MŚ 2014. Zobacz, jak Dariusz Szpakowski komentuje finał mundialu [WIDEO]

Portal TVP Sport udostępnił nagranie wideo, na którym widać, jak Dariusz Szpakowski przeżywa niedzielny finał mistrzostw świata pomiędzy Niemcami a Argentyną. Jeden z najbardziej doświadczonych polskich dziennikarzy telewizyjnych komentował mecz wraz z Grzegorzem Mielcarskim.
Ruszyła nowa edycja Wygraj Ligę z pulą nagród 20 000 złotych »

Szpakowski, który komentuje mecze w Telewizji Polskiej od ponad dwudziestu lat, wzbudza wśród telewidzów skrajne reakcje. Niektórzy zarzucają mu stronniczość i nadmierne sprzyjanie np. reprezentacji Hiszpanii i FC Barcelona. Internauci często wytykają mu także pomyłki, jak np. mylenie Leo Messiego z Diego Maradoną w ćwierćfinałowym meczu z Belgią.

Jednak uczciwie trzeba przyznać, że 63-letni komentator potrafi stworzyć niezapomnianą atmosferę podczas meczów i ciężko obecnie znaleźć kogoś, kto w odległej przyszłości mógłby Szpakowskiego godnie w TVP zastąpić. Wielu młodych dziennikarzy telewizyjnych mogłoby mu pozazdrościć energii i zaangażowania, z jakim komentuje spotkania.

Świadczy o tym chociażby wideo z finału mundialu, na którym widać, jak wielkie emocje towarzyszą komentatorowi Telewizji Polskiej w trakcie starcia Niemców z Argentyną:Jakie przysłowie powinno się znaleźć na pomniku Kazimierza Górskiego? Głosuj >>