M¦ 2014. Łatwa wygrana Argentyny, Anglia i Hiszpania sprawdzaj± formę strzeleck± [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 08 czerwca 2014

Koniec! Anglicy remisują z Hondurasem

Cztery minuty doliczone...

• 82. min.

Nudne spotkanie w Miami, Anglicy, choć grają z przewagą jednego zawodnika, nie tworzą nowych szans na strzelenie otwierającego gola. Do tego regularnie któryś z piłkarzy Hondurasu leży na boisku...

• 75. min.

Foster zmienia Harta. Anglikom zostało coraz mniej czasu...

• 69. min.

Teraz z kolei głupie zachowanie Cahilla, który fauluje w pojedynku główkowym i dostaje żółtą kartkę

• 64. min.

Beckeles dostaje drugą żółtą, a zarazem czerwoną kartkę za faul na Bainesie!

• 61. min.

W końcu szansa ze stałego fragmentu gry, ale strzał mija bramkę Harta o kilka dobrych metrów

• 55. min.

Sturridge dostał dobrą piłkę tuż przed polem karnym, później w nie wbiegł i chciał przelobować bramkarza, ale zrobił to bardzo niecelnie

• 53. min.

Anglicy nie mogą przejąć inicjatywy w drugiej połowie. Mecz toczy się głównie w środku pola i ani jedna, ani druga drużyna nie stworzyła sobie jeszcze klarownej sytuacji do strzelenia bramki.

• 48. min.

Co prawda to tylko mecz sparingowy, ale jak widzimy piłkarze obu ekip nie oszczędzają się

Rozpoczęli drugą połowę!

• 45. min.

Przerwa, Honduras przycisnął jeszcze pod koniec pierwszej połowy, ale dobrze spisywała się obrona Anglików.

• 41. min.

Lallana miał szansę, jego strzał odbił się od nogi jednego z obrońców i wylądował tuż obok słupka

• 40. min.

Sturridge próbował kombinacyjnej akcji z Hendersonem, ale ten przewrócony w polu karnym przez obrońcę Hondurasu. Sędzia nie zdecydował się jednak odgwizdnąć karnego.

• 32. min.

Anglicy próbują dłuższymi podaniami ominąć drugą linię Hondurasu, ale osamotniony z przodu Sturridge nie dostaje piłek.

• 32. min.

Gerrard miał szansę na dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale dogranie z rzutu wolnego wylądowało na głowie jednego z defensorów Hondurasu.

• sobota, 07 czerwca 2014
  • 26. min.

Pozostaje nam więc skupić się na meczu Anglii z Hondurasem.

• 87. min.

Koniec meczu! Hiszpanie wygrywają 2:0 z Salwadorem.

• 87. min.

Hiszpania - Salwador 2:0 Drugie trafienie Villi, napastnik dostał długie podanie, przyjął piłkę z prawej strony pola karnego i naciskany przez obrońcę uderzył po ziemi tuż obok bramkarza.

• 83. min.

Hiszpania - Salwador 1:0. De Gea zastępuje Casillasa.

• 81. min.

Hiszpania - Salwador 1:0. Była znakomita szansa na drugą bramkę, ale Busquets huknął w poprzeczkę. Wygląda na to, że Salwador będzie mógł się pochwalić niezłym wynikiem z Hiszpanią.

• Anglia - Honduras 0:0. Zawodniczy Anglii i Hondurasu wybiegają na rozgrzewkę!

• Anglia - Honduras 0:0. W Miami niewiele wskazuje na to, by mieli szybko wznowić grę.

• Hiszpania - Salwador 1:0. Xavi Hernandez zmienia Diego Coste.

• Hiszpania - Salwador 1:0. Hiszpania, choć nieśmiało, dalej szuka okazji do strzelenia drugiej bramki, ale przeważnie kończy się to w okolicy dwudziestego metra. Wątpliwe, by taki wynik z Salwadorem zadowolił mistrzów świata.

• Anglia - Honduras 0:0. Jak widzimy kibicom burza w Miami nie przeszkadza.

• 62. min.

Hiszpania - Salwador 1:0. Hiszpanie długo czekali na to trafienie, ale w końcu przebili się przez obronę Salwadoru. Dobre dośrodkowanie z lewej strony, Ramos zgrał piłkę do środka, a tam czekał już Villa, który skierował piłkę do niemal pustej bramki.

• Anglia - Honduras 0:0. Sędzia na dywaniku u angielskich dziennikarzy.

• GOOOOOOL

89. min.

Goooool dla Belgii! Mertens! Pomocnik Belgów pewnie wykorzystał sytuację sam na sam, choć obok niego było dwóch obrońców Tunezji.

• 52. min.

Hiszpania - Salwador 0:0. Juanfran dośrodkowuje z prawej strony szukając rosłych piłkarzy Hiszpanii, ale najwyżej w polu karnym wyskakuje bramkarz Salwadoru i pewnie wyłapuje piłkę.

• 85. min.

Belgia - Tunezja 0:0. Jedna z ostatnich okazji Belgów. Z lewej strony świetnie dośrodkował Januzaj, a strzelający głową Vanden Borre fatalnie pomylił się.

