MŚ 2014. Prezydent i sekretarz obrony USA telefonują do kadry [WIDEO]

Mimo że reprezentacja USA odpadła w 1/8 finału mistrzostw świata, to gorączka futbolowa w Stanach Zjednoczonych wciąż nie gaśnie. ?Ogrzać? przy niej postanowiły się także najwyższe władze państwowe - do reprezentantów dzwonili już prezydent Barack Obama oraz sekretarz obrony Chuck Hagel.

Tu zobaczysz najnowsze wyniki, tabele i terminarz mundialuUSA przegrały mecz o ćwierćfinał z Belgią 1:2, ale Amerykanie i tak mają swoich bohaterów. Na miano największego z nich zasłużył Tim Howard, który zdaniem gazet "bronił lepiej od... Sylvestra Stallone'a". Odwołały się tym samym do filmu "Ucieczka do zwycięstwa" sprzed ponad 30 lat, w którym Stallone zagrał kanadyjskiego bramkarza Roberta Hatcha, występującego w międzynarodowej drużynie więźniów w niemieckim obozie.

Transmisja z meczu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem telewidzów w USA, oglądał go nawet wspólnie z pracownikami Białego Domu prezydent Barack Obama - na dowód takie zdjęcie pojawiło się na Twitterze:Zapału amerykańskiemu zespołowi dodawał też na tym portalu społecznościowym były prezydent Bill Clinton. Drużynie Klinsmanna kibicowali też przed telewizorami w Afganistanie amerykańscy żołnierze.

Na tym jednak nie koniec zaangażowania polityków w amerykański futbol. Biały Dom na swoim oficjalnym kanale YouTube zamieścił bowiem wideo, na którym widać, jak Obama dzwoni do kadrowiczów Clinta Dempseya i Howarda, mówiąc im, że dzięki nim cały naród jest z nich dumny:Do bramkarza zadzwonił także sekretarz obrony, o czym również dowiadujemy się z Twittera:

Zdjęcie ADIDAS Frotka Na Rękę Mistrzostwa Świata Brazylia 2014 D84364 Zdjęcie Adidas Piłka Capitano USA Mistrzostwa Świata 2014 Brazylia G83995 Zdjęcie Nike Bluza Mistrzostwa Świata Brazylia Brasil Authentic 613989-703
ADIDAS Frotka Na Rękę Mistr... Adidas Piłka Capitano USA M... Nike Bluza Mistrzostwa Świa...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: