MŚ 2010. Capello: Nie boję się o powrót Rooneya

Trener reprezentacji Anglii Fabio Capello powiedział, że nie obawia się skutków kontuzji Wayna Rooneya. Byleby wrócił w pełni formy do reprezentacji - powiedział Włoch. Anglik skręcił kostkę podczas ćwierćfinałowego meczu Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium.
RPA. Szpitale Publiczne w złym stanie »

Anglik wrócił do gry wcześniej niż planowano. Na własną odpowiedzialność zagrał już tydzień po urazie w rewanżowym meczu z Bayernem na Old Trafford. Kontuzja nie jest jednak jeszcze do końca wyleczona.

- Bardzo dobrze rozumiem Fergusona i wiem jak ważny jest Rooney dla Manchesteru. Głównie z psychologicznego punktu widzenia. Nie sądzę, żeby to było duże ryzyko. Po tym jak czuł się na boisku myślę, że to nie była poważna kontuzja - - powiedział trener Anglików La Gazzetta dello Sport.

Rooney ma być gotowy do gry na ostatnie kolejki Premier League i przede wszystkim na przedmundialowe mecze kontrolne reprezentacji z Meksykiem i Japonią. Anglicy obawiają się o swoich piłkarzy. Jak pokazała historia, kluczowi gracze zwykle byli eliminowani gry tuż przed mistrzostwami.

Tuż przed mistrzostwami świata w 2002 roku David Beckham złamał nogę. Podobna kontuzję przed mundialem w Niemczech zaliczył Rooney, ale rehabilitacja umożliwiła mu szybki powrót do reprezentacji.

Na tym etapie sezonu nie może zdarzyć się nic. Choć wiem, że nie zależy to od tego czy będę za to trzymał kciuki. Wszystko czego chce, to żeby wszyscy kontuzjowani byli gotowi na mistrzostwa. - dodał Capello.

Włoch jest przekonany, że Anglia będzie jednym z czołowych zespołów w RPA.

- Możemy wygrać z każdym z pozostałych finalistów i zajść daleko w turnieju. - dodał.

Umowa Capello z angielską federacją skończy się po Euro 2012 w Polsce i Ukrainie. Włoch przyznał, że nie ma jeszcze planów na dalszą karierę trenerską. Na pewno będę otwarty na propozycję - zakończył Capello.

MŚ 2010. Kameruńczycy jadą w Alpy czytaj tutaj »