• 48. min.

Hiszpania - Salwador 0:0. Dzięki temu możemy wrócić do meczu Hiszpanii z Salwadorem, gdzie Casillas właśnie uratował obrońców tytułu mistrzów świata przed stratą gola.

• 22. min.

Anglia - Honduras 0:0. Czarne (dosłownie) chmury zbierają się nad stadionem w Miami. Sędzia decyduje się więc... Przerwać mecz.

• 22. min.

Anglia - Honduras 0:0. Ależ szansę zmarnował Sturridge! Prawą stroną świetnie pobiegł Rooney, dośrodkował, Welbeck przepuścił piłkę do Sturridge'a, ten znalazł się w znakomitej sytuacji, ale strzelił tuż obok bramki

• 80. min.

Belgia - Tunezja 0:0. Ależ bomba z rzutu wolnego Vertonghen, ale obok bramki.

• 16. min.

Anglia - Honduras 0:0. Sturridge dostał piłkę na lewej stronie i szukał okazji do dośrodkowania do wchodzącego w pole karne Rooneya. Dał się jednak dogonić defensorom Hondurasu i kolejna akcja Anglików zakończyła się niepowodzeniem.

• 16. min.

Anglia - Honduras 0:0. Strzelał jednak Gerrard, ale bez skutku. Anglia wciąż w natarciu.

• 16. min.

Anglia - Honduras 0:0. Podopieczni Roy'a Hodgsona wyraźnie lepsi, ale nie potrafią przekłuć swoich sytuacji na bramki. Teraz szansę ze stałego fragmentu będzie miał Rooney, gdyż brzydko faulowany przed polem karnym był Sturridge.

• 11. min.

Anglia - Honduras 0:0. Jak widać po flagach na stadionie kibiców Anglików nie brakuje nawet za Oceanem.

• 68. min.

Belgia - Tunezja 0:0. Najgroźniejsza akcja Tunezji. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego dogodną okazję miał Ben Youssef, który głową uderzył niecelnie. W tej akcji błąd popełnił stoper Belgów Van Buyten.

• 63. min.

Belgia - Tunezja 0:0. Tunezyjczycy będą grali w osłabieniu, bo drugą żółtą kartkę zobaczył Jemâa.

• 62. min.

Belgia - Tunezja 0:0. Dwie kolejne zmiany w zespole Belgów. Lukaku zastąpił Origiego, a Chadli Mirallasa.

• 44. min.

Tymczasem przerwa w meczu Hiszpania - Salwador. Chyba nie trzeba podkreślać kto bardziej cieszy się z bezbramkowego remisu.

• 4. min.

Anglia - Honduras 0:0. Pierwsza próba Anglików, Welbeck strzela z dystansu, ale dobra interwencja bramkarza Hondurasu

• 32. min.

Hiszpanie wciąż bezbramkowo remisują, a tymczasem Anglicy rozpoczęli już pojedynek z Hondurasem.

• 32. min.

Hiszpania - Salwador 0:0. Iniesta znakomicie podał na lewą stronę pola karnego do Fabregasa, ten chciał głową przelobować bramkarza, ale trafił w boczną siatkę.

• KONIEC MECZU

90. min. + 4

Koniec meczu w La Placie. Gole dla Argentyńczyków strzelili Alvarez i Messi, choć tuż przed końcem piłkarz Barcelony próbował podwyższyć jeszcze wynik po strzale z rzutu wolnego.

• 32. min.

Anglia - Honduras. Tymczasem podopieczni Roya Hodgsona już po rozgrzewce...

• 32. min.

Hiszpania - Salwador 0:0. Hiszpanie wciąż nie mogą przedrzeć się przez defensywę Salwadoru. W związku z tym Iniesta postanowił spróbować strzelić z dystansu, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką.

Belgia - Tunezja 0:0. Zmiany w składzie Belgii: Mertens wszedł za Fellainiego, a Vanden Borre za Alderweirelda.

• 28. min.

Hiszpania - Salwador 0:0. Znakomitą sytuację miał Diego Costa. Dostał piłkę z lewej strony pola karnego, jednak zwlekał ze strzałem zbyt długo i gdy w końcu zdecydował się na uderzenie został zablokowany...

• 84. min.

Argentyna - Słowenia 2:0. Messi podał do Angela di Marii, a pomocnik Realu niewiele się pomylił po strzale z ok. 20 metrów.

• 19. min.

Hiszpania - Salwador 0:0. Iniesta usiłował przeprowadzić dwójkową akcję z Juanfranem, ale defensorzy Salwadoru grają bardzo agresywnie w obronie i nie odpuszczają krycia ani na moment.

• GOOOOOOL

76. min.

Gooool dla Argentyny! Messi! Di Maria z głębi pola podał do Aguero, który głową zgrał do Messiego, a ten dołożył tylko stopę. Kapitalna akcja Albicelestes!

• 19. min.

Hiszpania - Salwador 0:0. Wszyscy kibice w Hiszpanii wstrzymali oddech. Mundial już jest pozbawiony wielkiej ilości znakomitych piłkarzy, a na boisku leży teraz Jordi Alba i niewiele wskazuje na to, by miał szybko wrócić do siebie.

