Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2014. Niemcy zrobią to jako pierwsi Europejczycy?

Lukas Podolski uważa, że siłą Niemców jest zgrany i mocny kolektyw, a nie jak w przypadku Brazylii czy Argentyny, o grze których stanowi jeden piłkarz, Neymar oraz Leo Messi. Według niego Niemcy mogą być pierwszą drużyną z Europy, która wygra mundial w Ameryce Południowej.
Niemcy jako pierwsi zapewnili sobie awans do półfinału mundialu. Zespół Joachima Loewa 1:0 pokonał Francję po bramce Matsa Hummelsa. W walce o finał Die Mannschaft zmierzy się z gospodarzami mistrzostw, Brazylijczykami, którzy byli lepsi od Kolumbii (2:1). Zdaniem Podolskiego, grając przeciwko Brazylii, Niemcy muszą zaprezentować konsekwencję i kolektyw, dzięki którym znaleźli się w strefie medalowej.

Na korzyść naszych zachodnich sąsiadów przemawiać będzie psychika. Mentalnie drużyna Loewa jest gotowa do walki o najwyższe cele. Ich siłą jest przede wszystkim zgranie i boiskowy ład. Inaczej sprawa wygląda u innych faworytów mistrzostw, w Brazylii i Argentynie. Obie te reprezentacje są bardzo zależne do swoich liderów.

- Wiemy, że nie mamy w drużynie Messiego lub Neymara, który może zaskoczyć rywala w każdym momencie, ale mamy silny zespół. Wszyscy jesteśmy razem i to jest najważniejsze - przyznał Podolski.

Cechą wspólną Brazylii i Niemiec jest głód sukcesu kibiców. Niemcy i Brazylijczycy oczekują tylko jednego - mistrzostwa świata.

- Najlepszą drużyną na świecie jesteś tylko wtedy, gdy wygrasz puchar świata. Kiedy przegrasz półfinał, nie ma ciebie w grze. Dlatego musimy wygrać. Gramy o zwycięstwo - podkreśla piłkarz reprezentacji Niemiec.

Jego zdaniem takie spotkania mają dodatkowy wydźwięk.

- To oczywiste, że mecz z Brazylią w Brazylii będzie specjalny. Dla całego świata to będzie świetna gra, ale przed nami dwa mecze, a przyjechaliśmy tutaj zdobyć tytuł - mówił "Poldi".

- Możemy być pierwszym zespołem z Europy, który wygra w Ameryce Południowej. To nie będzie łatwe, ponieważ wiele drużyn europejskich odpadło, ale jesteśmy silny, przyjechaliśmy zwyciężyć - dodał Podolski.

Mecz Brazylia - Niemcy we wtorek o godz. 22. Relacja Z czuba i na żywo na sport.pl.