M¦ 2014. Wygrana Belgii. Niemcy z Kamerunem na remis [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 01 czerwca 2014
  • KONIEC MECZU

90. min. + 6

Francja zremisowała w towarzyskim meczu z Paragwajem 1:1. Kibice obu drużyn bardzo długo musieli czekać na bramki. W 82. minucie meczu Griezmann wyprowadził Francuzów na prowadzenie, ale tuż przed końcem meczu wyrównał Caceres.

• GOOOOOOL

89. min.

Francja - Paragwaj 1:1. GOOOOOL! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najlepiej w polu karnym odnalazł się Victor Caceres, który uderzeniem głową pokonał Hugo Llorisa.

• GOOOOOOL

82. min.

Francja - Paragwaj 1:0. GOOOOOL! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka w polu karnym odnalazła Griezmanna, a piłkarz Realu Sociedad pewnie skierował ją do bramki obok bramkarza.

• 69. min.

Francja - Paragwaj 0:0. Znów niecelnie uderzał Olivier Giroud.

• 62. min.

Francja - Paragwaj 0:0. Głową strzelał Remy, ale piłkę łapie bramkarz.

90. min. + 3

Niemcy zremisowali w meczu towarzyskim z Kamerunem 2:2. Dla Niemców bramki zdobywali Mueller i Schuerrle, a dla Kamerunu Eto'o i Choupo-Moting.

Belgia pokonała 2:0 Szwecję w meczu towarzyskim. W pierwszej połowie uderzeniem z dystansu Isakssona pokonał Lukaku. W drugiej połowie meczu po dwójkowej akcji z De Bruyne prowadzenie podwyższył Eden Hazard.

• 87. min.

Szwecja Belgia 0:2. Kąśliwy strzał Larssona z linii pola karnego. Courtois z problemami, ale obronił.

• 52. min.

Francja - Paragwaj 0:0. Paragwaj miał rzut wolny 20. metrów od bramki rywali. Do piłki podszedł Samudio i mocno uderzył, ale Lloris nie dał się zaskoczyć.

• GOOOOOOL

78. min.

Niemcy - Kamerun 2:2. GOOOOOL! Choupo-Moting dostał piłkę przed pole karne i niespodziewanie oddał strzał lewą nogą w stronę dalszego słupka. Piłka przeleciała między nogami obrońcy Niemiec i zaskoczyła Weidenfellera.

• 76. min.

Szwecja - Belgia 0:1. De Bruyne wychodził na czystą pozycję i chcąc go zatrzymać zawodnik Szwedów musiał uciec się do faulu.

• GOOOOOOL

71. min.

Niemcy - Kamerun 2:1. GOOOOOL! Podolski dostał prostopadłe podanie przy bocznej linii boiska, popędził z piłką w pole karne i dograł jeszcze do wbiegającego Schurrle. Ten dołożył tylko nogę i skierował piłkę do pustej bramki.

• GOOOOOOL

66. min.

Niemcy - Kamerun 1:1. GOOOOOL! Boateng przedarł się prawą stroną, wygrał przebitkę z obrońcą i dośrodkował w pole karne Kamerunu. Tam świetnie odnalazł się Muller, który uderzeniem głową doprowadził do wyrównania.

• GOOOOOOL

62. min.

Niemcy - Kamerun 0:1. GOOOOOL! Najpierw Weidenfeller zdołał obronić strzał Eto'o, który dostał ładne podanie od Songa, ale chwilę później piłka wróciła w pole karne i tym razem Eto'o skierował ją do bramki.

• 56. min.

Niemcy - Kamerun 0:0. Rzut rożny mieli Niemcy, ale nic z niego nie wynikło, bo dobrze w polu karnym zachowali się obrońcy Kamerunu. Do wybitej piłki dobiegł jeszcze Durm i uderzył ją z powietrza, ale mocno niecelnie.

• 39. min.

Francja - Paragwaj 0:0. Dośrodkowanie w pole karne Paragwajczyków, na ich szczęście w zamieszaniu dobrze odnalazł się bramkarz Silva i złapał futbolówkę.

• 50. min.

Szwecja - Belgia 0:1. Bardzo słaby strzał Dembele. Bramkarz Szwecji utworzył z rąk koszyczek i czekał aż piłka w niego wpadnie.

• 49. min.

Niemcy - Kamerun 0:0. Reus dostał świetne podanie od Muellera, ale był naciskany przez obrońce i miał mało czasu na uderzenie. Minimalnie chybił.

Szwecja - Belgia 0:1. Początek drugiej części spotkania.

Niemcy - Kamerun 0:0. Początek drugiej połowy.

• 30. min.

Francja - Paragwaj 0:0. Pogba minął rywala i oddał strzał w kierunku bramki Paragwajczyków. Tym razem niecelnie.

• 20. min.

MŚ 2014. Ribery może nie pojechać na mundial

Kluczowy piłkarz reprezentacji Francji Franck Ribery może nie pojechać na rozpoczynające się 12 czerwca mistrzostwa świata. Pomocnik Bayernu Monachium wciąż narzeka na problemy z plecami, które dokuczały mu przez większość sezonu.

• 17. min.

Francja - Paragwaj 0:0. Żółtą kartką został ukarany zawodnik Arsenalu Londyn Olivier Giroud.

