Mistrzostwa świata 2014. Suarez zawieszony na dziewięć meczów międzynarodowych!

Luis Suarez decyzją FIFA został zawieszony na dziewięć meczów międzynarodowych, co oznacza, że nie zagra już do końca mundialu. FIFA zabroniła mu też jakiejkolwiek działalności piłkarskiej na cztery miesiące.


Zabronienie Suarezowi uczestnictwa w jakiejkolwiek działalności piłkarskiej oznacza, że nie będzie on mógł zagrać w pierwszych dziewięciu kolejkach Premier League. Brendan Rodgers, szkoleniowiec Liverpoolu będzie musiał sobie też poradzić bez swojego najskuteczniejszego napastnika w pierwszych trzech meczach Ligi Mistrzów. Suarez nie będzie mógł nawet wejść na trybuny, by dopingować swoich kolegów.

Alejandro Balbi, adwokat urugwajskiego napastnika tak wypowiadał się w tej sprawie: Suarez bez wątpienia dopuścił się niewłaściwego czynu, ale musimy też zwrócić uwagę na presję, jaką wywierali Włosi i Anglicy. Oczywiście Chiellini może pokazać zadrapanie na ramieniu, ale Suarez może pokazać podbite oko, w które uderzył Włoch.

Suarez będzie mógł być jednak wytransferowany do innego klubu, jeśli Liverpool zdecyduje się go sprzedać. Suareza zabraknie w ligowych meczach z Southamptonem, Manchesterem City, Tottenhamem, Aston Villą, West Hamem, Evertonem, West Bromem, QPR i Hull

Wilkowicz: Skandalem jest to, jak Urugwajczycy bronią Suareza

Napastnik reprezentacji Urugwaju został zawieszony za to, jak po raz kolejny w swojej karierze ugryzł rywala. Tym razem miało to miejsce w grupowym meczu między Urugwajem a Włochami.

Suarez gryzł już rywali, kiedy był jeszcze w Ajaxie Amsterdam oraz niedawno w barwach Liverpoolu, gdy jego ofiarą padł Branislav Ivanović z londyńskiej Chelsea.

Największe firmy oszalały na punkcie Suareza! Może reklamowac wszystko co ma związek z zębami!
Czy kara dla Suareza jest wystarczająca?