M¦ 2010. Grupa B: Argentyna liderem, awans prawie pewny

Po drugiej kolejce spotkań w grupie B mistrzostw ¶wiata w RPA liderem jest Argentyna, która w pięknym stylu pokonała Koreę Południow± 4:1. Drugie miejsce zajmuj± Koreańczycy. Za nimi Grecja i Nigeria.
Druga kolejka spotkań w grupie B nie rozstrzygnęła, kto zagra w fazie pucharowej mistrzostw ¶wiata w RPA. Szanse wci±ż maj± wszystkie drużyny, ale Argentyna jest już prawie pewna awansu.

Podopieczni Diego Maradony zagrali wreszcie tak, jak oczekiwali kibice, dziennikarze i eksperci i dzięki trzem bramkom Higuaina oraz jednej samobójczej pokonała Koreę Południow± 4:1. Drugie zwycięstwo stawia Argentyńczyków w komfortowej sytuacji. Przy odrobinie szczę¶cia mog± nawet przegrać ostatni mecz z Grecj±, a i tak przebij± się do rundy pucharowej.

W drugim meczu Grecja pokonała Nigerię 2:1, mimo że od 16. minuty przegrywała 0:1 - gola dla "Super Orłów" zdobył Kalu Uche, były gracz Wisły Kraków.

PóĽniej jednak czerwon± kartkę za kopnięcie rywala bez piłki ujrzał Sani Kaita, a Grecy graj±c w przewadze zdołali dwukrotnie pokonać bramkarza Nigerii.

Porażka nie wyklucza jeszcze Nigeryjczyków z walki o drugie miejsce - wszystkie drużyny maj± jeszcze szanse na awans do rundy pucharowej. Rozstrzygnięcia padn± w trzeciej kolejce spotkań - 22 czerwca o godzinie 20:30, w której Argentyna zagra z Grecj±, a Korea Południowa z Nigeri±.

Tabela grupy B:

LP.DrużynaMZRPBramkiPkt
1.Argentyna22005-16
2.Korea Południowa21013-43
3.Grecja21012-33
4.Nigeria20021-30

Zobacz terminarz M¦ w RPA