El. M¦ 2018. Rumunia - Polska 0:3. Sport.pl - to jest Twój LIVE!

0 : 3

• pi±tek, 11 listopada 2016
  • KONIEC MECZU

I to by było na tyle w naszej relacji! Polska obejmuje pierwsze miejsce w Grupie E i może być w pełni zadowolona z przebiegu pi±tkowego spotkania. Dziękuję za uwagę, za chwilę na Sport.pl pojawi się tekst podsumowuj±cy i mnóstwo innych pomeczowych ciekawostek!

• 90. min. + 6

Koniec meczu.

• 90. min. + 4

Lewandowski znowu wyrywa się rywalom w polu karnym, manewruje piłk±, potem walczy Teodorczyk, będzie rzut rożny i... tym razem, nic z tego.

• 90. min. + 2

Sędzia zamierza doliczyć w sumie sze¶ć minut.

• GOOOOOOL

90. min. + 1

0:3! Lewandowski! Uderza po ziemi przy prawym słupku, bramkarz rzuca się w drug± stronę.

Rzut karny dla Polski! Grigore nie nad±żał za Lewandowskim, mógł tylko go popychać i próbować przewrócić. A że był ostatnim obrońc±... A że było to w polu karnym...

• 89. min.

Ostatnia zmiana w reprezentacji Polski. Grosickiego zastępuje Peszko.

• 87. min.

Błaszczykowski postanowił kończyć sam. Zbiegł do ¶rodka pola karnego i chciał uderzyć w swoim stylu. Totalnie spudłował.

• 85. min.

Kolejna petarda albo raca w okolicach polskiego pola karnego. Po wzrok arbitra widać, że jest lekko przerażony dzisiejszymi wydarzeniami.

• 83. min.

No i wła¶nie, dokładnie o to chodziło! Warto mieć na boisku Lewandowskiego! Kapitalnie zacz±ł to Grosicki, piłkę dostarczył Teodorczyk, a kapitan wpadł w pole karne i kropn±ł z całej siły. Tatarusanu nie dał rady.

• GOOOOOOL

82. min.

0:2! Lewandowski!

• 82. min.

Ostatnia zmiana w reprezentacji Rumunii. Keseru za Stanciu.

• 81. min.

Lewandowski gra dalej, mimo że od incydentu z petard± nie jest do końca sob±. Ale chyba i tak warto mieć go na boisku. Nadal wykonuje tytaniczn± pracę.

El. M¦ 2016. Rumunia - Polska. Race i petardy na murawie, Lewandowski ogłuszony!

Gor±ca, nie maj±ca jednak nic wspólnego ze sportem, atmosfera panowała na trybunach podczas meczu Rumunii z Polsk± w eliminacjach Mistrzostw ¦wiata. Na murawie l±dowały race i petardy, jedn± z nich ogłuszony został Robert Lewandowski

• 80. min.

Druga zmiana w reprezentacji Polski. Teodorczyk za Zielińskiego.

• 78. min.

Lewandowski cofa się z piłk± tak głęboko, że aż na swoj± połowę. Zdołał jednak w końcu oddać piłkę, zanim j± stracił. A Andone, w ramach zemsty, brzydko go sfaulował. Jest kartka, Andone nie zagra w następnym meczu.

• 76. min.

Grosicki biegnie przez pole karne przeciwnika i ma szczę¶cie, bo uderza chyba na o¶lep, a trafia akurat między nogami obrońcy. Tyle że Tatarusanu łapie.

• 74. min.

Robi się ostro, robi się gor±co i trzeba to jako¶ przetrwać. Kolejne zamieszanie w polu karnym go¶ci, znowu obyło się bez szkód.

• 72. min.

Jędrzejczyk odprowadzał Stancu, piłka wyleciała za linię końcow± i... nie ma kornera! Rumun się w¶cieka i ma rację - obrońca dotkn±ł piłki ostatni. I to dwukrotnie.

• 70. min.

Pierwsza zmiana w reprezentacji Polski. Linetty zast±piony M±czyńskim.

• 68. min.

Gospodarze domagaj± się rzutu karnego. Piłka faktycznie przeszła po ręce Lewandowskiego, ale kapitan biało-czerwonych nie miał szans zorientować się w całej sytuacji. Jeden z rezerwowych - Sapunaru - protestuje najostrzej i dostaje kartkę.

• 67. min.

Gubi± się polscy obrońcy, gdy trzeba szybko wrócić. Prepelita ¶wietnie wypu¶cił teraz Andonę i mogło to się Ľle skończyć, ale k±t był ostry, Fabiański na wszelki wypadek i tak sparował piłkę na róg.

• 65. min.

Niepokoj±ca sytuacja i zamieszanie z niczego. Na szczę¶cie, obrońcy poradzili sobie z blokowaniem, a Fabiański złapał piłkę.

• 64. min.

Linetty pokazał jednemu z gospodarzy, że Polacy też nie s± aniołkami i mocno go sfaulował. Błaszczykowski znakomicie rozgrywa teraz piłkę pod polem karnym rywali. Szkoda, że Lewandowski nie zauważył go przed chwil±, gdy próbował uciec obrońcy i dobrze się wystawić.

• 62. min.

A tak Polacy cieszyli się po golu:

• 60. min.

Korner łatwo wybity. Potem kapitalna akcja Piszczka, który ¶wietnie wymanewrował rywali, dobre dogranie w pole karne do Lewandowskiego i... nasz kapitan nie trafia w piłkę w idealnej sytuacji. Pewnie dalej jest w lekkim szoku. I trzeba zaraz szybko wracać, ale znowu kapitaln± robotę wykonuje Piszczek!

• 58. min.

Rumuni gotowi do wykonania kornera, ale Lewandowski nadal przebywa za linię boczn±. Powoli wchodzi na plac gry.

• 56. min.

Lewandowski schodzi - a wła¶ciwie spełza - z boiska, nie wygl±da najlepiej. Wszystko wskazuje na to, że mecz będzie kontynuowany... ale czy powinien?

• PILNE

54. min.

Petarda upada w polu karnym obok Roberta Lewandowskiego i wybucha tuż przy naszym kapitanie. Koszmar. Został ogłuszony, leży na murawie a lekarze udzielaj± mu pomocy.

• 53. min.

Lewandowski naprawdę efektownie uderzył z rzutu wolnego. Bramkarz pofrun±ł, ale nie musiał dotykać piłki. Obok słupka.

• 52. min.

Grosicki znowu zacz±ł uciekać. Benzar zacz±ł go więc zatrzymywać. Bardzo brzydkim kopem po nogach. Żółta kartka, zasłużona w pełni.

• 50. min.

Okropne zamieszanie w naszym polu karnym. Trudno powiedzieć, co tam się dzieje. Dobre i tyle, że rywale tuż pod bramkę nie podeszli i nic złego się nam nie stało.

• 48. min.

Chipciu chciał przedryblować cał± obronę, ale zatrzymał się na drugim zawodniku. Potem Stanciu też próbował czego¶ dokonać, ale też został zablokowany.

Wracamy do gry. W Rumunii aż dwie zmiany: Andone za Popę i Prepelita za Hobana.

• 45. min. + 1

Błaszczykowski poczekał, ładnie min±ł rywala, zbiegł do ¶rodka, uderzył... ale bramkarz złapał. Koniec pierwszej połowy.

• 45. min.

Sędzia dolicza minutę.

• 44. min.

Szybka akcja, już gramy dalej.

• 43. min.

Race płon± w polu karnym reprezentacji Polski. Fabiański musi się ewakuować. Sędzia Skomina przerywa mecz.

• 41. min.

Lewandowski bardzo brzydko zaatakowany przez Grigorego, ale Rumun chyba nie zamierzał skrzywdzić naszego kapitana.

