie dobrego miejsca do strzału. Elneny zaskoczył Muslerę próbą lobowania, ale na szczęście dla Urusów piłkarz Arsenalu przeniósł futbolówkę nad bramką.

• 79. min.

Groźna kontra Egiptu. Kahraba długo holował piłkę na lewym skrzydle, czekając aż do ataku włączy się więcej kolegów. W końcu zagrał płasko na szesnasty metr, ale zdołali to podanie przeciąć nie bez trudu rywale.

• 76. min.

To nie jest dzień Luisa Suareza.

• 73. min.

Ależ odpowiedź Urusów! Cavani idealnie na wolne pole do Suareza. Ten długo zwleka ze strzałem i próbuje jeszcze położyć El Shenawego przed uderzeniem. Efekt taki, że bramkarz Egiptu wyłuskuje mu piłkę spod nóg!

• 70. min.

Warda powalony na ziemię przez Caceresa, ale arbiter stosuje przywilej korzyści, bo do piłki dobiega Fathy. Potężna bomba, jednak w sam środek bramki, więc broni Muslera.

• 67. min.

Zamieszanie w polu karnym Egipcjan. Cavani w ogromnym tłoku strzela prosto w Caceresa, a konkretnie w ręce, którymi ten zasłaniał się przed piłką. Arbiter przerywa grę.

• 64. min.

Tak to właśnie wygląda.

• 61. min.

Zmiana również w zespole Faraonów: Kahraba za Mohsena.

• 59. min.

Podwójna zmiana dokonana przez Oscara Tabareza: Sanchez za Nandeza, natomiast De Arrascaeta zostaje zastąpiony Rodriguezem.

• 57. min.

Bardzo dobry odbiór Trezeguet i kontra Egipcjan. Znowu zabrakło ostatniego podania. Remis byłby dla Faraonów sukcesem, ale zdaje się, że z Salahem na boisku mogliby nawet dziś powalczyć o trzy punkty.

• 54. min.

Dłużej utrzymują się przy piłce teraz zawodnicy z Afryki. Atak pozycyjny postanawia zakończyć Trezeguet. Mocny strzał z powietrza, ale siły było znaczniej mniej niż precyzji. Od bramki zacznie Muslera.

• 52. min.

Błyskawiczny kontratak Egiptu zmarnowany przez niecelnie podanie Trezeguet.

• 50. min.

Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu: Morsy za kontuzjowanego Hameda.

• 49. min.

De Arrascaeta kopnął w powietrzu Hameda w biodro. Zderzenie przypadkowe, ale dla Egipcjanina bardzo bolesne. Będzie chyba potrzebna zmiana.

• 47. min.

Świetna okazja Urugwaju! Cavani podał prostopadle do Suareza, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Górą w tym pojedynku El Shenawy!

Gramy!

• PRZERWA

Wracamy na stadion w Jekaterynburgu. Za chwilę druga połowa.

• PRZERWA

Do przerwy Egipt bezbramkowo remisuje z Urugwajem w drugim meczu grupy A. Emocji jak na lekarstwo. Afrykanie pomimo braku Mohameda Salaha w podstawowym składzie są świetnie zorganizowani w obronie i nie pozwalają rozwinąć skrzydeł Edinsonowi Cavaniemu i Luisowi Suarezowi.

• 45. min. + 1

Koniec pierwszej części spotkania.

• 45. min.

O minutę dłużej potrwa pierwsza połowa.

• 44. min.

Brakuje klarownych sytuacji po obu stronach. Urusi grają znacznie poniżej oczekiwań, a Egipcjanie bardzo dobrze się bronią.

• 43. min.

Pozazdrościł Wardzie Said, który też zdecydował się na przewrotkę. Z podobnym jednak efektem jak jego kolega z zespołu.

• 40. min.

Przewrotki próbują i dziś zbierać krwawe żniwo na mundialu. Warda chciał efektownie zgrać piłkę, a zamiast tego mocno się poobijał. W efekcie długo nie podnosił się po tej ekwilibrystyce z boiska i trzeba było na dłuższy moment przerwać grę. Na szczęście piłkarz greckiego Atromitosu może kontynuować udział w zawodach.

• 37. min.

Nie mogą sforsować obrony Egipcjan piłkarze z Ameryki Południowej. Dużo dośrodkowań, wszystkie za głębokie, więc padają łupem El Shenawego.

• 34. min.

Kibice z Egiptu domagają się wejścia na boisko Salaha. Może w drugiej połowie?

• 31. min.

Rzut wolny dla Urusów, do bramki z dobre trzydzieści metrów, ale Suarez i tak decyduje się na bezpośrednie uderzenie. Trafia w mur, potem próbuje poprawić dobrym podaniem, ale i ono okazuje się niecelne.

• 28. min.

Defensywa Egiptu dobrze zorganizowana. Głęboko bronią podopieczni Hectora Cupera, więc Matias Vecino postanawia spróbować strzału z dystansu. Dobry pomysł, gorsze wykonanie. Piłka znacznie minęła bramkę.

• 26. min.

Zakręcił na prawej stronie rywalami Warda i poszukał podaniem Hameda. Środkowy pomocnik z Egiptu długo się nie zastanawiał i od razu oddał strzał. Za lekki, zbyt czytelny, więc broni Muslera.

• 23. min.

