MŚ 2010. Klose dogonił Pelego

W 20. minucie meczu Niemcy - Anglia w 1/8 finału MŚ w RPA, zakończonego wynikiem 4:1, Miroslav Klose zdobył bramkę, która była jego dwunastą w historii występów na mundialu. Tym samym Niemiec z polskimi korzeniami dogonił w klasyfikacji wszechczasów słynnego Brazylijczyka Pele.
Dla Klose to druga bramka na mundialu w RPA. Wcześniej trafił w wygranym 4:0 grupowym meczu z Australią. W 1/8 finału z Anglią napastnik Bayernu Monachium zdobył gola w 20. minucie.

Neuer wykopał piłkę, która przeleciała prawie całe boisko i trafiła do Klose, wbiegającego w pole karne. Niemiec wygrał walkę ciałem z Upsonem, który ciągnął go i próbował powalić na wszelkie sobie znane sposoby. Z pewnością byłby rzut karny, ale Klose przewracając się zdołał jeszcze kopnąć piłkę obok Jamesa.

Łącznie, w trzech mundialach, Klose trafił do siatki rywali już 12 razy. Pięć razy w 2002 roku, pięć w 2006 i dwa razy w RPA.

Tym samym zrównał się w klasyfikacji najlepszych strzelców mundialu wszechczasów ze słynnym Brazylijczykiem Pele.

W klasyfikacji prowadzi Ronaldo (Brazylia) - 15 goli, przed Gerdem Mullerem (Niemcy) - 14 goli, trzeci jest Just Fontaine (Francja) - 13 trafień. Pele i Klose są ex aequo na czwartym miejscu.