M¦ 2010. Kaka wyrzucony z boiska. Nie zagra z Portugali±

Pomocnik Brazylii Kaka w wygranym 3:1 spotkaniu z Wybrzeżem Ko¶ci Słoniowej musiał opu¶cić boisko - dostał dwie żółte, a więc czerwon± kartkę. Obie za niesportowe zachowanie. Trener Dunga nie będzie mógł skorzystać z Brazylijczyka w meczu z Portugali±.

Jest 88 minuta meczu, Brazylia prowadzi 3:1. Keita wpada na Kakę. Pomocnik Brazylii zasłania się ręką chroniąc przed zderzeniem, co zawodnik WKS interpretuje jako cios. Przewraca się na murawę i zasłania twarz.

Reakcja jego kolegów była natychmiastowa. Zaczęły się przepychanki z udziałem niemal wszystkich piłkarzy. Kaka spokojnie oddalił się, tłumacząc przy okazji Drogbie, że nic nie zrobił.

Brazylia - WKS 3:1. Bramki z meczu

Arbiter spotkania stracił kontrolę nad wydarzeniami na murawie. Zapanował chaos. Najwyraźniej zasugerował się zamieszaniem i po kilku minutach bezskutecznych prób uspokojenia atmosfery zawołał Kakę. Pokazał Brazylijczykowi drugą żółtą kartkę. Pierwsza była za popchnięcie innego rywala, dosłownie trzy minuty wcześniej!

"Czerwień" wyklucza Kakę z meczu z Portugalią, kończącego zmagania w grupie G. Jednak FIFA może przeanalizować sytuację i cofnąć zawieszenie piłkarza - z takiej możliwości na pewno skorzysta Dunga. Mecz skończył się wynikiem 3:1 dla Brazylii, która zapewniła sobie awans do fazy pucharowej.