Mundial 2014. Algieria - Rosja 1:1. Algierczycy w 1/8 finału! Zagrają z Niemcami

Reprezentacja Algierii zremisowała 1:1 z Rosją i awansowała z drugiego miejsca do 1/8 finału mistrzostw świata. Rosjanie do 60. minuty prowadzili 1:0, ale wtedy bramkę na wagę awansu zdobył dla Algierii Islam Slimani. O ćwierćfinał piłkarze z Afryki zagrają z Niemcami. Relacja na żywo z meczu w poniedziałek od godz. 22 w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE na telefony.
Rosja, by awansować do 1/8 finału, potrzebowała wygranej nad Algierią i straty punktów Korei Południowej, która grała z Belgią. Mimo że piłkarze Fabia Capello mecz zaczęli w dość leniwym tempie, to już w 6. minucie cieszyli się z prowadzenia. Dmitrij Kombarow świetnie wrzucił z lewego skrzydła, a obrońcy nie upilnowali Aleksandra Kokorina, który bez problemu doszedł do tego dośrodkowania i wpakował piłkę do bramki. Po stracie bramki Algierczycy przeszli do ataku, ale Rosjanie też nie skupiali się tylko na obronie. Po stronie Algierczyków najgroźniejsi byli Yacine Brahimi i Sofiane Feghouli, a u Rosjan najgroźniejsze akcje tworzyli Kombarow, Oleg Szatow i Aleksander Kierżakow.

Rosjanie bardzo dobrze rozpoczęli też drugą połowę spotkania, ale Aleksandr Samiedow nie wykorzystał sytuacji "sam na sam" z bramkarzem. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 60. minucie meczu. Brahimi dośrodkował z rzutu rożnego, piłka trafia na głowę Slimaniego, który uprzedził próbującego sięgnąć piłki Igora Akinfiejewa. Bramkarz Rosji fatalnie się minął z piłką i Algierczyk trafił właściwie do pustej bramki.

Ta bramka dała Algierczykom awans do 1/8 finału, a Rosjan odesłała do domu. W drugim meczu w grupie Belgia pokonała 1:0 Koreę i z kompletem punktów zajęła pierwsze miejsce. Algierczycy - drugi zespół z Afryki w dalszej fazie po Nigerii - zagrają o ćwierćfinał z Niemcami, a rywalem Belgów będzie reprezentacja Stanów Zjednoczonych.

Już raz Algierczycy grali z Niemcami na mistrzostwach świata. W 1982 roku niespodziewanie wygrali 2:1 w pierwszym meczu fazy grupowej. Czy w poniedziałek sprawią kolejną sensację?

Zdjęcie ADIDAS Koszulka sportowa STRICON Zdjęcie GIVOVA Komplet piłkarski GOLD Zdjęcie Ronhill Junior Pursuit Jacket
ADIDAS Koszulka sportowa ST... GIVOVA Komplet piłkarski GOLD Ronhill Junior Pursuit Jacket
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info