Finał mundialu 2014. Niemcy - Argentyna 1:0. Messi krytykuje napastników: Przegapili nasze szanse

Reprezentacja Niemiec pokonała po dogrywce 1:0 Argentynę i wygrała mistrzostwa świata w Brazylii. Zdaniem Lionela Messiego o porażce zadecydowała nieskuteczność napastników. - Przegapili nasze szanse - stwierdził.
W finale z Niemcami Argentyna miała kilka szans na zdobycie bramki. Sergio Aguero był niewidoczny, ale Gonzalo Higuain i Rodrigo Palacio nie wykorzystali sytuacji sam na sam z Manuelem Neuerem. Okazje miał też sam Messi, ale w najlepszej - po strzale w długi róg - piłka minęła słupek o pół metra. Zdaniem piłkarza Barcelony właśnie nieskuteczność napastników była tym, co zadecydowało o porażce. Nie wiadomo jednak, czy miał też na myśli samego siebie.

- Zasłużyliśmy na coś więcej niż wicemistrzostwo świata i dlatego jesteśmy tak bardzo smutni. Napastnicy przegapili nasze szanse. To jest straszne uczucie, ponieważ nie wygraliśmy Pucharu Świata i nie możemy go teraz zawieźć do domu, do Argentyny. To bolesne, zwłaszcza kiedy przegrywa się tak nieznacznie i kiedy ma się takie doskonałe sytuacje - powiedział Messi.

Porażkę kapitan "Albicelestes" tłumaczył też tym, że Niemcy mieli po półfinale jeden dzień odpoczynku więcej, a na dodatek Argentyńczycy grali dogrywkę. - Na tym poziomie różnicę stanowią takie detale - zakończył.Rozczarowanie uzasadnione. To była ostatnia szansa Messiego na mistrzostwo świata?

Najlepsze żarty internautów po finale [MEMY]


Zdjęcie CADID67: Mundial 2014 - piłka Adidas Zdjęcie DWC1403: Mundial 2014 - t-shirt Zdjęcie HADI20: Mundial 2014 - czapka Adidas
CADID67: Mundial 2014 - pił... DWC1403: Mundial 2014 - t-s... HADI20: Mundial 2014 - czap...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info