Gol! Nie, jednak nie! Godin przedłużył dośrodkowanie podaniem głową na długi słupek, gdzie z pierwszej piłki huknął Suarez. Wydawało się, że futbolówka trafiła do siatki, ale uderzyła jedynie w jej boczną część. Ależ okazja!

• 21. min.

Bardzo głębokie dośrodkowanie z narożnika boiska i dobrze piąstkuje El-Shenawy.

• 20. min.

Cavani obsłużył Suareza szybkim podaniem na skrzydło. Kończy się wywalczeniem rzutu rożnego.

• 17. min.

Salah na ławce wygląda tak. Rzadki to widok w ostatnich miesiącach, zatem prezentujemy to wyjątkowe zjawisko.

• 15. min.

Varda faulowany przez Bentancura jakieś pięć metrów przed szesnastką Urugwaju. Egipcjanie decydują się na miękkie dośrodkowanie, z którym radzą sobie środkowi obrońcy rywali.

• 13. min.

Ładny atak Urusów. Podłączył się na prawym skrzydle Varela i sprzed linii końcowej w tempo zagrał na dziesiąty metr do Suareza. Jego uderzenie z pierwszej piłki było jednak minimalnie niecelne.

• 11. min.

Błąd obrońców Urugwaju w wyprowadzeniu piłki i przed szansą stanął Trezeguet! Uderzył z powietrza, ale nie trafił czysto w futbolówkę i bez problemów interweniuje Muslera.

• 9. min.

W końcu postanowił nieco urozmaicić nam widowisko Edinson Cavani. Pociągnął z piłką przy nodze wzdłuż linii pola karnego napastnik PSG i kropnął płasko na bramkę. Broni pewnie Ahmed El-Shenawy.

• 6. min.

Póki co gra toczy się w środkowej strefie boiska, zatem sporo stykowych sytuacji, ale niewiele w tym wszystkim futbolu.

• 3. min.

Spokojny, zachowawczy wręcz początek w wykonaniu jednych i drugich.

• 1. min.

Gramy!

• Wyjściowe składy obu zespołów, za chwilę pierwszy gwizdek:

Egipt: El Shenawy - Fathy, Gabr, Hegazy, Abdel-Shafi - Hamed, Elneny - Warda, Said, Trezeguet - Mohsen

Urugwaj: Muslera - Varela, Gimenez, Godin, Caceres - Nandez, Vecino, Bentancur, De Arrascaeta - Suarez, Cavani

• Urugwaj jest zdecydowanym faworytem nie tylko tego meczu, ale i całej grupy A. To ostatnia szansa, by najzdolniejsze od lat pokolenie piłkarzy z tego kraju zdobyło medal mistrzostw świata. Sam Oscar Tabarez podkreśla, że prowadzony przez niego aktualnie zespół jest nawet mocniejszy od tego, który w 2010 roku zakończył mundial w RPA na 4. miejscu. Weteranów takich jak Luis Suarez, Edinson Cavani czy Diego Godin wesprzeć znacząco mają młode talenty w postaci Rodrigo Bentancura i Nahitana Nandeza.

• Dla Egipcjan to pierwszy mundial od 28 lat. Nikt nie ma jednak złudzeń, że sukces na imprezie w dużej mierze zależny będzie od postawy Salaha, a ten zmaga się ze wspomnianym urazem. Atakujący miał udział przy wszystkich golach (dokładnie siedmiu) w meczach eliminacyjnych Egipcjan, w których zagrał, co najlepiej obrazuje jak ważnym jest elementem układanki Hectora Cupera.

• Głównym pytaniem, jakie zadawano sobie przed dzisiejszym meczem, była gotowość do gry Mohameda Salaha. Lider Faraonów, który doznał kontuzji barku w majowym finale Ligi Mistrzów, wciąż nie doszedł do pełnej sprawności. Wiemy już, że najskuteczniejszy zawodnik ostatniego sezonu Premier League rozpocznie mecz z Urugwajem na ławce.

• To drugie spotkanie tej grupy. W czwartek w meczu otwarcia Rosjanie rozgromili Arabię Saudyjską 5:0. Selekcjonerowi Sbornej Stanisławowi Czerczesowowi gratulował po meczu telefonicznie Władimir Putin.

Mistrzostwa świata w piłce nożnej. Rosja - Arabia Saudyjska. Władimir Putin zadzwonił do Stanisława Czerczesowa podczas konferencji prasowej

Reprezentacja Rosji w pierwszym meczu mistrzostwa świata rozgromiła Arabię Saudyjską aż 5:0. W zachwyt wpadli nie tylko kibice Sbornej, ale również prezydent Władimir Putin, który zadzwonił do Stanisława Czerczesowa w trakcie konferencji prasowej, i złożył mu gratulacje.

• Zaczynamy drugi dzień piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. Na początek starcie w grupie A, gdzie Egipt zmierzy się z Urugwajem. Początek spotkania o godz. 14.

Egipt
Kartki: Trezeguet, Hegazy - żółta Skład: El Shenawy - Fathy, Gabr, Hegazy, Abdel-Shafi - Hamed (50. Morsy), Elneny - Warda (82. Sobhy), Said, Trezeguet - Mohsen (63. Kahraba)
Urugwaj
Bramki: Gimenez (90.) Skład: Muslera - Varela, Gimenez, Godin, Caceres - Nandez (58. Sanchez), Vecino (88. Torreira), Bentancur, De Arrascaeta (59. Rodriguez) - Suarez, Cavani