El. M¦ 2014. Anglia gromi, Ukraina miażdży [ZAPIS RELACJI]

• pi±tek, 06 wrze¶nia 2013
  • 90. min. + 1

Ależ pudło Milnera! Stojąc kilka metrów od bramki strzela wysoko nad poprzeczką. Chwilę po tym sędzia kończy mecz.

• 89. min.

Znów w ofensywie popisuje się Walker. Faul i dobra okazja z rzutu wolnego.

• 85. min.

Rzut rożny dla Mołdawii. Dośrodkowanie, ale pierwszego celnego strzału nie będzie.

• 85. min.

Walker strzela potężnie, ale nad poprzeczką. Jemu wyraźnie jeszcze chce się grać.

• 77. min.

Piłka chodzi jak po sznurku, trafia do Welbecka. Napastnik MU od razu uderza na bramkę, ale piłka przelatuje obok.

• 74. min.

Groźne dośrodkowanie Milnera, sędzia jednak odgwizduje faul na mołdawskim bramkarzu.

• 66. min.

Sidorenco ostro potraktowany przez Gary'ego Cahilla, ale o rzucie karnym nie ma mowy.

• 63. min.

Kyle Walker atakuje prawą stroną, zatrzymują go jednak mołdawscy obrońcy.

• 60. min.

Debiut w angielskiej kadrze zalicza Ross Barkley. Wchodzi za Jacka Wilshere'a.

• 55. min.

Angielscy obrońcy z ogromną łatwością zatrzymują szarżę Sidorenki.

• 53. min.

Mogło być 5:0. Kolejne świetne podanie Lamberta trafia do Bainesa, ale kończy się na rzucie rożnym. Po dośrodkowaniu niepewnie wybija piłkę Namasco, ale strzał Anglików zostaje zablokowany.

• GOOOOOOL

50. min.

Welbeck strzela na 4:0. Znów dobre podanie od Lamberta i napastnik MU podcina piłkę nad Namasco.

Sędzia rozpoczął drugą połowę.

• 45. min. + 1

W 90. minucie Rakicki strzela na 9:0. Więcej goli nie będzie, sędzia kończy spotkanie.

Przerwa w meczu Anglia - Mołdawia.

• GOOOOOOL

45. min. + 1

Niesamowite, Anglicy jakby od niechcenia strzelają trzeciego gola. Gerrard wybija piłkę przed siebie, Lambert przedłuża to wybicie, a zupełnie nieoczekiwanie w dobrej sytuacji znajduje się Welbeck. Strzela po ziemi obok Namasco i mamy 3:0.

• 45. min.

Welbeck na minimalnym spalonym. A akcja wyglądała groźnie.

• 41. min.

Rzut wolny dla Anglii. Lampard wrzuca piłkę, Namasco dobrze piąstkuje.

• 37. min.

Anglikom znów nie spieszy się do kolejnych bramek. I nie musi im się spieszyć. Spokojnie rozgrywają piłkę.

• GOOOOOOL

27. min.

Jak tylko Anglicy przycisnęli, od razu pada drugi gol. Piłkarze Hodgsona długo okupowali pole karne rywali, Mołdawianie jakoś wybijali piłkę. Po strzale Walcotta, Namasco odbił piłkę prosto na głowę Lamberta, ten łatwo zmieścił piłkę w siatce.

• 25. min.

Świetny drybling Wilshere'a. Wpadł w pole karne, zdołał uderzyć, trafił jednak w Namasco.

• 23. min.

Anglicy po zdobyciu bramki wyraźnie się uspokoili i na boisku za wiele się nie dzieje.

• 17. min.

Walcott trafia do siatki, ale dostał podanie będąc na spalonym. Wciąż 1:0.

• 12. min.

Ukraińcy nadal świetnie się bawią. Po golach Konoplianki i Chaczeridiego prowadzą już 6:0 z San Marino.

• GOOOOOOL

12. min.

Anglicy przyspieszyli i już bramka. Gerrard dostał dobre podanie przed pole karne i strzelił perfekcyjnie. Piłka dostała dużej rotacji i wkręciła się tuż przy słupku do mołdawskiej bramki.

