Gerard Pique kończy z reprezentacją Hiszpanii po MŚ 2018. Po "aferze" koszulkowej stracił cierpliwość

Niesprawiedliwa krytyka skłoniła Gerarda Pique do podjęcia decyzji o zakończeniu reprezentacyjnej po mistrzostwach świata w Rosji w 2018 roku - czytamy w oświadczeniu hiszpańskiej federacji. - Robiłem wszystko, co mogłem, bardzo się starałem, ale już nie mogę tego znieść - stwierdził piłkarz.
29-letni Pique od lat ma na pieńku z kibicami reprezentacji Hiszpanii. Nie raz był wygwizdywany. Wszystko przez to, że jako piłkarz Barcelony ostro krytykuje Real Madryt i publicznie podsyca napiętą atmosferę między kibicami obu drużyn, ale także przez jego wypowiedzi wspierające niepodległościowe dążenia Katalończyków.

Po meczu Hiszpanii z Albanią (było 2:0) Pique znów był na cenzurowanym. Wszystko przez obcięte rękawki w jego koszulce. Pique zazwyczaj gra w koszulkach z długim rękawem. Często pod koszulkę z krótkim rękawem zakłada taką z długim. Tym razem też miał krótki i długi rękaw, z tym że było widać, że rękawki zostały obcięte. Ktoś zasugerował, że piłkarz zrobił to specjalnie, żeby pozbyć się ze stroju hiszpańskiej flagi, która jest elementem reprezentacyjnej koszulki. W Internecie rozpętała się burza.

Po meczu Pique przyniósł dziennikarzom obcięte rękawki i udowodnił, że taka sytuacja nie miała miejsca. Na obciętych rękawach nie było żadnych elementów hiszpańskiej flagi. Piłkarza wsparła federacja, która oświadczyła, że w koszulkach z długim rękawem nie ma hiszpańskiej flagi na rękawie. - To element tylko stroju z krótkim rękawem, a nie koszulki z długim rękawkiem, w której Pique zagrał. Brak flagi można zobaczyć na koszulce z długim rękawem, w której zagrał Sergio Ramos - czytamy.

- Piłkarz skrócił rękawy, żeby grało mu się wygodniej. Tak robi wielu reprezentantów przy różnych okazjach - dodaje federacja.

Niesprawiedliwa krytyka skłoniła Gerarda Pique do podjęcia decyzji o zakończeniu reprezentacyjnej po mistrzostwach świata w Rosji w 2018 roku - pisze hiszpańska federacja.

- Robiłem wszystko, co mogłem, bardzo się starałem, ale już nie mogę tego znieść. Dziś te rękawy przelały czarę goryczy. Straciłem ochotę na przyjeżdżanie na kadrę i chociaż po mundialu w Rosji będę miał 31 lat, to rezygnuję z występów w reprezentacji Hiszpanii - napisał w oświadczeniu Pique.

To było rekordowe okienko transferowe. Najdrożsi piłkarze 2016


Zdjęcie ADIDAS Piłka Nożna Tango Rosario 5 656927 Zdjęcie Adidas Piłka nożna 11Glider Zdjęcie Adidas Niemcy piłka CGER19
ADIDAS Piłka Nożna Tango Ro... Adidas Piłka nożna 11Glider Adidas Niemcy piłka CGER19
Porównaj ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info