• 39. min.

Polska kibicka w Bukareszcie:

• 37. min.

Lewandowski ¶wietnie znalazł w polu karnym Błaszczykowskiego, ale jego były kolega z drużyny uderzył trochę zbyt lekko. Tatarusanu złapał piłkę, zmierzaj±c± po ziemi do bliższego słupka.

• 35. min.

Trochę gry na połowie Polaków, ale to biało-czerwoni maj± głównie piłkę i decyduj± o tym, co się z ni± dzieje.

• 33. min.

Zieliński rozpoczyna kontrę, podaje do Błaszczykowskiego, który z kolei próbuje wypu¶cić Krychowiaka w pole karne. Gracz PSG zbyt wolno startował, gracz Wolfsburga chyba też ciut zbyt wolno podawał. Ale dalej ci¶niemy!

• 31. min.

Stanciu podchodzi do rzutu wolnego, piłka bardzo groĽnie zbliża się do bramki Polaków, dwóch Rumunów ma okazję dołożyć do niej nogę i... kapitalna interwencja Fabiańskiego!

• 29. min.

Służby uspokoiły już sytuację na trybunach, gorzej, że uspokoiła się też nieco sytuacja na boisku. Czekamy na kolejn± groĽn± akcję Polaków.

• 27. min.

Fabiański znowu wysoko wychodzi, tym razem do rzutu wolnego. Znowu bezbłędnie.

• 25. min.

GroĽne dogranie w nasze pole karne z lewego skrzydła. Następuje szybkie podwojenie i piłka wybita na rzut rożny. Fabiański odważnie wychodzi do piłki i... efektownie łapie!

• 23. min.

Lewandowski drybluje między dwoma rywalami, piłka zostaje wybita na róg. Za to na trybunach dzieje się co¶ niepokoj±cego, lec± race, miejmy nadzieję, że sytuacja zostanie opanowana.

• 21. min.

Lewandowski z rzutu wolnego prosto w mur. Piszczek próbował przedrzeć się chwilę póĽniej w pole karne, ale robił to na siłę, wbiegaj±c w przeciwnika. W końcu musiał się poddać.

• 19. min.

Bardzo brzydki w¶lizg w Lewandowskiego. Dobrze, że rywal prze¶lizgn±ł się wła¶ciwie między jego nogami. A skoro nie zdołał zatrzymać go w ten sposób, to przewrócił napastnika, łapi±c go za nog±. Niebywałe - nie ma za to kartki!

• 17. min.

Zdarza się jeszcze od czasu do czasu Polakom nieuważne zagranie w obronie, ale wygl±da ten mecz naprawdę dobrze.

• 15. min.

Jędrzejczyk ¶wietnie pomkn±ł lewym skrzydłem, wystawił przed pole karne Zielińskiemu, a ten... zupełnie niepotrzebnie przełożył sobie piłkę na gorsz± nogę. W tym czasie obrońcy zd±żyli go zablokować.

• 13. min.

Lewandowski naciska dwóch rywali, obrońcy panikuj±. Polak przejmuje piłkę, ładnie odgrywa do Zielińskiego, ale jego uderzenie zostaje zablokowane.

• 11. min.

Grosicki dostał piłkę i musiał sobie poradzić z pięcioma rywalami! Trzech miał na plecach, innego min±ł niczym Leo Messi i zbiegaj±c w praw± stronę uderzył tak, że trafił do siatki od poprzeczki!

• GOOOOOOL

11. min.

0:1! Grosicki!

• 10. min.

Lewandowski przeprowadza akcję, ale podanie w pole karne nie trafia do żadnego z kolegów. Marne wybicie, Błaszczykowski był blisko przejęcia, ale piłka trafia na Grosickiego. Pomocnik uderza z woleja. Nie najgorzej, ale bramkarz łapie.

• 9. min.

Szybka kontra. Pięciu Rumunów na sze¶ciu Polaków. Na szczę¶cie, nieĽle kryjemy, a Jędrzejczyk przecina podanie głow±.

