Sport.pl

MŚ 2010. FIFA ogłosiła kandydatury na najlepszego młodego gracza mundialu

Nagroda dla najlepszego młodego gracza mundialu przyznawana jest zawodnikowi, który szczególnie zachwycił swoją grą i nie ma więcej niż 21 lat. W tym roku trofeum przypadnie komuś z trójki: Thomas Mueller (Niemcy), Giovanni dos Santos (Meksyk), Andre Ayew (Ghana)
Cztery lata najlepszym młodym graczem mundialu uznano Lukasa Podolskiego. W tym roku również Niemiec ma szanse zgarnąć trofeum - nominowany został bowiem Thomas Mueller. Oprócz niego zaszczytu dostąpił też Giovanni dos Santos z Meksyku oraz Andre Ayew z Ghany. Wybrany zostanie ten piłkarz, który według jurorów dysponuje najlepszymi umiejętnościami technicznymi, pokazuje młodzieńczą fantazję, ale jednocześnie potrafi trzymać się założeń taktycznych.

Kandydaci:

Thomas Mueller (ur. 13 września 1989) - wschodząca gwiazda niemieckiej piłki, młody napastnik Bayernu Monachium, przebojem wdarł się do kadry. Na mundialu w RPA zdobył już cztery bramki i zaliczył trzy asysty, a jego drużyna zagra w sobotę o brązowy medal mistrzostw świata. Statystyki, ciekawostki na temat Muellera znajdziesz tutaj.

Giovanni dos Santos (ur. 11 maja 1989) - piłkarz Tottenhamu Hotsupr nie dotarł z drużyną tak daleko jak Mueller, nie zdobył też żadnego gola, ale był siłą napędową Meksyku, który w 1/8 finału mistrzostw napędził stracha faworyzowanej Argentynie. Statystyki, ciekawostki na temat Dos Santosa znajdziesz tutaj.

Andre Ayew (ur. 17 grudnia 1989) - Ghana to rewelacja mistrzostw w RPA. W ćwierćfinale stoczyła piękny bój z Urugwajem i tylko szczęścia zabrakło jej, by awansować do najlepszej czwórki turnieju. Młody piłkarz Marseille zagrał w każdym z czterech meczów w pełnym wymiarze czasowym, a w ćwierćfinale popisał się nawet asystą. Statystyki, ciekawostki na temat Ayewa znajdziesz tutaj.Więcej o: