Holandia - Argentyna. Robben: "Argentyna nie zasłużyła na mistrzostwo świata".

- Argentyna nie zasłużyła na mistrzostwo świata. Mam nadzieję, że w finale wygrają Niemcy - powiedział po środowym meczu Holandia - Argentyna (0:0, k. 2:4) Arjen Robben. Piłkarz "Oranje" był rozczarowany półfinałową porażką z "Albicelestes".
Holandia przegrała z Argentyną konkurs rzutów karnych i nie zagra w niedzielnym finale mundialu na Maracanie. Po meczu rozczarowany Arjen Robben powiedział, że "Albicelestes" nie zasługują na Puchar Świata.

- Argentyna nie zasłużyła na mistrzostwo świata. W trakcie meczu stworzyli sobie kilka szans, ale żadnej groźnej. My mieliśmy lepszą okazję do zdobycia gola - mówił skrzydłowy Bayernu Monachium.

Robben podkreślił, że w finale będzie kibicował Niemcom. - Mam nadzieję, że to oni wygrają cały turniej. Mam tam kilku przyjaciół, więc życzę im zwycięstwa - dodał Holender. Co ciekawe, Robben otwarcie przyznał, że sobotni mecz o 3. miejsce nie jest dla niego ważny.

- Prawdę mówiąc nie interesuje mnie ten mecz. Ogólnie jednak jestem dumny z tego zespołu. Byliśmy blisko finału, ale niestety nie udało nam się osiągnąć celu. Nie możemy nikogo winić. Wszyscy wykonali świetną robotę - podsumował Robben.