Piłkarze Ghany nie otrzymali premii za mundial. Bank oferuje im lokaty

Piłkarze reprezentacji Ghany, która w dobrym stylu awansowała aż do ćwierćfinału mistrzostw świata nie dostali obiecanych premii przez... spory proceduralne, które sprokurował Bank Ghany - instytucja, która przed mistrzostwami świata została odpowiedzialna za rozliczenie systemu premiowania piłkarzy - podaje serwis BBC.
Centralny bank Ghany odmawia piłkarzom wypłacenia należnych im premii, zamiast gotówki w kwocie 63 tysięcy dolarów, oferuje indywidualne konta prowadzone na zasadzie lokaty.

Piłkarze reprezentacji Ghany, którzy reprezentowali swój kraj na mundialu, nie godzą się jednak na takie rozwiązania - żądają natychmiastowego wypłacenia należnych im pieniędzy.

- Warunki usług, jakie bank świadczy swoim klientom są regulowane przez odpowiednie wytyczne, które są przeciwko wykonywaniu operacji jednorazowego wypłacenia indywidualnym klientom więcej niż 10 tysięcy dolarów w transakcjach międzynarodowych między tylko dwoma podmiotami - czytamy w oficjalnym komunikacie Banku Ghany.

Bank poinformował jednak Ministerstwo Sportu, że utworzy każdemu z piłkarzy indywidualne konto i wpłaci tam pieniądze w obcej walucie.

- Jest to działanie, które ma na uwadze bezpieczeństwo klientów - uważają szefowie banku.

Bank Ghany zgłosił się już do ministerstwa z prośbą wysłania listy nazwisk piłkarzy oraz zestawienia należności.

Więcej o piłce nożnej w specjalnym serwisie Sport.pl »