Piłka nożna. Raport FIFA: Reprezentacja Hiszpanii kandydatem na drużynę stulecia

Według raportów FIFA, sporządzonych po mistrzostwach świata w RPA, reprezentacja Hiszpanii, która na mundialu sięgnęła po tytuł, jest najlepszą piłkarską drużyną stulecia.
Po zdobyciu mistrzostwa Europy, ekipa Hiszpanii sięgnęła po tytuł mistrza świata w równie efektownym stylu. Oficjalne analizy mistrzostw autorstwa FIFA, wskazują, że drużyna, która jest obecnie niekwestionowanym hegemonem światowego futbolu, może być najlepszym zespołem na przestrzeni ostatnich 100 lat!

Jean-Paul Brigger, dyrektor 16-osobowej grupy, która sporządzała raport nie ma wątpliwości co do tego, że la Furia Roja to zespół unikatowy: - Hiszpanie zdobyli mistrzostwo Europy w 2008 roku, a teraz są także mistrzami świata - to nieprawdopodobne osiągnięcie. Ich drużyna narodziła się i dorastała razem, praktycznie bez większych zmian. Poza tym grają fantastyczny, wysoce atrakcyjny futbol.

- Mimo wysokie zaawansowania technicznego, Hiszpania to drużyna która gra twardo i bezkompromisowo. Xavi, Iniesta i Xabi Alonso oprócz tego, że wyróżniają się przepięknymi zagraniami, wykonują też tytaniczną pracę w środku pola. To drużyna kompletna, pewny kandydat do tytułu "piłkarskiej drużyny stulecia". - zakończył Brigger

"Brakuje napastników..." - Mourinho narzeka w Realu »