El. M¦ 2018. Rumunia - Polska. Nawałka: "Wrócili¶my na odpowiednie tory"

- Zawodnicy prezentuj± się ¶wietnie pod względem mentalnym, co jest dla mnie bardzo ważne przed meczem z takim rywalem i po ostatnich zawirowaniach. Na treningach było widać koncentrację i jestem spokojny, że zawodnicy rozegraj± jeden z najlepszych meczów - powiedział Adam Nawałka przed meczem eliminacji M¦ 2018 z Rumuni±. Pocz±tek spotkania godz. 20.45, relacja na żywo w Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.
Adam Nawałka bardzo chwalił drużynę rywali, komplementuj±c selekcjonera Christopha Dauma. - Rumuni maj± bardzo dobrego trenera, który pracuje bardzo intensywnie. W meczach jest widoczna duża poprawa i spodziewamy się trudnego meczu. Walczymy o trzy punkty, do ostatniego gwizdka tak będziemy grali. Ten mecz będzie bardzo atrakcyjny również dla kibiców. Spodziewamy się, że Rumuni będ± mieli swój pomysł na mecz. Rumunia jest na fali, gra coraz lepiej, ale to my zdobędziemy trzy punkty - zapewniał selekcjoner biało-czerwonych.

- Nie chcemy się porównywać z Rumunami, na których pozycjach mamy lepszych piłkarzy. Boisko zweryfikuje ten potencjał zawodników, ale to jako¶ć gry całej drużyny decyduje o sukcesie - dodał Nawałka.

Zapytany o to, co będzie najważniejsze w pi±tkowym spotkaniu w Bukareszcie odpowiedział: - Wiele czynników wpływa na to, że mecz jest rozgrywany tak, jakby¶my sobie tego życzyli. Nie można wskazać jednego elementu: waleczno¶ci, realizacji założeń taktycznych, czy chłodnej głowy. Pod każdym z nich trzeba wspi±ć się na wyżyny. Dysponujemy zawodnikami bardzo kreatywnymi, którzy potrafi± reagować na wydarzenia na boisku i bardzo na ich jako¶ć liczymy - zaznaczył.Kto jest młodszy? Niektóre odpowiedzi mog± zaskoczyć! [QUIZ]