MŚ 2018. Rumuńskie kluby mogą nie puścić swoich piłkarzy na mecz z Polską

Rumuńskie kluby zagroziły tamtejszemu związkowi piłkarskiemu, że jeśli ten nie uszanuje ich postulatów, to nie puszczą zawodników na mecz z Polską (10 czerwca) w eliminacjach mistrzostw świata - informuje "Gazeta Sporturilor".
To może być prawdziwy problem dla reprezentacji Rumunii przed meczem z Polską. Kluby z kraju naszego najbliższego rywala zagroziły, że nie puszczą zawodników na spotkanie eliminacji mistrzostw świata, jeśli władze związku nie uszanują ich postulatów.

O jakie postulaty chodzi? Najważniejszy to podział pieniędzy z tytułu praw telewizyjnych. Otóż miejscowy związek piłki nożnej (FRF) chce, by 5 proc. sumy z tytułu praw trafiło do klubów z drugiego i trzeciego poziomu, co ma zapewnić rozwój piłki w mniejszych ośrodkach. Największe kluby w kraju zgodzić na to się jednak nie chcą.

Drugą kością niezgody w tym sporze jest propozycja zmian struktur, przez co organizacja zrzeszająca kluby Liga 1 - LPF miałaby utracić jedno miejsce w Komitecie Wykonawczym FRF. W założeniu zostałoby ono podarowane przedstawicielowi piłkarstwa młodzieżowego.

Florin Prunea - były bramkarz reprezentacji Rumunii, a dziś członek Komitetu Wykonawczego nie ma wątpliwości, do czego miałyby prowadzić te zmiany. - FRF naprawdę chce znieść LPF, przejąć organizację piłkarskiej ligi i skupić pełną kontrolę nad rynkiem praw telewizyjnych. O tym planie wiemy od dawna i rozmawiałem już o tym z prezesami klubów pierwszoligowych - mówi Prunea, cytowany przez PAP, w rozmowie z "Gazetą Sporturilor".

Według informacji dziennika, rumuńskie kluby w ramach protestu chcą zagrozić, że nie puszczą swoich piłkarzy na mecz z Polską (10 czerwca) w eliminacjach mistrzostw świata. Oznaczałoby to, że w Warszawie musieliby zagrać tylko przedstawiciele klubów zagranicznych.

A tych wcale tak wielu nie jest. Selekcjoner Christoph Daum przed poprzednim spotkaniem z Polską do szerokiej kadry powołał aż 12 zawodników z ligi rumuńskiej.

***

Tak dobrze jeszcze nie było. NIGDY!

Choć najnowszy ranking poznamy w czerwcu, to już teraz wiemy, że Polska w nim będzie na bardzo wysokim miejscu. Naprawdę wysokim. Najwyższym w historii! CZYTAJ WIĘCEJ >>

Rosja zaostrzyła kary dla kibiców

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę zaostrzającą kary dla kibiców naruszających przepisy prawa podczas meczów piłkarskich. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Artur Boruc przerywa milczenie

- Najtrudniejszy był pierwszy dzień po tej decyzji. Siedziałem w domu, czytałem komentarze i szlochałem - mówi Artur Boruc, który kilka tygodni temu podjął decyzję o rezygnacji z gry w kadrze. CZYTAJ WIĘCEJ >>