MŚ 2010. Nikt nie chce być kapitanem Anglii po Terrym

Frank Lampard, Steven Gerrard oraz Wayne Rooney - wszyscy ci piłkarze zadeklarowali, że nie będą chcieli przejąć opaski kapitana reprezentacji Anglii po Johnie Terrrym. Piłkarz Chelsea może ją stracić pod koniec tygodnia, gdy o jego losie zadecyduje szkoleniowiec kadry Fabio Capello.
Terry może stracić opaskę kapitańską na skutek skandalu, jaki ujawniły angielskie brukowce. "News of the World" wytropił romans 30-letniego Anglika z Vanessą Perroncel, matką syna Wayne'a Bridge'a. Perroncel miała zajść w ciążę z Terrym i ją usunąć.

Bridge był jednym z najbliższych kumpli Terry'ego w Chelsea i reprezentacji. Choć rok temu przeszedł do Manchesteru City, utrzymywali kontakt. Perroncel zaprzyjaźniła się z żoną Terry'ego Toni Poole. Związek Bridge'a rozpadł się w grudniu. Małżeństwo Terry'ego wisi na włosku, podobnie jak jego kariera w kadrze.

Typowani na następców Terry'ego byli Lampard, Gerrard oraz Rooney. Wszyscy trzej przyznali w prywatnych rozmowach, że przejęcie opaski kapitańskiej byłoby dla nich "mało komfortowe" w sytuacji, gdyby Capello zdecydował pozbawić obrońcy Chelsea tej funkcji.

Włoch ma zapoznać się z wszystkimi szczegółami tej sprawy i pod koniec tygodnia chce spotkać się z Terrym. Wtedy też ma zapaść decyzja o jego dalszym losie.

Brukowce nakryły Terry'ego - Anglia żyje jego upadkiem »