• 7. min.

Błaszczykowski poci±gnięty za koszulkę przez Hobana. Krychowiak krótko rozgrywa wolnego. Polacy wymieniaj± mnóstwo podań, ale z każdym kolejnym s± coraz bliżsi straty piłki.

• 5. min.

Lewandowski dostał piłkę z autu, obrócił się twarz± do bramki i... k±t był zdecydowanie zbyt ostry. Poza tym, napastnik Bayernu uderzył dużo za wysoko.

• 3. min.

Nad boiskiem gęsty dym, race odrobinę przeszkadzaj± w widoczno¶ci, ale na stadionie już się wypogadza i żadne przerwy w grze nie będ± potrzebne. Miejmy nadzieję, że zostanie tak do końcowego gwizdka.

• 2. min.

Jeden z gospodarzy ucieka Pazdanowi i jest bliski wpadnięcia w polskie pole karne. Nasi reprezentanci wracaj± w popłochu i jako¶ udaje im się zdusić tę akcję oraz wypchn±ć rywali poza pole karne.

• 1. min.

Zaczynaj±!

• Do którego zawodnika reprezentacji Polski jest ci najbliżej? Masz jeszcze parę minut na to, by to sprawdzić!

Którym piłkarzem reprezentacji Polski jeste¶? [PSYCHOTEST]

Czy kibicuj±c biało-czerwonym zastanawiałe¶ się kiedy¶, którym piłkarzem reprezentacji by¶ był, gdyby¶ tylko należał do ekipy? Przekonaj się już teraz!

• W reprezentacji Polski bez zaskoczeń. Po raz pierwszy w tych eliminacjach na boisku zobaczymy wracaj±cego po kontuzji Michała Pazdana!

El. M¦ 2018. Rumunia - Polska. Znamy skład drużyny Adama Nawałki!

Z Piotrem Zielińskim za plecami Roberta Lewandowskiego i Karolem Linettym w ¶rodku pola rozpoczn± Polacy mecz eliminacji Mistrzostw ¦wiata przeciwko Rumunii w Bukareszcie

• Tak prezentuje się tabela naszej grupy:

• Sobota zaczęła się dla podopiecznych Adama Nawałki naprawdę dobrze. Armenia w ostatniej sekundzie meczu zdobyła bramkę, pozwalaj±c± jej pokonać Czarnogórę, co z kolei może dać biało-czerwonym prowadzenie w grupie. Wystarczy "tylko" wygrać z Rumuni±.

El. M¦ 2018. Armenia - Czarnogóra 3:2. Gospodarze powstali z kolan i sprawili niespodziankę Polakom w ostatniej sekundzie meczu!

Piłkarze reprezentacji Armenii zaserwowali kibicom zgromadzonym na stadionie w Erewanie prawdziwy thriller. Do przerwy, po dwóch szybkich knockdownach, schodzili do szatni z opuszczonymi głowami. W drugiej połowie gospodarze wyszli odmienieni i strzelaj±c trzy gole, w tym ostatniego tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego, skarcili piłkarzy z Czarnogóry, którzy do tego spotkania przyst±pili jako liderzy Grupy E. Dzięki temu, je¶li Polacy pokonaj± Rumunię, biało-czerwoni mog± zostać samodzielnym liderem

Rumunia
Kartki: Benzar, Sapunaru (poza boiskiem), Andone - żółta Skład: Tatarusanu - Benzar, Chiriches, Grigore, Tosca - Hoban (46. Prepelita), Marin - Popa (46. Andone), Stanciu (82. Keseru), Chipciu - Stancu
Polska
Bramki: Grosicki (11.), Lewandowski (82., 90. - karny) Skład: Fabiański - Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk - Krychowiak, Linetty (70. M±czyński) - Błaszczykowski, Zieliński (81. Teodorczyk), Grosicki (89. Peszko) - Lewandowski