MŚ 2010. Zdesperowani Anglicy zmieniają stroje

Anglicy przed meczem ostatniej szansy bardzo potrzebują szczęścia. Do tej pory na mundialu występowali ubrani na biało. Dwa remisy, z Algierią i USA sprawiły, że podopieczni Fabio Capello zajmują trzecie miejsce w grupie - nie premiowane awansem. Dlatego też postanowili zmienić kolor strojów, w których w środę wybiegną na boisko przeciwko Słowenii. W czerwonych koszulkach Anglicy do tej pory nie przegrali nigdy. Ostatni raz na mundialu grali w takim stroju 40 lat temu.
Anglia na MŚ 2010 - wszystko co ważne »

Czerwone koszulki, białe spodenki i czerwone getry to strój Anglików podczas spotkań wyjazdowych. Zdarza im się również grać w granatowych spodenkach. Na mecz ze Słowenią wyjdą właśnie w czerwonych koszulkach.

Identyczny strój założyli dwukrotnie w 1962 roku, kiedy pokonali Peru w meczu towarzyskim. W tym samym roku zremisowali z Bułgarią na mistrzostwach świata w Chile. Bobby Moore debiutował w takim stroju w 1963 roku, kiedy to Anglia pokonała Czechosłowację w Bratysławie.

Po raz w ostatni na mundialu taki strój założyli 1970 roku. Wygrali wtedy mecz towarzyski z Belgią 3:1. W środę, po 40 latach przerwy, Anglicy znów założą swój 'niepokonany' strój.

Wrażenia naszych specjalnych wysłanników do RPA - znajdziesz na blogach Rafała Steca i Michała Pola

Capello krytykuje Terry przeprasza  »