Baraże o mundial 2014. Genialny Ronaldo, awans Chorwacji, Grecji, Francji i Portugalii

• wtorek, 19 listopada 2013
  • Koniec europejskich eliminacji do MŚ 2014 w Brazylii. Znamy już wszystkich finalistów ze Starego Kontynentu. Dzisiaj awansowali Grecy, Chorwaci, Portugalczycy i Francuzi.

Grecy zremisowali z Rumunią 1:1 i dzięki zwycięstwu 3:1 w pierwszym spotkaniu, pewnie zdobyli awans. Nie było niespodzianki w starciu Chorwatów z Islandczykami. Po pierwszym bezbramkowym remisie, dzisiaj gospodarze wygrali 2:0.

W Sztokholmie mieliśmy wielki pojedynek Ronaldo i Ibrahimovicia. Ten pierwszy strzelił hat-tricka, ten drugi do bramki trafił dwukrotnie. Na mundial pojedzie gwiazda Realu.

W ostatnim zakończonym meczu Francuzi z nawiązką odrobili straty z Kijowa (0:2), pokonując Ukraińców 3:0.

• 90. min. + 3

Francja - Ukraina 3:0 Koniec meczu! Francja jedzie do Brazylii!

Francja - Ukraina 3:0 Strzela Rakicki, broni Lloris!

• 86. min.

Francja - Ukraina 3:0 Doskonała okazja Giroud, jego strzał głową broni jednak Pjatow!

• 72. min.

Francja - Ukraina 3:0 Trafienie dla Francji zostało jednak zapisane Gusiewowi. To on ostatni dotknął piłki.

• GOOOOOOL

72. min.

Francja - Ukraina 3:0 Francja podwyższa! Zamieszanie w polu karnym, Ribery zagrał mocno do środka, piłka trafiła do Sakho i ten z bliska trafia do bramki.

• 83. min.

Szwecja - Portugalia 2:3 Piłka po strzale Ibrahimovicia przeleciała daleko od bramki:

• GOOOOOOL

79. min.

Szwecja - Portugalia 2:3 Koniec marzeń Szwecji! Hat-trick Ronaldo! Już 3:2. Kapitalne zagranie Moutinho i Ronaldo po minięciu bramkarza trafia do siatki!

• GOOOOOOL

77. min.

Szwecja - Portugalia 2:2 Jest remis! Kontra Portugalii! Ronaldo przebiegł pół boiska i potężnym strzałem pokonał Isakssona!

• 60. min.

Francja - Ukraina 2:0 W Paryżu przewagę nadal ma Francja, teraz okazję zmarnował Cabaye.

• GOOOOOOL

72. min.

Szwecja - Portugalia 2:1 Jest 2:1! Rzut wolny z 17 metrów, Ibrahimović potężnie, piłka przeleciała przez mur i dotarła do bramki!

• GOOOOOOL

68. min.

Szwecja - Portugalia 1:1 Szwedzi gonią! Kto? Ibrahimović! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Alves przegrał pojedynek główkowy z napastnikiem PSG i ten pokonał Ruia Patricio.

• 50. min.

Francja - Ukraina 2:0 Groźna sytuacja, z linii pola karnego uderzał Bezus. Nikt mu nie przeszkadzał, a on fatalnie spudłował.

• 47. min.

Francja - Ukraina 2:0 Chaczeridi dostał drugą żółtą kartkę za faul na Riberym! Ukraina w '10'

Francja - Ukraina 2:0 Zaczęła się druga połowa meczu we Francji.

• 49. min.

Szwecja - Portugalia 0:0 I od razu groźnie z drugiej strony! Akcja Ibrahimovicia, podanie do Larssona, a Rui Patricio świetnie broni!

• 48. min.

Szwecja - Portugalia 0:0 Kapitalna obrona Isakssona po strzale Ronaldo, ale gola i tak by nie było. Portugalczyk na spalonym.

• 45. min.

Francja - Ukraina 2:0A tutaj dobrze widać spalonego przy uznanym golu Benzemy:

Szwecja - Portugalia 0:0 Zaczęła się druga połowa.

• 45. min.

Francja - Ukraina 2:0 Zamieszanie w polu karnym Francuzów, Ukraińcy domagali się karnego, ale jak widać, zagrania ręką nie było:

• 85. min.

