Robert Lewandowski goni legendy. Jest już lepszy od Kazimierza Deyny!

Dwa gole strzelone Rumunom w eliminacjach Mistrzostw Świata sprawiły, że Robert Lewandowski jest już trzecim strzelcem w historii reprezentacji Polski! Przed napastnikiem Bayernu Monachium są już tylko Włodzimierz Lubański i Grzegorz Lato.
W piątek wieczorem w Bukareszcie drużyna Adama Nawałki pokonała Rumunię 3:0. Pierwszego gola dla naszej drużyny w 11. minucie strzelił Kamil Grosicki. W 82. i 91. minucie dwie bramki dołożył Lewandowski.

Dla napastnika Bayernu Monachium były to trafienia numer 41 i 42 w reprezentacji Polski. Sprawiło to, że Lewandowski w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii przeskoczył już Kazimierza Deynę (41 goli) i zajmuje w niej trzecie miejsce. 28-latka wyprzedzają już tylko Grzegorz Lato (45 goli) oraz Włodzimierz Lubański (48 goli). Pierwszy potrzebował do tego 100 meczów, drugi zaledwie 75. Lewandowski na swoim koncie ma obecnie 85 meczów w reprezentacji.

Po czterech spotkaniach eliminacji Mistrzostw Świata Polacy zajmują pierwsze miejsce w grupie E. Drużyna Nawałki o trzy punkty wyprzedza Czarnogórę i o cztery Danię. Było to ostatnie spotkanie naszej reprezentacji o punkty w tym roku. W poniedziałek Polacy zmierzą się towarzysko ze Słowenią we Wrocławiu. Początek meczu o godz. 20:45.