• 45. min.

Szwecja - Belgia 0:1. Po szybkim kontrataku Mertens dogrywał w pole karne do Lukaku, ale ten zamiast strzelać próbował jeszcze odgrywać i zmarnował okazję. Przerwa.

• 42. min.

Niemcy - Kamerun 0:0. Sprytnie rozegrany rzut rożny przez Kameruńczyków. Piłka została wstrzelona w pole karne Niemców z lewej flanki boiska, ale w podbramkowym zamieszaniu lepiej odnaleźli się reprezentanci Joachima Loewa.

• 39. min.

Niemcy - Kamerun 0:0. Doskonała okazja dla Kamerunu! Eto'o podał w pole karne do Moukandjo, ale obronił Weidenfeller.

• GOOOOOOL

35. min.

Szwecja - Belgia 0:1. GOOOOOL! Lukaku dostał piłkę przed pole karne, ułożył ją sobie na lewą nogę i uderzył w kierunku dłuższego słupka. Isaksson nie miał żadnych szans - piękna bramka młodego Belga.

• 1. min.

Francja - Paragwaj 0:0. Początek spotkania.

• 29. min.

Szwecja - Belgia 0:0. Mertens dostał doskonałe krzyżowe podanie z głębi pola, zgubił obrońcę i wpadł w pole karne. Dobrze jednak zachował się bramkarz Szwecji, który wyszedł z bramki i nie dał się pokonać Belgowi. Rzut rożny.

• 24. min.

Niemcy - Kamerun 0:0. Piłkarze Kamerunu nie oszczędzają Niemców. Podopieczni Joachima Loewa swoje frustracje pokazują sędziemu, ale ten dotychczas pokazał tylko jeden żółty kartonik.

• 23. min.

Szwecja - Belgia 0:0. Z narożnika boiska piłkę dośrodkowywał Mertens i znów posłał piłkę wprost do Kompanego. Widać, że to wypracowany schemat w kadrze Belgów. Zawodnik Manchesteru City uderzył piłkę nogą z powietrza, ale była to trudna pozycja na oddanie precyzyjnego strzału. Nad poprzeczką.

• 20. min.

Niemcy - Kamerun 0:0. Enoh ukarany przez sędziego żółtą kartką za brzydki faul w środku pola.

• 19. min.

Szwecja - Belgia 0:0. Ładna akcja na prawej stronie Hysena, wycofał przed pole karne, na czystą pozycję do Larssona, ale ten mocno skiksował.

• 15. min.

Niemcy - Kamerun 0:0. Długie podanie z pomocy w stronę Reusa, zawodnik Borussi Dortmund wychodzi na czystą pozycję strzelecką, ale chwilę wcześniej sędzia linowy podniósł chorągiewkę. Spalony.

• 15. min.

Szwecja - Belgia 0:0. De Bruyne obija poprzeczkę!

• 13. min.

Szwecja - Belgia 0:0. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Mertens, piłkę po chwilii wybili obrońcy wprost pod jego nogi, więc Belg mógł ponownie dośrodkować w pole karne Szwedów, do piłki zdołał dojść Kompany i uderzył głową na bramkę. Isaksson nie dał się zaskoczyć.

• 8. min.

Niemcy - Kamerun 0:0. Lewą stroną boiska przedzierał się Reus, ale w końcu przeszkodził mu któryś z obrońców Kamerunu.

• 8. min.

Szwecja - Belgia 0:0. Zengin przyjął piłkę na skraju pola karnego, zrobił dwa kroki i uderzył na bramkę Belgów. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

• 6. min.

Szwecja - Belgia 0:0. Hazard posłał długie podanie z własnej połowy do napastnika, ale minimalnie szybciej do piłki dobiegł bramkarz Szwedów.

• 1. min.

Niemcy - Kamerun. Początek spotkania.

• 1. min.

Szwecja - Belgia. Grają!

• Szwecja - Belgia. Tak prezentują się wyjściowe 11. obu drużyn.

• Pojedynek Francji z Paragwajem rozpocznie się o godzinie 21.00.

• Piłkarze Belgii i Szwecji są już na murawie. Za chwilę początek spotkania.

• Sparingi MŚ 2014. Bezbramkowe remisy Włoch i Portugalii, zwycięstwo Holandii

Przygotowująca się do piłkarskich mistrzostw świata reprezentacja Włoch zremisowała z Irlandią 0:0 w towarzyskim meczu rozegranym w Londynie. Goli nie było też w Portugalii, tylko jednak bramka padła w Holandii

• MŚ 2010. Sparingi RPA przed mundialem ustawione? FIFA nic nie robi

„Skoro można ustawić sparingi przed mundialem z udziałem i przy pomocy federacji, pełniącej rolę gospodarza mistrzostw, to czy jest coś, czego nie da się zrobić na samym mundialu?” - retorycznie pyta Andrew Das „NYT”, który zamieścił właśnie pierwszą część wielkiego tekstu nt. korupcji w piłce nożnej

• GOOOOOOL

78. min.

Szwecja - Belgia 0:2. GOOOOOL! Piękna dwójkowa akcja Hazard - De Bruyne. ten pierwszy podprowadził jeszcze kawałek piłkę i uderzył na bramkę Szwedów. Bramkarz nie miał szans na skuteczną obronę.