Mundial 2014. Neymar kontuzjowany. Kilka centymetrów od paraliżu

Brazylijska telewizja zamieściła zdjęcia rentgenowskie kręgosłupa Neymara, na których dokładnie widać pęknięty kręg. Brazylijski piłkarz może mówić o sporym szczęściu. ?Kilka centymetrów dzieliło go od paraliżu? - pisze metro.co.uk, powołując się na słowa lekarzy.
W 88. minucie interweniujący obrońca Camilo Zuniga kopnął kolanem Neymara w plecy, w miejsce, które Brazylijczyk niedawno leczył. Neymar z grymasem bólu na twarzy na noszach opuścił boisko. Od razu pojechał do szpitala na badania. Szybko okazało się, że kontuzja jest poważna. Lekarz kadry Rodrigo Lasmar powiedział, że piłkarz ma pęknięty trzeci kręg lędźwiowy.

- Nie jest to poważna kontuzja w tym sensie, że nie wymaga operacji, ale musi mieć unieruchomione plecy, żeby wyzdrowieć. Niestety, nie będzie w stanie grać - powiedział Lasmar stacji SportTV, dodając, że Neymar do gry w piłkę wróci nie wcześniej niż za cztery tygodnie.

Brazylijska telewizja zamieściła zdjęcia rentgenowskie kręgosłupa Neymara, na których dokładnie widać pęknięty kręg. Metro.co.uk pisze, że lekarze mówili o ogromnym szczęściu piłkarza, bo gdyby Zuniga trafił go kolanem kilka centymetrów wyżej, Neymar mógłby być nawet sparaliżowany.- Nie chciałem go skrzywdzić, przepraszam -mówił Zuniga.

Brazylia w półfinale MŚ z Niemcami będzie musiała sobie radzić bez Neymara. Ale to niejedyne osłabienie gospodarzy przed meczem o finał. W spotkaniu nie zagra także Thiago Silva. Kapitan Brazylii w drugiej połowie zobaczył żółtą kartkę za zupełnie niepotrzebny atak na bramkarza Kolumbii Davida Ospinę.

Neymar kontuzjowany, Brazylia zamarła [ZDJĘCIA]