MŚ 2010. Hiddink zainteresowany poprowadzeniem WKS

Guus Hiddink chciałby poprowadzić reprezentację Wybrzeża Kości Słoniowej podczas zbliżających się mistrzostw świata w RPA. To czy będzie mógł poprowadzić Didiera Drogbę i spółkę podczas mundialu, zależy jednak od zgody rosyjskiej federacji. Holender jest z nią związany umową do 30 czerwca.
Ofertę poprowadzenia "Słoni" odrzucił ostatnio Belg Erik Gerets, więc władze krajowej federacji są zmuszone do dalszego poszukiwania następcy Vahida Halilhodzicia. Głównym kandydatem jest właśnie Hiddink.

Zdaniem holenderskiej gazety "Voetbal International" ten utytułowany szkoleniowiec jest zainteresowany poprowadzeniem afrykańskiej reprezentacji podczas mistrzostw świata. Problemem może być jego kontrakt z kadrą Rosji. Tamtejsza federacja musiałaby wyrazić zgodę na jego odejście przed zakończeniem trwania umowy.

Hiddink ma rozmawiać na ten temat z władzami federacji, przed meczem towarzyskim z Węgrami, który jest zaplanowany na 3 marca. Jeśli tylko kontrakt ze "Sborną" zostałby rozwiązany, to trener natychmiast ma podpisać nową umowę z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Miałaby ona obowiązywać tylko podczas mundialu.

Niezależnie od tego, czy to się stanie, czy nie, od 1 sierpnia Hiddinka będzie już obowiązywać nowa umowa z reprezentacją Turcji. Została ona podpisana na dwa lata.