• 11. min.

Anglicy na razie nie mogą przedrzeć się przez obronę Mołdawii. Długo utrzymują się przy piłce, niewiele jednak z tego wynika.

• 45. min.

Atak Anglików zestawiony bardzo eksperymentalnie. Grają Danny Welbeck i Rickie Lambert.

• 45. min.

Polska remisuje z Czarnogóra 1:1. Skoro w związku z tym inne mecze znów zaczynają nas interesować, przenosimy się na spotkanie Anglii z Mołdawią. Będziemy też informować o kolejnych golach Ukrainy w meczu z San Marino.

• 45. min.

Ukraińcy nie mają problemów z wykazaniem, która drużyna składa się z zawodowych piłkarzy, a która z amatorów. Bez większego wysiłku wbili rywalom cztery gole, a mogli nawet o kilka więcej. Jeśli w drugiej połowie nie postanowią oszczędzać się na mecz z Anglią, to pewnie strzelą kilka kolejnych goli. Właściwie to powinni je strzelić nawet jak będą się oszczędzać.

• 45. min.

Przerwa.

• GOOOOOOL

45. min.

4:0. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Valentini mija się z piłką, ta spada na głowę Chaczeridiego, który podwyższa wynik.

• 44. min.

Chaotyczne ataki Ukrainy, rozbijają się o obrońców San Marino.

• 42. min.

A teraz strzelił sobie Tymoszczuk. Z podobnym rezultatem, co Rakicki.

• 41. min.

Za faul na Konopliance żółtą kartkę dostaje Coppini.

• 40. min.

Rakicki wykonuje coś, co przy dobrych chęciach można nazwać strzałem. Poprawia statystkę Valentiniego.

• 39. min.

Rozkręca się Konoplianka. Kolejny strzał dużo groźniejszy, Valentini wybija na rzut rożny.

• 37. min.

Strzał z dystansu Konoplianki. Piłka ląduje w rękach Valentiniego.

• GOOOOOOL

29. min.

I jest 3:0! Wrzutka w pole karne, pierwszy strzał głową Valentini jeszcze broni, ale piłka spada pod nogi Edmara. Ten strzałem po ziemi zdobywa bramkę.

• 29. min.

Mogło być 3:0. Konoplianka zagrywa piłkę wzdłuż bramki, wślizgiem uderza Jarmolenko, piłka odbija się od poprzeczki i wychodzi w pole.

• GOOOOOOL

27. min.

2:0! Wrzutka w pole karne, Chaczeridi wygrywa pojedynek główkowy, a z bliska głową dobija piłkę do bramki Selezniow.

• 23. min.

Co dziś może się wydarzyć w "polskiej" grupie? Oto tabela i możliwe scenariusze.

El. MŚ 2014. Kolejne mecze o wszystko: Scenariusze przed meczem z Czarnogórą

Po kiepskich wynikach wiosennych spotkań reprezentacja Polski jest teraz w bardzo trudnej sytuacji i jeśli chce myśleć o awansie na mundial, musi zacząć wygrywać kolejne spotkania. Przed zbliżającymi się meczami z Czarnogórą i San Marino postanowiliśmy przygotować trzy możliwe scenariusze, zakładając, że strata punktów z tą drugą ekipą nam nie grozi.

• 23. min.

Odważne wyjście San Marino, ale strzał Coppiniego kilka metrów od bramki.

• 21. min.

Fiedecki znów przed szansą. Dobra wrzutka, ale jego zgranie głową przechwytuje Valentini.

• 19. min.

Przez chwilę leżał na boisku Matteo Coppini, który ucierpiał po zderzeniu z jednym z Ukraińców, ale już jest na murawie.

• 19. min.

Valentini broni strzał Fiedeckiego. Mogło być 2:0!

• Mecz Anglia - Mołdawia zacznie się o godz. 21.

• Trwa już mecz Ukrainy z San Marino. W tym wypadku nie zastanawiamy się kto wygra, tylko ile bramek wbiją Ukraińcy. Na razie udało się jedną, Marko Devic w 11. minucie pokonał Valentiniego.