Rumunia - Grecja 1:1 Rumunia przycisnęła, ale Grecy mądrze się bronią. Gospodarze mają coraz mniej czasu.

• 41. min.

Francja - Ukraina 2:0 A spalony przy golu Benzemy był dosyć duży...

• 68. min.

Chorwacja - Islandia 2:0 Goście nie mają nic do powiedzenia. Grający w '10' Chorwaci raz po raz dochodzą do sytuacji strzeleckich, ale świetnie spisuje się Halldorsson.

• 45. min. + 2

Szwecja - Portugalia 0:0 Koniec pierwszej połowy, na razie bezbramkowy remis.

• 30. min.

Francja - Ukraina 1:0 Powinno być 2:0! Ribery podał do Benzemy, ten trafił do pustej bramki, ale sędzia odgwizdał spalonego, którego nie było.

• 38. min.

Szwecja - Portugalia 0:0 Błyskotliwe dośrodkowanie Ronaldo, Almeida w doskonałej sytuacji, ale głową uderza obok bramki! Szwecja na razie ma mało do powiedzenia.

• GOOOOOOL

22. min.

Francja - Ukraina 1:0 Francja odrabia część strat! Trafił Sakho! Dobił strzał jednego z kolegów! Pjatow bez szans.

• 34. min.

Szwecja - Portugalia 0:0 Dośrodkowanie z prawej strony, do piłki dochodzi Ronaldo i z 12 metrów tuż nad bramką!

• GOOOOOOL

47. min.

Chorwacja - Islandia 2:0 Chorwacja prowadzi już 2:0! Trudna sytuacja Islandczyków. Akcja środkiem Kovacicia, minął trzech rywali, podał na prawo do Srny, a ten uderzył z narożnika pola karnego i pokonał islandzkiego bramkarza.

• GOOOOOOL

55. min.

Rumunia - Grecja 1:1 Gol dla Rumunii! Kuriozalna bramka! Jeden z obrońców Grecji trafił w Torosidisa i piłka z 15 metrów trafiła w samo okienko!

• 9. min.

Francja - Ukraina 0:0 Okazja dla Francji po rzucie rożnym, Pogba doszedł do główki i uderzył minimalnie niecelnie.

• 22. min.

Szwecja - Portugalia 0:0 Ronaldo nie może pozbyć się Messiego, gdziekolwiek gra...

• 20. min.

Szwecja - Portugalia 0:0 Na razie przeważają goście, z ostrego kąta uderzył Ronaldo, ale zrobił to bardzo niecelnie.

Rumunia - Grecja 0:1 Zaczęła się druga połowa.

• 14. min.

Szwecja - Portugalia 0:0 Pierwsza okazja Portugalii! Dośrodkowanie z rzutu wolnego, głową uderza Alves i wspaniała parada Isakssona!

• 1. min.

Francja - Ukraina 0:0 Zaczęło się!

• 45. min.

Chorwacja - Islandia 1:0 Koniec pierwszej połowy.

• 38. min.

Chorwacja - Islandia 1:0 Chorwaci w osłabieniu! Mandżukić z czerwoną kartką! Chodzi chyba o uderzenie Gudmundssona.

• 37. min.

Chorwacja - Islandia 1:0 I znowu broni Islandzki bramkarz! Dośrodkowanie do Mandżukicia, ten znowu był niepilnowany, uderzył głową, ale Halldorsson wybił piłkę!

• 45. min.

Rumunia - Grecja 0:1 Koniec pierwszej połowy. Rumuni muszą w ciągu 45 minut strzelić co najmniej trzy gole.

• 30. min.

Chorwacja - Islandia 1:0 Chorwaci nie zatrzymują się! Srna do Olicia, ten uderza głową i trafia w boczną siatkę.

• GOOOOOOL

27. min.

Chorwacja - Islandia 1:0 Gol dla Chorwacji! Zamieszanie w polu karnym, do piłki dopadł niepilnowany Mandżukić i z bliska wpakował piłkę do siatki!

• 22. min.

Chorwacja - Islandia 0:0 Chorwaci blisko prowadzenia! Srna z rzutu wolnego uderzył tuż przy słupku, ale Halldorsson świetnie obronił. Po chwili rzut rożny, głową uderzył Mandżukić i piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

• 19. min.

