RPA 2010. Anglia i Niemcy poza mundialem? W środę odpowiedź

Niezwykle ciekawie zapowiadają się środowe mecze mistrzostw świata w RPA. W grupach C i D rozstrzygnie się, kto awansuje do fazy pucharowej. Szansę na promocję do 1/8 finału mają jeszcze wszystkie zespoły.
13. dzień mundialu z czuba i na żywo »

Od 16:00 zmagania rozpoczną zespoły USA, Algierii, Słowenii i Anglii. Faworyt grupy C - Anglia - jak do tej pory zawodzi i przed ostatnią kolejką jest dopiero na trzecim miejscu. Podopieczni Fabio Capello muszą wygrać z prowadzącą w grupie Słowenią, żeby zapewnić sobie awans.

Słowenia - Anglia. Capello uleczy angielskie głowy? »

W drugim meczu, USA zmierzy się z Algierią. Oba zespoły mają jeszcze szansę na wyjście z grupy, ale Algierczycy poza wygraną, muszą liczyć na korzystny rezultat w spotkaniu Słowenii z Anglią.

USA - Algieria. Arabski świat modli się o wygraną Algierii »

W wieczornych meczach o awans walczyć będą zespoły z grupy D, a wśród nich m.in. Niemcy. Piłkarze Joachima Loewa znakomicie wystartowali w mundialu, pokonując Australię 4:0, ale po porażce z zespołem Serbii, wciąż nie są pewni fazy pucharowej. O 20:30 zmierzą się z Ghaną, która jest niespodziewanym liderem grupy.

Ghana - Niemcy. Loew pewny awansu »

W drugim spotkaniu grupy D, Australia zmierzy się z Serbią. Piłkarze Radomira Anticia po pokonaniu Niemców znacznie zwiększyli swoje szanse na awans do 1/8 finału. Z powodu wysokiej porażki w pierwszym meczu mistrzostw, rywal Serbów o wyjściu z grupy mogą myśleć już tylko w kategorii marzeń.

Australia - Serbia. Serbowie podbudowani po zwycięstwie z Niemcami »