MŚ 2014. Niemieckie media: "Merci, Mats! Jesteś skarbem"

Stoper Mats Hummels, strzelec zwycięskiego gola w ćwierćfinale z Francją, jest bohaterem niemieckich mediów. "Merci, Mats! Jesteś skarbem" - pisze "Bild".
"Mistrzowski tytule, nadchodzimy! Po wygranej 1:0 z Francją Niemców dzielą dwa zwycięstwa od czwartego Pucharu Świata w historii. Adieu, les Bleus! Po wyeliminowaniu Francji w 1982 i 1986 r. dokonaliśmy tego ponownie w Brazylii" - czytamy w "Bildzie".

Bohaterem niemieckiej drużyny był Mats Hummels. Stoper Borussii Dortmund w 13. minucie strzelił głową zwycięskiego gola. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki. Bramkarz Francuzów Hugo Lloris był bez szans.

"To zwycięstwo jest po prostu hummlisch! Obrońcy Borussii z powodu gorączki zabrakło w meczu z Algierią. Z Francją w Rio de Janeiro, gdzie było 30 stopni, zachował zimną krew" - chwali piłkarza "Bild".

"Niemiecka drużyna po raz czwarty z rzędu awansowała do półfinału mistrzostw świata. Ma duże szanse, żeby zdobyć pierwszy tytuł od 1990 r. W przeciwieństwie do meczu 1/8 finału z Algierią Niemcy dobrze zagrali w obronie, choć defensorom zdarzały się chwile nieuwagi" - napisał "Kicker".

"Hummels i Neuer zwycięzcami meczu. Środkowy obrońca strzelił głową zwycięskiego gola, w doliczonym czasie gry świetnie strzał Benzemy obronił Manuel Neuer" - napisał "Die Welt". Dziennik wystawił obu piłkarzom najwyższe noty (podobnie jak Philippowi Lahmowi i Jerome'owi Boatengowi).

"Ja! Ja! Jogi! Młot-Hummels wprowadza Niemców do półfinału" - relacjonował na stronie internetowej magazyn "Focus". "Hummels, strzelając gola Portugalii na mistrzostwach świata, spełnił marzenie z dzieciństwa, ale bramka z Francją jest warta o wiele więcej. Obrońca Borussii na Maracanie, sanktuarium futbolu, zasłużenie został wybrany zawodnikiem meczu".