Chorwacja - Islandia 0:0 Modrić dostał piłkę z boku pola karnego, mocne, płaskie dośrodkowanie i piłka zatrzymuje się na islandzkim obrońcy.

• 13. min.

Chorwacja - Islandia 0:0 Islandia strzela! Ale sędzia odgwizduje spalonego.

• GOOOOOOL

23. min.

Rumunia - Grecja 0:1 Grecja prowadzi! Świetne podanie do Mitroglou, ten wyszedł sam na sam i w taki sposób pokonał bramkarza:

• 17. min.

Rumunia - Grecja 0:0 Grecy mogli wyjść na prowadzenie. Mierzone uderzenie Holebasa, Tatarusanu musiał wyciągnąć się jak struna, aby sparować piłkę.

• 4. min.

Chorwacja - Islandia 0:0 Groźnie pod bramką Islandczyków, uderzenie Srny, ale bramkarz wybija piłkę na rzut rożny.

• 1. min.

Chorwacja - Islandia 0:0 Początek kolejnego meczu

• 10. min.

Rumunia - Grecja Kolejne piłki po dośrodkowaniach wpadają w pole karne Greków. Na razie lecą za wysoko.

• 7. min.

Rumunia - Grecja Pierwszy strzał, uderzał Torje. Wbrew screenowi, piłka ostatecznie przeleciała pół metra obok bramki:

• 3. min.

Rumunia - Grecja Rumuni mają co odrabiać i od razu rzucili się do ataku. Czy im się uda?

• 1. min.

Rumunia - Grecja Zaczął się pierwszy mecz!

• Program dzisiejszych meczów, w nawiasie wynik pierwszego spotkania:

20:00 Rumunia - Grecja (1:3)

20:15 Chorwacja - Islandia (0:0)

20:45 Szwecja - Portugalia (0:1)

21:00 Francja - Ukraina (0:2)

• „Wszyscy jesteśmy Islandczykami”, czyli dziennikarze zmieniają nazwiska na Twitterze

„Przepraszam za spam, to próbne ćwierknięcie po tymczasowej zmianie narodowości” - napisał Rafał Stecsson, bo takie nazwisko przybrał na Twitterze dziennikarz „Gazety” i Sport.pl Rafał Stec. Do akcji przyłączyli się inni dziennikarze. Wszystko przed rewanżowym barażowym meczem o awans na mundial pomiędzy Islandią i Chorwacją.

• Kogoś z tych piłkarskich gigantów zabraknie na mundialu. Kto okaże się zwycięski? Ronaldo czy Ibrahimović?

MŚ 2014. Cristiano Ronaldo vs Zlatan Ibrahimović [INFOGRAFIKA]

Przyciągają wzrok kibiców z całego świata. Na boisku zachwycają grą i golami, ale również poza nim są wielkimi indywidualnościami. Jednego z tych wybitnych piłkarzy na pewno zabraknie na przyszłorocznych mistrzostwach świata. Na razie jest 1:0 dla Cristiano Ronaldo.

• Dużo emocji wywołuje ewentualny awans na mundial Islandii. W pierwszym meczu zremisowała ona bezbramkowo u siebie z Chorwacją. Czy Kopciuszek da radę?

MŚ 2014. Kopciuszek z „lodowej krainy”: To Chorwacja musi się nas bać

W pierwszym meczu nie zdołali ani razu strzelić na chorwacką bramkę, a mimo to sprawiają wrażenie pewnych awansu. Życzymy im go, bo uwielbiamy historie o Kopciuszkach: o Islandii, do końca walczącej o wyjazd na mundial, pisze Michał Okoński, dziennikarz „Tygodnika Powszechnego” i autor bloga „Futbol jest okrutny”.

• Baraże MŚ 2014. We wtorek ostatnie rozstrzygnięcia w Europie

Grecja, Ukraina i Portugalia są blisko awansu do piłkarskich mistrzostw świata. Te drużyny wygrały na własnych stadionach pierwsze mecze barażowe, odpowiednio z Rumunią 3:1, Francją 2:0 oraz Szwecją 1:0, i we wtorek będą broniły zaliczek.