El. M¦ 2014. Ukraińcy rozbili Czarnogórę [ZAPIS RELACJI]

• pi±tek, 07 czerwca 2013
  • 90. min. + 3

Koniec meczu! Czarnogóra upokorzona na własnym boisku. Ukraińcy wygrali 4:0 i kosztem Polaków awansowali na trzecie miejsce w grupie. Czarnogórcy nadal prowadzą, ale już niedługo mogą zostać wyprzedzeni przez Anglików.

• 90. min. + 2

Bezus, który przed minutą pojawił się na boisku, przeprowadził kapitalną indywidualną akcję i po przejściu kilku rywali przerzucił piłkę nad bezradnym Bozeviciem. Pogrom w Podgoricy.

Bezus dobija Czarnogórców! 4:0!

Trzy minuty dolicza arbiter.

• 85. min.

Fedecki wbiegł w pole karne, zobaczył wysuniętego z bramki Bozevicia i zamiast dośrodkować, z bardzo ostrego kąta, uderzył. Piękny gol ukraińskiego obrońcy!

• 85. min.

Gol dla Ukrainy! Nokaut!

• 81. min.

Czarnogórcy właśnie przekreślili swoje szanse na choćby doprowadzenie do remisu. Druga głupia czerwona kartka, tym razem dla Pavicevicia.

• 77. min.

Fatalny błąd obrony Czarnogóry - Konoplanka z linii pola karnego podwyższa wynik meczu. Czy Czarnogórcy są jeszcze w stanie się podnieść?

• 77. min.

Ukraina prowadzi 2:0!

• 70. min.

Po rzucie wolnym strzelał Peković. Nie trafił w bramkę.

• 68. min.

Jarmołenko łapie się za głowę, mógł rozstrzygnąć losy meczu. Czarnogórcy mieli sporo szczęścia.

• 65. min.

Czerwona kartka dla Wołkowa! Obie drużyny grają już w osłabieniu.

• 57. min.

Vucinić miał szansę na strzał z 17 metrów z rzutu wolnego. Uderzył bardzo wysoko nad bramką.

• 55. min.

Czarnogórcy są podrażnieni, chcą szybko zdobyć wyrównującego gola.

• 52. min.

Zaskoczenie! Jarmołenko strzelał z dystansu, Bozević wypuścił przed siebie piłkę, przejął ją Harmasz i strzałem w długi róg zdobył gola! Przypomnijmy, że Ukraińcy grają w dziesiątkę.

• 52. min.

Gol dla Ukrainy!

• 49. min.

Zgodnie z naszymi przypuszczeniami, Czarnogórcy ruszyli do ataku. Na boisku leży jeden z Ukraińców, za chwilę wznowienie gry.

Początek drugiej połowy.

• 45. min. + 3

Koniec pierwszej połowy. Ukraińcy byli lepsi i powinni prowadzić, ale tuż przed przerwą Zozulya dostał czerwoną kartkę i po zmianie stron do gospodarze będą chcieli rozstrzygnąć ten mecz na swoją korzyść. Ten wynik cieszy Polaków. Wracamy po przerwie.

• 45. min. + 2

Czerwona kartka dla Zozulyi! Ukrainiec był zahaczany przez rywala, a zaraz oddał mu łokciem. Czarnogórzec dość teatralnie się przewrócił, ale sędzia był nieugięty - wysłał Zozulyę do szatni.

• 45. min.

Minutę dolicza arbiter.

• 43. min.

Jeszcze przed przerwą Damjanovic zmienił Joveticia. To chyba jakiś uraz.

• 40. min.

Gospodarze próbują oddalić grę od własnego pola karnego. Ostatnio za często jest w nim niebezpiecznie.

• 33. min.

Powinno być 1:0 dla Ukrainy. Kapitalna akcja 'z klepki' pod polem karnym, piłka trafiła do Jarmołenki, który w sytuacji sam na sam trafił w... słupek.

• 28. min.

Bozović dwukrotnie ratuje swoją drużynę przed stratą gola - najpierw po rzucie wolnym świetnie bitym przez Garmasha, za chwilę po zamieszaniu w polu karnym z drugiej strony pola karnego uderzał Jarmołenko. Ukraińcy mają pecha.

• 25. min.

Okres lepszej gry gospodarzy. Brakuje jednak ostatniego podania pod ukraińską bramką.

• 20. min.

20 minut za nami. Czarnogórcy częściej mają piłkę, ale na razie lepsze wrażenie stwarzają goście z Ukrainy.

• 19. min.

Żółta kartka dla Rotana i szansa dla Czarnogórców na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• 12. min.

Znowu groźnie pod czarnogórską bramką. Tym razem z ostrego kąta z rzutu wolnego uderzał Rotan. Tylko w boczną siatkę.

• 10. min.

Ależ zamieszanie pod bramką Bozovicia! Ukraińcy zdołali przepchnąć się w pole karne, próbował strzelać Harmasz, za chwilę poprawiał Jarmołenko, ale obaj zostali przyblokowani. Mało brakowało.

• 6. min.

Pierwsza żółta kartka - dostaje ją Volkov za ostre wejście w nogi rywala.

• 5. min.

Czarnogórcy próbują przejąć inicjatywę.

• Z perspektywy Polaków, w meczu w Podgoricy najlepszy byłby remis.

Eliminacje mundialu. Czarnogóra gra z Ukrainą. Najlepszy byłby remis

- Nadszedł czas, byśmy osiągnęli coś specjalnego - mówi Mladen Božović, bramkarz Czarnogóry, przed meczem eliminacji mundialu z Ukrainą. Dla Polaków najlepszy byłby remis. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl Live od 20:30.

• 1. min.

I już pierwsza groźna akcja Ukraińców i bardzo niepewna interwencja Bozovicia.

• 1. min.

Gramy.

• Hymny narodowe i za chwilę początek meczu.

• Mecz rozpocznie się o 20.30.

• Skład Czarnogóry: M.Bozović - Pavicević, Kecojević, Basa, V.Bozović - Kasalica, Zverotić, Peković, Volkov - Jovetić - Vucinić

Skład Ukrainy: Pjatow - Fedecki, Tymoszczuk, Rakicki, Husiew - Rotań, Edmar - Jarmołenko, Harmasz, Konoplanka - Zozula

• Ukraina gra z Czarnogórą, liderem grupy H. Ma to być rewanż za porażkę w Kijowie 0:1 w październiku ubiegłego roku. Ukraińcy tracą do gospodarzy sześć punktów, ale po ostatnim zwycięstwie w el. z Polską zachowali szanse na pierwsze miejsce. Jeśli Czarnogórcy wygrają, będą bardzo blisko awansu do mundialu w Brazylii.