• 15. min.

Hiszpania - Salwador 0:0. Hiszpanie wciąż z inicjatywą, aktywny z przodu zarówno Diego Costa, jak i Pedro. Kolejne ataki kończą się jednak odegraniami na skrzydło, po których piłka wylatuje na aut, lub za linię końcową i rozpoczyna bramkarz Salvadoru.

• 10. min.

Skład Hiszpanii: Casillas - Juanfran, Serio Ramos, Javi Martinez, Jordi Alba - Koke, Xabi Alonso, Iniesta - Pedro, Diego Costa, Fabregas.

• PILNE

4. min.

Hiszpania - Salwador 0:0. Mistrzowie świata powinni prowadzić, ale karnego nie strzelił Fabregas.

• 60. min.

Argentyna - Słowenia 1:0. W zespole Argentyny nastąpiły cztery zmiany: Gago zastąpił A. Fernandeza, Messi Lvezziego, Suarez Rodrigueza, a di Maria wszedł za Alvareza.

• 60. min.

Argentyna - Słowenia 1:0. W La Placie wynik bez zmian, choć z rzutu wolnego strzelał wprowadzony niedawno Messi.

• 56. min.

Argentyna - Słowenia 1:0. Argentyńczycy powinni prowadzić 2:0, ale świetnej okazji nie wykorzystał kolejny raz Rodriguez. Strzał pomocnika Albicelestes nogami obronił bramkarz Słowenii.

Argentyna - Słowenia 1:0. Trzy zmiany w drużynie Słoweńców po przerwie. Samardzić wszedł za Ilicia, Pecnik za Ilicicia, a Lazarević za Kirma.

• PILNE

Belgia - Tunezja 0:0. Mecz w Brukseli za chwilę zostanie wznowiony. Piłkarze wrócili na murawę, trwa rozgrzewka.

• 45. min.

Argentyna - Słowenia 1:0. Tuż przed przerwą Bercko Brecko uderzył zza pola karnego. Piłkę pewnie złapał Romero.

• 42. min.

Argentyna - Słowenia 1:0. Słoweńcy próbowali zaskoczyć rywali po stałym fragmencie gry, ale Argentyńczycy szybko wybili piłkę z własnego pola karnego.

• 36. min.

Argentyna - Słowenia 1:0. Ależ strzał Rodrigueza! Techniczne uderzenie pomocnika Argentyny z trudem na poprzeczkę sparował Belec.

• 33. min.

Argentyna - Słowenia 1:0. Rojo z ostrego kąta próbował pokonać słoweńskiego bramkarza. Nieskutecznie.

• 26. min.

Belgia - Tunezja 0:0. A tak wyglądał stadion w Brukseli. Mecz jeszcze nie został wznowiony.

• PILNE

24. min.

Belgia - Tunezja 0:0. Przerwany mecz w Brukseli! Potężne gradobicie sprawiło, że sędziowie i piłkarze zeszli do szatni.

• 23. min.

Belgia - Tunezja 0:0. Niewiele emocji w deszczowej Brukseli. Belgowie częściej utrzymują się przy piłce, ale na razie niewiele z tego wynika.

• 14. min.

Argentyna - Słowenia 1:0. Zmiana u Argentyńczyków. Campagnaro zastąpił Biglię.

• GOOOOOOL

12. min.

Gol w La Placie! Alvarez! Słoweńcy popełnili fatalny błąd w środku pola. Piłkę przejął Alvarez, który podbiegł kilkadziesiąt metrów i celnie uderzył zza pola karnego lewą nogą.

• 10. min.

Argentyna - Słowenia 0:0. Na razie niewiele dzieje się w La Placie, choć zarysowuje się przewaga Argentyny.

• 14. min.

Belgia - Tunezja 0:0. Origi przeprowadził indywidualną akcję zakończoną strzałem w środek bramki.

• 11. min.

Belgia - Tunezja 0:0. Na razie Belgowie częściej atakują. Tym razem uderzenie Mirallasa wybił bramkarz Tunezji.

• 2. min.

Belgia - Tunezja 0:0. Pierwsza akcja Hazarda. Strzał pomocnika Chelsea zablokowany.

• Skład Tunezji: Ben Mustapha - Ben Youssef, Abdennour, Mohsni, Mathlouthi - Nater, Jemaa, Korbi, Mikari - Dhaouadii, Ben Youssef.

• Skład Belgii: Courtois - Alderweireld, Kompany, Van Buyten, Vertonghen - Dembele, Defour - Mirallas, Fellaini, Hazard - Origi.

• Skład Słowenii: Balec - Brecko, Ilić, Cesar, Jokić - Stevanović, Kurtić, Rotman, Ilicić - Kirm, Novaković.

• Skład Argentyny: Romero - F. Fernandez, Mascherano, Bassanta - A. Fernandez, Biglia, Rojo, Rodriguez, Perez, Alvarez - Lavezzi.

Na ławce rezerwowych m.in. Messi, Di Maria czy Aguero.