MŚ 2010. Ghana - Niemcy czyli brat przeciw bratu

23 czerwca Ghana zagra z Niemcami w Johannesburgu, a naprzeciw siebie staną być może Kevin-Prince Boateng i Jerome Boateng. Urodzili się w Berlinie, z matki Niemki, ojca Ghańczyka. Kevin-Prince jest ofensywnym pomocnikiem, Jerome obrońcą. Obaj występowali w juniorskich reprezentacjach Niemiec, ale do seniorów dostał się tylko Jerome. Kevin-Prince kilka miesięcy temu zdecydował się na Ghanę.
Poprowadź swoją drużynę w RPA i Wygraj Mundial! »

Cztery lata temu holenderski selekcjoner Marco van Basten chciał zabrać do Niemiec urodzonego w Wybrzeżu Kości Słoniowej Salomona Kalou. Jego brat Bonaventure pojechał na mundial z kadrą WKS, oba zespoły grały w Niemczech w jednej grupie. Do pierwszego w historii MŚ braterskiego pojedynku nie doszło, bo Salomon Kalou nie zdał egzaminu i nie dostał holenderskiego obywatelstwa.

Poza MŚ też do niego nie doszło. Blisko było w lutym 2008 r., gdy reprezentacja Francji ze Steve'em Mandandą spotkała się z Demokratyczną Republiką Konga, dla której gra Parfait Mandanda. Steve został jednak zmieniony w przerwie, a Parfait wszedł dopiero w drugiej połowie. Steve reprezentuje Francję, choć urodził się w Kinszasie, a Parfait Demokratyczną Republikę Konga, choć przyszedł na świat we francuskim Nevers.

Małe szanse na spotkanie na boisku mają Eniola i Sone Aluko. Eniola urodziła się w Lagos, jest gwiazdą kobiecej reprezentacji Anglii. Jej dwa lata młodszy brat urodził się w Londynie, ale wybrał grę dla Nigerii.

Wrażenia naszych specjalnych wysłanników do RPA - znajdziesz na blogach Rafała Steca » i Michała Pola »