El. MŚ 2018. Polska - Armenia. Robert Lewandowski: Musimy grać na sto procent, a nie na 90 czy 95

Bez walki i zaangażowania nie da się wygrać spotkania. Nie mamy takich umiejętności, by grać spokojnie - powiedział po meczu z Armenią (2:1) w rozmowie z "Polsatem Sport" Robert Lewandowski.

Reprezentacja Polski szczęśliwie pokonała Armenię (2:1) w meczu eliminacji do mistrzostw świata w Rosji. Zwycięskiego gola w 95. minucie zdobył Robert Lewandowski.

Kapitan Polaków po meczu nie ukrywał rozczarowania grą zespołu. - Męczyliśmy się. Nie możemy grać u siebie i walczyć o zwycięstwo do ostatniej minuty - mówił Lewandowski.

- Zwłaszcza, że mogło być różnie, bo rywale stworzyli kilka groźnych sytuacji. Bez walki i zaangażowania nie da się wygrać spotkania. Nie mamy takich umiejętności, by grać spokojnie. Jestem zły, że straciliśmy tyle sił - dodał.

- Zawsze musimy grać na sto procent, a nie na 90 czy 95. Powinniśmy zdobyć dwie, trzy bramki i grać spokojnie. Powinniśmy rozstrzygnąć mecz wcześniej - przyznał kapitan reprezentacji.

Podopieczni Adama Nawałki dzięki zwycięstwu awansowali na drugie miejsce. Prowadzi Czarnogóra, która również ma 7 punktów, ale jednocześnie może pochwalić się znacznie lepszym bilansem bramkowym (7-1 do 7-5). Obie drużyny zagrają ze sobą 26 marca (w Podgoricy) oraz 8 października w Warszawie w ostatniej kolejce. W tej chwili dla Polaków najważniejsze będą właśnie te spotkania oraz dwa starcia z Rumunią.

????? Teodorczyk zastąpił Milika, ale chyba nie tak jak marzyliśmy [Memy po Polska - Armenia]

źródło: Okazje.info