Hiszpania pokonała Francję, a Włochy Holandię [PODSUMOWANIE SPARINGÓW]

Hiszpania pokonała Francję 2-0 w meczu towarzyskim rozegranym w Paryżu, co paradoksalnie... jest złą informacją dla reprezentacji Polski.

Gdyby Hiszpania nie wygrała, Polacy wyprzedziliby "La Roję" w rankingu FIFA i awansowali co najmniej o jedną pozycję (będą na 12. miejscu lub 11., jeśli Urugwaj nie wygra z Peru). Najciekawsze w tym meczu były sytuacje, gdy sędzia korzystał z wideoweryfikacji. W ten sposób nie uznał gola Antoine'a Griezmanna na 1-0 na początku drugiej połowy. Skorzystał z dobrodziejstwa technologii również przy golu na 2-0, którego uznał po tym jak zobaczył, że Gerard Deulofeu nie był na spalonym przy golu. Wcześniej na 1-0 z rzutu karnego trafił David Silva.

W innym towarzyskim hicie Holandia przegrała 1-2 z Włochami. Gospodarze prowadzili od 10. minuty po samobójczym trafieniu Alessio Romagnolego. Już w następnej akcji na 1-1 trafił Eder, a w 32. minucie zwycięskiego gola strzelił Leonardo Bonucci.

Niespodziewanej porażki doznali mistrzowie Europy. Portugalia prowadziła 2-0 ze Szwecją po trafieniu Cristiano Ronaldo oraz samobóju Andreasa Granqvista, ale dwa gole Viktora Claessona oraz samobój Joao Cancelo na kilka sekund przed zakończeniem meczu przesądziły o zwycięstwie "Trzech Koron".

Do największej niespodzianki doszło w Estonii, gdzie gospodarze pokonali Chorwację aż 3-0. Bramkę na 2-0 zdobył jeden z najlepszych piłkarzy polskiej ekstraklasy Konstantin Vassiljew (Jagiellonia Białystok).