Rumunia - Polska. Bójki z udziałem polskich kibiców w Bukareszcie [WIDEO]

Przed piątkowym meczem Rumunii z Polską na ulicach Bukaresztu doszło do starć z udziałem polskich fanów. Jak informują lokalne media, w bójkach uczestniczyli m.in. pseudokibice Legii Warszawa i Wisły Kraków.
Do zdarzenia doszło około godz. 16 w okolicach Starego Miasta. Grupka polskich fanów, która przesiadywała w ogródku jednej z restauracji, zaatakowała kibiców siedzących obok. Rumuńska "Gazeta Sporturilor" twierdzi, że starcia miały miejsce pomiędzy sympatykami Legii i Wisły, jednak według relacji pracownicy restauracji w bójce brali udział Polacy i Rosjanie.

- Część kibiców przesiadywała w lokalu, a część w ogródku na zewnątrz. W pewnym momencie grupa z ogródka weszła do środka i zaczęła rzucać krzesłami, stołami, butelkami. Jedni byli Polakami, a drudzy, jak mi się zdaje, Rosjanami - powiedziała "Gazecie" pracownica restauracji.

Siły porządkowe szybko rozdzieliły obie strony sporu i zatrzymały w związku z bójkami sześć osób. Choć całe zamieszanie trwało nie dłużej niż pięć minut, część lokalu, w której spotkali się pseudokibice, została zniszczona - połamano krzesła i stoły."Gazeta" podkreśla przy tym, że w innych częściach miasta panuje spokój. Polscy kibice piją alkohol, śpiewają, a nawet zapraszają lokalnych policjantów do wspólnych pamiątkowych zdjęć.

Początek meczu eliminacji mistrzostw świata Rumunia - Polska o godz. 20.45. Relacja na żywo w serwisie Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.Polscy sportowcy obchodzą Święto Niepodległości. Cieszą się wszyscy, nawet Borussia Dortmund [GALERIA]