• wtorek, 11 wrze¶nia 2012

Koniec meczu. Anglicy remisują z Ukrainą 1:1.

Sędzia dolicza cztery minuty.

• 89. min.

Steven Gerrard wyleciał z boiska za drugi ostry faul. Anglicy kończą mecz w "10".

• 87. min.

Remis! Lampard huknął z rzutu karnego.

• 85. min.

Chaczeridi zagrał ręką w polu karnym. 11 dla Anglików!

• 85. min.

Zozulia mógł rozstrzygnąć ten mecz. Spudłował z trzech metrów.

• 82. min.

Welbeck z sześciu metrów w słupek!

• 80. min.

Żółta kartka dla Harmasza za to, że próbował rękoma zatrzymać Welbecka. Z rzutu wolnego, około 20 metrów od bramki ukraińskiej, dośrodkował Gerrard, ale obrońcy wybili piłkę za linię końcową.

• 76. min.

Strzelał z ponad 30 metrów Defoe, ale obok bramki.

• 73. min.

Świetne dośrodkowanie Gerrarda, ale Defoe nie sięgnął piłki. Zamykający akcję Baines nie był w stanie jej opanować. Zaczną Ukraińcy.

• 70. min.

Żółta kartka dla Lescotta.

• 68. min.

Świetne uderzenie Johnsona, ale jeszcze lepsza obrona Piatowa. Nadal 0:1 dla Ukrainy.

• 64. min.

Anglicy wymieniają dużo podań, mozolnie konstruują akcje, z których niewiele wynika. Ukraińcy nastawili się na grę z kontry. Dwa szybkie i długie podania wystarczają im by przedostać się pod bramkę Harta. Ale też strzałem nie grożą.

• 62. min.

Pierwsza zmiana u Anglików. Welbeck w miejsce Cleverley'a.

• 58. min.

Baines w ostatniej chwili wybija piłkę na rzut rożny. Gdyby spóźnił się choć o ułamek sekundy, drugą bramkę wpakowałby Konoplianka.

• 55. min.

Trzecia żółta kartka w meczu. Tym razem dla Selina.

• 54. min.

Rotan leży na murawie po tym, jak został uderzony łokciem w twarz przez Gerrarda. Anglik ukarany żółtą kartką.

• 49. min.

Tak cieszyli się Ukraińcy z bramki w pierwszej połowie.

• 47. min.

Jermain Defoe ukarany żółtą kartką za uderzenie rywala w twarz przy walce o piłkę.

Anglicy odkąd prowadzi ich Roy Hodgson wygrali dwa mecze, w których po pierwszej połowie przegrywali - ze Szwecją i Ukrainą podczas Euro 2012.

Zaczynamy drugą połowę!

• 45. min. + 2

Koniec pierwszej połowy. Ukraina prowadzi na Wembley z Anglią 1:0 po bramce Konoplianki.

• 45. min.

Sędzia doliczył dwie minuty.

• 44. min.

Znów dobra okazja zmarnowana przez Cleverley'a. Tym razem dostał doskonałe podanie od Lamparda na 10 metrze, ale skiksował.

• 40. min.

Bramka Konoplianki to pierwszy gol Ukraińców od trzech meczów.

• 39. min.

Ukraińcy prowadzą! Fantastyczne uderzenie Konoplianki, który zbiegł z lewej strony do środka i huknął w prawy róg bramki Joe Harta. Angielski bramkarz nie miał nic do powiedzenia.

• 33. min.

Cleverly marnuje fantastyczną okazję. Strzelał z czterech metrów, przed sobą miał tylko bramkarza. Trafił w jego nogi.

• 29. min.

Ukraińcy zatrzymani na prawym skrzydle. Atakują rzadko, nastawili się na kontry. Przed chwilą strzelał Harmaszm ale nad bramką Harta.

• 26. min.

Selin blokuje strzał Milnera z prawej strony pola karnego. Rzut rożny dla Anglii. Dośrodkowuje Gerrard, strzela Jagielka, ale niecelnie.

• 22. min.

Anglicy coraz dłużej utrzymują się przy piłce. Pod ukraińską bramkę próbują się dostać skrzydłami i długimi podaniami do napastników. Na razie niezbyt udanie.

• 18. min.

Mecz stracił nieco tempa z pierwszych 15 minut. Anglicy długo rozgrywają piłkę w środku pola, a gdy ją tracą, momentalnie cofają się do obrony. Ukraińcy szaleńczych ataków zaprzestali, też starają się konstruować dłuższe akcje. Z marnym skutkiem.

• 14. min.

Gorąco pod bramką Anglików. Wspaniała interwencja Gerrarda, który wybił strzał Rotana zza linię końcową.

• 11. min.

Defoe strzelił bramkę dla Anglii, ale sędzia nie uznał gola. Jego zdaniem piłkarz wychodząc na pozycję uderzył w twarz Jarmołenkę, ale jak pokazały telewizyjne powtórki, Ukrainiec oszukał arbitra.

• 9. min.

Joe Hart uratował Anglików przed utratą bramki po strzale Jarmołenki.

• 7. min.

Świetna piłka od Gerrarda do Johnsona, ten minął jednego obrońcę w polu karnym, przełożył piłkę na lewą nogę, ale jego strzał zablokował obrońca.

• 5. min.

Niemrawy początek Anglików. Gospodarze zepchnięci do defensywy. Ukraińcy mieli już rzut rożny po ostrym dośrodkowaniu Husiewa i interewencji Harta, ale groźnego strzału jeszcze nie oddali.

• 1. min.

Harmasz leży na murawie po tym, jak został trafiony piłką w głowę przez wykopującego Harta.

• 1. min.

Gramy!

• Piłkarze obu drużyn już na murawie. Czas na hymny.

• W pierwszej jedenastce Anglików w miejsce kontuzjowanego Johna Terry'ego wystawi Phila Jagielkę, a nie jak się spodziewano Gary'ego Cahilla. Jagielka utworzy parę środkowych obrońców z Joleonem Lescottem.