Primera Division. Suarez w Barcelonie? Tak, jeżeli złoży obietnicę...

Zarząd katalońskiego klubu jest gotów ściągnąć napastnika Liverpoolu jeszcze tego lata, ale zanim to zrobi, musi być pewny, że Suarez już nigdy nie ugryzie.
Według brytyjskiego dziennika "Daily Mirror" Hiszpanie są bardzo bliscy osiągnięcia porozumienia z Liverpoolem. Wstępnie mówi się, że Urugwajski napastnik z nowym klubem miałby związać się pięcioletnim kontraktem, który gwarantowałby mu zarobki na poziomie 10 milionów euro rocznie. "Wampir z Urugwaju", jak zwykli już go nazywać fani futbolu na całym świecie, dodatkowo musiałby spełnić jeszcze jeden warunek. Włodarze Dumy Katalonii chcą w umowie zawrzeć klauzulę "anty ukąszenia", która regulowałaby niestosowne zachowanie snajpera Liverpoolu. Za każde ugryzienie na boisku bądź poza nim, Suarez poniósłby dotkliwą karę finansową.

Jak informuje angielska gazeta, do sfinalizowania transakcji brakuje dojścia do porozumienia w kwestii finansowej. Katalończycy po całej aferze związanej z gryzącym zawodnikiem obniżyli swoją ofertę do 50 milionów funtów, natomiast The Reds oczekują 30 milionów więcej.

Co ciekawe Barca zamierza także skrócić trwające cztery miesiące zawieszenie, które nałożono na piłkarza po ugryzieniu Giorgio Chielliniego podczas meczu Włochy - Urugwaj. Całą sprawę miałby poprowadzić znakomity hiszpański prawnik specjalizujący się w sprawach sportowych, Juan de Dios Crespo.

W pozytywnym rozpatrzeniu apelacji pomóc może oświadczenie, jakie piłkarz opublikował na swojej stronie internetowej, w której przeprasza Chielliniego za swoje zachowanie. Włoch pozytywnie zareagował na jego skruchę, pisząc na Twietterze: "Wszystko zapomniane. Mam nadzieję, że FIFA skróci twoje zawieszenie".Podyskutuj z autorem tekstu na Twitterze @basz24

Zdjęcie Piłka nożna Trening kreatywny Zdjęcie Nike Koszulka Barcelona Replika 532822 Zdjęcie Spokey Piłka nożna CBALL 80615
Piłka nożna Trening kreatyw... Nike Koszulka Barcelona Rep... Spokey Piłka nożna CBALL 80...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info