El. MŚ 2018. Sensacyjny Luksemburg, Portugalia znów rozgromiła, a Benteke strzelił najszybszą bramkę w historii

Nie było niespodzianki w meczu Wysp Owczych z Portugalią. Mistrzowie Europy rozgromili niepokonanych w tych eliminacjach rywali aż 6:0. Do wielkiej niespodzianki doszło w spotkaniu Białorusi z Luksemburgiem, gdzie skazani na porażkę goście uratowali remis w niezwykłych okolicznościach. W pojedynku Belgii z Gibraltarem najszybszego gola w historii eliminacji do mistrzostw świata strzelił Christian Benteke.
Wielka niespodzianka w grupie A

Sensacyjnym wynikiem zakończył się mecz Białorusi z Luksemburgiem. Skazywani na porażkę goście zremisowali 1:1. Luksemburg od 44. minuty grał w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartką ukarany został Carlson. Co więcej, wyrównał 5 minut przed regulaminowym końcem gry oddając pierwszy celny strzał w tym spotkaniu.

Liderem grupy A jest Szwecja, która spokojnie poradziła sobie z Bułgarią 3:0. Identyczną liczbę punktów i taki sam bilans bramkowy, co Szwedzi, mają Francuzi. Gospodarze tegorocznych mistrzostw Europy pokonali na wyjeździe Holandię 1:0. Zwycięskiego gola strzelił Paul Pogba.

Portugalia gromi, piłkarze z Ekstraklasy bohaterami Węgrów

Drużyna z Wysp Owczych, która w tych eliminacjach do tej pory spisywała się nadzwyczaj dobrze, po cichu liczyła na sprawienie niespodzianki w meczu u siebie z mistrzami Europy. Portugalczycy podeszli do tego spotkania w pełni skoncentrowani i już w 12. minucie objęli prowadzenie, dzięki bramce Adriena Silvy. Pomocnik Sportingu w pierwszej połowie trafił jeszcze dwa razy. W drugiej odsłonie gole dorzucili: Ronaldo, Moutinho i Cancelo.

Portugalia rozgromiła Wyspy Owcze 6:0, ale zajmuje drugie miejsce w grupie. Liderem jest Szwajcaria, która wygrała wszystkie trzy mecze. Tym razem okazała się lepsza od Andory wygrywając 2:1.

Pierwsze zwycięstwo w eliminacjach odnieśli Węgrzy. Po bramkach Gyurcso i Szalaia pokonali Łotwę 2:0. Jednymi z bohaterów tego meczu byli zawodnicy grający w Ekstraklasie. Przy golu Gyurcso, grającego w Pogoni Szczecin, asystował napastnik Legii Warszawa, Nemanja Nikolić.

Najszybszy gol w historii eliminacji

Christian Benteke strzelił gola dla Belgii już po upływie 8,1 sekundy wyjazdowego meczu z Gibraltarem w eliminacjach mistrzostw świata 2018. To najszybsza bramka w historii rozgrywek międzypaństwowych - potwierdziła UEFA. Belgia rozgromiła Gibraltar 6:0, a Benteke zdobył trzy bramki.

Belgia prowadzi w grupie H tuż przed Grecją. Grecy również mogą pochwalić się kompletem zwycięstw. W poniedziałek pewnie pokonali Estonię 2:0.

Bez punktów, obok Gibraltaru, pozostaje wciąż Cypr, który tym razem nie poradził sobie z Bośnią i Hercegowiną (0:2). Oba gole zdobył klubowy kolega Wojciecha Szczęsnego, Edin Dżeko.

Wybrano najpiękniejszą fankę Euro 2016 [DUŻE ZDJĘCIA]

Zdjęcie Koszulka meczowa LIVERPOOL Away Warrior WSTM404 Zdjęcie Spalding Koszulka meczowa ATTACK Zdjęcie Spalding Koszulka meczowa Logo 2.0
Koszulka meczowa LIVERPOOL ... Spalding Koszulka meczowa A... Spalding Koszulka meczowa L...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info