MŚ 2010. Trenerzy po meczu WKS - Portugalia: W obronie zagraliśmy świetnie

- Jestem moimi obrońcami zachwycony. Spośród trzech meczów, które ostatnio zagraliśmy ten w ich wykonaniu był najlepszy - powiedział po remisie 0:0 z Portugalią trener Wybrzeża Kości Słoniowej Sven Goran Eriksson.

Poprowadź swoją drużynę w RPA i Wygraj Mundial! ?

- To był niezły mecz. Żadna z drużyn nie chciała przegrać. Portugalia miała dobrą okazję gdy Ronaldo trafił w słupek, my też mieliśmy kilka do zdobycia gola - powiedział po meczu w południowoafrykańskiej telewizji trener Wybrzeża Kości Słoniowej Sven Goran Eriksson.

Szwed był zadowolony przede wszystkim z gry w obronie. - Jestem moimi obrońcami zachwycony. Spośród trzech meczów, które ostatnio zagraliśmy ten w ich wykonaniu był najlepszy - powiedział.

Co ciekawe również Carlos Queiroz był zadowolony, że jego drużyna spętała nogi rywalom. - Grając przeciw tak szybkim piłkarzom jak nasi rywale, nie wolno pozwalać zbyt wielu piłkarzom biegać do ataku, byśmy nie zostali skontrowani. Zagraliśmy bardzo inteligentnie - powiedział.

Z oceną meczu swojego trenera zgodził się Didier Drogba. Napastnik Chelsea na boisku pojawił się w 66. minucie. - Powinniśmy wygrać ten mecz. Mieliśmy więcej okazji do zdobycia gola. Byliśmy świetnie zorganizowani przez pełne 90 minut. Zdobyliśmy punkt, lepsze byłyby trzy, ale graliśmy dobrze - powiedział po meczu. - Obie drużyny zagrały jakby nie chciały podjąć dużego ryzyka i przegrać. Jeśli zaczniesz szaleńczo atakować Portugalczyków, to zginiesz - dodał.

Z meczu nie był zadowolony portugalski pomocnik Deco. - Oczywiście jestem rozczarowany. Potrzebowaliśmy zwycięstwa i mieliśmy okazję wygrać. To był nasz pierwszy mecz i byliśmy zdenerwowani. Następnym razem musimy się skupić - powiedział.

Wrażenia naszych specjalnych wysłanników do RPA - znajdziesz na blogach Rafała Steca ? i Michała Pola ?