MŚ 2010. Będą hity i niespodzianka w półfinale

Urugwaj, Korea Południowa, USA, Ghana - jedna z tych reprezentacji zagra w półfinale mundialu w RPA. Przed turniejem mało kto dawał którejś z tych drużyn szanse na miejsce w czwórce
Bramę do półfinałów otworzyli średniakom faworyci. Anglicy przegrali z Amerykanami pierwsze miejsce w grupie C, a Francuzi zajęli ostatnie miejsce w grupie A, którą wygrał Urugwaj.

Tym sposobem w półfinale zagra drużyna, która nie musiała pokonać ani jednego zespołu z pierwszej dziesiątki rankingu FIFA. Urugwaj tylko zremisował z Francją (9. miejsce w rankingu), USA z Anglią (8), Korea Południowa przegrała z Argentyną (7), a Ghana z Niemcami (6)

W półfinale najlepszego ze średniaków czeka już duże wyzwanie, bo najprawdopodobniej spotka się z Brazylią lub Holandią.

Oczywiście, jeśli wcześniej te dwa zespoły przebraną przez 1/8 finału. Ostatni raz na mistrzostwach świata obie reprezentacje spotkały się w półfinale mundialu we Francji. Po świetnym meczu "Canarinhos wygrali" po rzutach karnych 4:2. To jeden z wielu prawdopodobnych hitów w RPA

W drugiej połowie drabinki jesteśmy na nie skazani, oczywiście, jeśli założymy, że faworyci nie zawiodą. Już w ćwierćfinale może dojść do spotkania Anglii z Argentyną. Dla kibiców z Wysp Brytyjskich to drugi, po starciu z Niemcami mundialowy klasyk. W RPA pewnie będzie jeszcze gorętszy niż wcześniej, zespół z Ameryki Południowej prowadzi Diego Maradona, który w ćwierćfinale MŚ 1986 strzelił Anglikom gola ręką, a potem dołożył drugiego, po kilkudziesięciometrowym rajdzie. Obie bramki trafiły do historii futbolu, Anglicy obwołanego "ręką Boga" zagrania przy pierwszym golu, do dziś Maradonie nie wybaczyli.

Z Argentyną (jeśli ta upora się z niedocenianym Meksykiem) zagrać mogą też Niemcy, jeśli wyeliminują w niedziele Anglików. Lepsza z tych drużyn w półfinale może się spotkać z Hiszpanią lub Portugalią.

Ci ostatni mają bodaj najtrudniejszą drogę do triumfu w RPA. W grupie musieli uporać się z Brazylią i Wybrzeżem Kości Słoniowej, a w 1/8 czeka na nich Hiszpania. Teoretycznie na łatwiejszego rywala piłkarze Carlosa Queioza trafiają w ćwierćfinale (Japonia lub Paragwaj), ale w półfinale znów czeka ich zadanie najtrudniejsze z możliwych czyli spotkanie z Argentyną, Anglią lub Niemcami. Chyba, że wcześniej faworytów nadziei na MŚ pozbawi Meksyk.

Na afrykańskim mundialu rządzą kraje z Ameryki... »