El. M¦ 2014. Portugalia wygrała z Rosj± [ZAPIS RELACJI]

• pi±tek, 07 czerwca 2013
  • KONIEC MECZU

90. min. + 3

Portugalia wygrywa i przedłuża swoje szanse na awans z pierwszego miejsca w grupie.

• 90. min. + 1

Custodio wchodzi w miejsce Vieirinhy.

• 88. min.

Żółta kartka dla Neto.

• 88. min.

Ronaldo mógł zdobyć drugą bramkę, ale z prawej strony pola karnego uderza wprost w Akinfiejewa.

• 84. min.

Mecz się ożywił w końcówce, Rosjanie coraz groźniej atakują, a Portugalczycy kontratakują.

• 78. min.

Gol dla Rosji? Nie! Bystrow umieszcza piłkę w siatce, ale był na sporym spalonym.

• 73. min.

Ruben Amorim wszedł za Raula Meirelesa.

• 69. min.

Ależ szansa Bystrowa! Uderzał przewrotką sprzed bramki, piłka przeszła minimalnie nad poprzeczką.

• 67. min.

Ostatnia zmiana w Rosji: Fedor Smołow zastąpił Kierżakowa.

• 66. min.

Nani wszedł na boisko w miejsce Heldera Postigi.

• 64. min.

Ronaldo strzelał z lewej strony, ale wprost w bramkarza.

• 60. min.

Najpierw w dobrej sytuacji znalazł się Ronaldo, ale był na pozycji spalonej. W odpowiedzi z ostrego kąta uderzał Kierżakow, ale przeszkadzał mu obrońca i skończyło się na rzucie rożnym.

• 55. min.

Helder Postiga wbiegł w pole karne, ale nie opanował piłki i wyłapał ją bramkarz.

• 53. min.

Dużo walki w środku pola, niewiele sytuacji bramkowych.

• 47. min.

Ronaldo chciał zaskoczyć Akinfiejewa strzałem przy krótkim słupku, ale bramkarz wyczuł jego intencje a uderzenie było niecelne.

Zaczęła się druga połowa.

• 45. min.

Do przerwy Portugalia prowadzi 1:0.

• 40. min.

Po rzucie rożnym z lewej strony ekwilibrystycznie uderzał Szyrokow, ale lekko i obok bramki.

• 37. min.

Najlepsza okazja dla Rosji! Żyrkow wrzucił piłkę z prawej strony, tak głęboko, że Rui Patricio zdołał odbić piłkę ratując zespół przed stratą gola. Piłka trafiła do Kombarowa, ten dograł do Głuszakowa. Rezerwowy zaskoczony zmienił lot piłki w kierunku bramki, a ta minęła o centymetry prawy słupek bramki.

• 35. min.

W drugim dzisiejszym meczu w grupie F Azerbejdżan zremisował 1:1 z Luksemburgiem. Spotkanie to nie ma większego wpływu na układ tabeli.

• 31. min.

Druga zmiana w Rosji. Aleksiej Kozłow wszedł w miejsce kontuzjowanego Aniukowa.

• 29. min.

Vieirinha dograł dokładnie na nogę Ronaldo w polu karnym, ale zawodnik Realu nie trafił czysto w piłkę. Na swoje usprawiedliwienie ma to, że był otoczony przez obrońców a piłka była szybka.

• 23. min.

Aniukow leży na boisku po starciu z Ronaldo. Schodzi za linię boczną i rozmawia z Fabio Capello. Zobaczymy, czy będzie mógł kontynuować grę.

• 21. min.

Zmiana w zespole Rosji, Denis Głuszakow wszedł w miejsce Denisa Fajzulina.

• 19. min.

Portugalia zwolniła tempo, spokojnie konstruuje akcje. Rosja stara się kontrować, na razie bez efektów.

• 15. min.

Vieirinha dośrodkowywał z prawej strony, ale piłkę wybił głową Ignaszewicz.

• GOOOOOOL

9. min.

1:0 dla Portugalii! Helder Postiga! W zamieszaniu po rzucie wolnym do piłki dopadł napastnik Realu Saragossa i z bliska umieścił piłkę w siatce.

• 7. min.

Strzał Moutinho, piłka przeleciała ponad poprzeczką. W odpowiedzi akcja Rosjan i niecelny strzał Fajzulina (obok lewego słupka).

• 4. min.

Pierwszy strzał Ronaldo, płaskie uderzenie z dystansu, ale obok prawego słupka. Portugalia przeważa, ale na razie bez wymiernych efektów.

• 2. min.

Już w pierwszej akcji Ronaldo pada na boisko przed polem karnym Rosji, ale sędzia nie odgwizduje faulu. Słusznie.

• 1. min.

Początek spotkania

• Skład Portugalii: Rui Patricio - Pereira, Neto, Alves, Coentrao - Moutinho, Veloso, Meireles - Vieirinha, Postiga, Ronaldo

Skład Rosji: Akinfiejew - Aniukow, Bierezucki, Ignaszewicz, D.Kombarow - Bystrow, Denisow, Żyrkow - Szyrokow, Fajzulin - Kierżakow

• Mecz sędziować będzie Damir Skomina ze Słowenii.

• Mecz powinien się rozpocząć o 21:45. Stadion jest pełen, słuchamy hymnu Portugalii.

• Rosja prowadzi w grupie z 12 punktami po czterech meczach. Portugalia jest trzecia, ma 11 punktów zdobytych w sześciu spotkaniach. Jeżeli dziś przegra, praktycznie straci szanse na awans bezpośredni z pierwszej pozycji.