M¦ 2010. Muller daje Niemcom prowadzenie!

Trzech minut potrzebowali Niemcy, by strzelić pierwsz± bramkę w ćwierćfinałowym meczu mistrzostw ¶wiata w RPA z Argentyn±. Gola zdobyła wschodz±ca gwiazda niemieckiej kadry - Thomas Muller.

W trzeciej minucie meczu Klose był faulowany na lewym skrzydle. Schweinsteiger podszedł do piłki i wrzucił ją w pole karne. Zza obrońców wybiegł Muller i uderzył głową na bramkę. Piłka odbiła się jeszcze od nogi wyczekującego na nią Romero i wpadła do bramki.

Dla Mullera to już czwarty gol na tym mundialu - zrównał się więc w klasyfikacji najlepszych strzelców z Higuainem, Vittkiem, Villą i Sneijderem.

Napastnik Bayernu Monachium już raz błysnął na tym turnieju. W meczu z Anglią , który Niemcy wygrali 4:1, Muller zdobył trzecią i czwartą bramkę, czym przypieczętował zwycięstwo niemieckiej kadry.